Polerowanie aluminium

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
stevo
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 246
Rejestracja: czw lip 16, 2009 13:21
Lokalizacja: Koszalin Słupsk
Kontakt:

Post autor: stevo » wt cze 29, 2010 15:53

Panowie, czy taki oto trzpień można założyć na normalną, zwykłą wiertarkę kątową, czy trzeba szukać specjalnych filców pod kątówkę?

Obrazek

Ponieważ po ręcznym polerowaniu moich ATS-ów nie uzyskałem w pełni oczekiwanego efektu, a na różnych filmikach widziałem że takie polerowanie kątówką daje całkiem dobry efekt, więc chciałbym trochę powalczyć właśnie z kątówką przy moich felgach :hmm:

I jeszcze jedno pytanie. Na innych forach (chyba zagranicznych) znalazłem oto takie piękne ATS-y. :hmm:

Obrazek
Obrazek

Czy to jest polerka tak zajebista, czy też może jakiś chrom nałożony jest na nie? Też chciałbym, żeby moje tak wyglądały ale to chyba za daleka droga, aby uzyskać taki efekt :jezor:


Obrazek <-- mkII by Stevo

Garsija6
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 13:01
Lokalizacja: Opalenica
Kontakt:

Post autor: Garsija6 » wt cze 29, 2010 18:05

Witam mam mały problem... chciałem odnowić moje alufelgi i wyczysciłem je do gołego aluminium całe wszystkie 4 szt. Kupiłem specjalny podkład do aluminium i je wymalowałem i nie wiem co dalej.... mam na nich trochę rysy mam malować 2 lub 3 warstwy tego podkładu żeby je usunąć czy raczej je szpachlować ??? a ten podkład do aluminium też się matuje przed malowaniem czy raczej maluje bezpośrednio na ten podkład ?????? Proszę o pomoc



Awatar użytkownika
stevo
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 246
Rejestracja: czw lip 16, 2009 13:21
Lokalizacja: Koszalin Słupsk
Kontakt:

Post autor: stevo » wt cze 29, 2010 19:09

Jeśli rysy nie są zbyt głębokie, to proponował bym Tobie wziąć papier wodny 150 i je wyszlifować całe, ewentualnie później jeszcze 400 i powinno być git, bez żadnych rys (tzn. ryski będą ale podkład powinien je w stu procentach zakryć). No i jeśli naprawdę jesteś przekonany do malowania, to już tylko to Ci pozostaje. Maluj tak jak jest. Nic nie musisz juz matować. Chociaż na pewno ładniej by wyglądało po polerce. Ale to już Twoja decyzja. :bigok:


Obrazek <-- mkII by Stevo

Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Post autor: barteKKK03 » wt cze 29, 2010 22:02

Czy to jest polerka tak zajebista, czy też może jakiś chrom nałożony jest na nie? Też chciałbym, żeby moje tak wyglądały ale to chyba za daleka droga, aby uzyskać taki efekt :jezor:
Generalnie wydaje mi się że jest to coś w rodzaju chromu... kiedyś widziałem ofertę jakiejś firmy chromującej alu, potem na ebay'u sporo się tego pojawiło.



Awatar użytkownika
raf-gog
RAFI
RAFI
Posty: 388
Rejestracja: śr paź 22, 2008 14:25
Lokalizacja: Kamienna Góra/Wrocław
Kontakt:

Post autor: raf-gog » śr cze 30, 2010 16:20

stevo pisze:I jeszcze jedno pytanie. Na innych forach (chyba zagranicznych) znalazłem oto takie piękne ATS-y. :hmm:
jak ktos recznie wypoleruje tak ATS to ma u mnie skrzynke wodki:)


:dol: :dol: :dol:
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2903078#2903078][img]http://img59.imageshack.us/img59/7623/buzik.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
emilson
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 928
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 17:25
Lokalizacja: lubliniec
Kontakt:

Post autor: emilson » śr cze 30, 2010 20:24

bez tych wnek bo klient sobie tak zyczyl, ale ogolnie jak na tym zdjeciu wyzej przy odrobinie wiecej czasu tez da sie tak zrobic (podobnie)
bo to co tam jest to chrom polozony :) i poraz kolejny stwierdzam ze kazde kolo wypolerowane nawet takie CUPY potrafia cieszyc oko
Obrazek


never ending story

Awatar użytkownika
raf-gog
RAFI
RAFI
Posty: 388
Rejestracja: śr paź 22, 2008 14:25
Lokalizacja: Kamienna Góra/Wrocław
Kontakt:

Post autor: raf-gog » czw lip 01, 2010 10:37

emilson pisze:nawet takie CUPY potrafia cieszyc oko
To ja akurat wiem:)
emilson pisze:da sie tak zrobic (podobnie)
:bigok: no neistety skrzynka dalej nie rozdana:)


:dol: :dol: :dol:
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2903078#2903078][img]http://img59.imageshack.us/img59/7623/buzik.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
stevo
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 246
Rejestracja: czw lip 16, 2009 13:21
Lokalizacja: Koszalin Słupsk
Kontakt:

Post autor: stevo » czw lip 01, 2010 15:09

emilson, to Ty tak wypolerowałeś te ATSy?? Jeśli tak to można wiedzieć jak doszedłeś do takiego efektu? I jakiej pasty używałeś :grin:


Obrazek <-- mkII by Stevo

Awatar użytkownika
emilson
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 928
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 17:25
Lokalizacja: lubliniec
Kontakt:

Post autor: emilson » czw lip 01, 2010 15:53

tak ja polerowalem , niesety nie opowiadam jak co i czego uzywam :bigok: masz komplet przyslij wypoleruje


never ending story

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt lip 02, 2010 23:20

stevo pisze:emilson, to Ty tak wypolerowałeś te ATSy?? Jeśli tak to można wiedzieć jak doszedłeś do takiego efektu? I jakiej pasty używałeś :grin:
Ja dzisiaj zrobiłem takie same autosolem do stali i poprawiłem maguiarsem też do metali. Wszystko na niezbyt szybkich obrotach i samymi bawełnami, filców nie używałem.

[ Dodano: Pią Lip 02, 2010 11:22 pm ]
emilson pisze:tak ja polerowalem , niesety nie opowiadam jak co i czego uzywam :bigok: masz komplet przyslij wypoleruje
Obrosłeś w piórka czy jak ?? Tu się wypowiadają pomagający, chcesz zarabiać to bij w giełdę z propozycją i nie rób popeliny. Ja też z tego żyję i pomagać potrafię bo tu nie ma tajemnic. 10% ludzi samemu coś spoleruje, inni piszą do tych co robią to na co dzień.



Awatar użytkownika
toudi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1489
Rejestracja: śr lut 02, 2005 09:28
Lokalizacja: dabrowa gornicza
Kontakt:

Post autor: toudi » sob lip 03, 2010 15:13

a macie pomysl na male odpryski na alu?? da rade cos takiego..http://www.allegro.pl/item1095012081_lu ... ratis.html


[img]http://picasaweb.google.com/malecsc/Plaza#5541992316378824242[/img]

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » sob lip 03, 2010 21:49

Nie pomoże to . Tylko TIG i spawacz.



xdawidmx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 23:07
Lokalizacja: dolnyśląsk

Post autor: xdawidmx » śr lip 07, 2010 23:12

zabrałem sie za polerowanie moich paraboli, powiem ze pierwsza wyszla spoko, o dziwo duzo lepiej niz myslalem:) tylko mam problem, nie chce mi sie zbytnio polerować wnęk , jesli chcialbym je pomalowac to jaki radzicie podklad i lakier zeby to bylo trwale? moze ktos ma jakis pomysl na fajne malowanie tych wnek np w jakis fajny kolor i moze macie zdjecia czegos takiego? co myslicie o bialych wnekach i polerce bedzie ok?


xdawidmx
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3337335#3337335

Awatar użytkownika
emilson
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 928
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 17:25
Lokalizacja: lubliniec
Kontakt:

Post autor: emilson » czw lip 08, 2010 01:26

TAZ pisze:Wszystko na niezbyt szybkich obrotach i samymi bawełnami, filców nie używałem.
dla lepszego efewktu proponuje wieksze obroty
bawelna jest na wykonczenie calkowite wiec najpierw proponowalbym filc i autosol a pozniej bawelne i megarius....

nie obroslem w zadne piorka TAZZZZ :helm:


never ending story

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości