[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Kri$
Forum Master
Forum Master
Posty: 1112
Rejestracja: śr paź 31, 2007 15:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Kri$ » ndz kwie 11, 2010 15:11

A ja podlaczylem tempomacik (oryginalna manetka) i dziala elegancko :D


Obrazek
Obrazek

zdzisio8704
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr cze 03, 2009 16:15
Lokalizacja: parczew/lublin
Kontakt:

w benzyniaku

Post autor: zdzisio8704 » śr kwie 21, 2010 19:01

ale w benzyniaku zamontowałeś org. manetke i dziła ok? a jak z kablami org. kupiłes tez?



Awatar użytkownika
Kri$
Forum Master
Forum Master
Posty: 1112
Rejestracja: śr paź 31, 2007 15:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Kri$ » śr kwie 21, 2010 20:40

Ja mam TDI jak widac w opisie :)
Mialem manetke z krotka wiazka (10cm?), wystarczylo dokupic 1m kabla, obciac wtyczke, wlutowac ten 1m kabla i wtyczke podlaczyc do plataniny kabli kolo tablicy bezpiecznikow i aktywowac VAG.


Obrazek
Obrazek

fenestro00005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 20:21
Lokalizacja: Łomża

Post autor: fenestro00005 » pt kwie 23, 2010 20:16

Też chciałem w oryginalnej manetce mieć ale kosztuje ona ok 300zł więc odpuściłem. Ale zrobiłem na przełącznikach i nie działa mi zwalnianie auta. Przyspieszanie jest ok. W VAGu jest ok działają obydwa. Jadę pod górkę i chcę zmniejszyć prędkość i się nie da przełącznikiem. Co może być przyczyną? Prędkość ok pod górkę jadę 100km/h na 4 biegu i chcę przykładowo zmniejszyć do 80km/h



Awatar użytkownika
Kri$
Forum Master
Forum Master
Posty: 1112
Rejestracja: śr paź 31, 2007 15:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Kri$ » pt kwie 23, 2010 22:34

Ja oryginalna manetke wyrwalem za 100zl :) szukalem pol roku, zeby znalezc w cenie max. 100zl i sie udalo :)
W oryginalnej manetce nie ma zwalniania. Jest przycisk OFF do wylaczania, jest ON do wlaczenia, z boku jest SET do zapamietania predkosci i przyspieszania i tyle. Przycisk ON sluzy rowniez jako RES czyli do powrotu do poprzednio zapamietanej predkosci.
W Golfie 4 jest zwalnianie. W mk3 pozostaje Ci przelaczac na OFF i potem jak spadnie do zadanej predkosci znowu przelaczenie na ON i zapamietanie :D Ewentualnie mozna nacisnac hamulec, auto zwolni i nacisnac SET i zapamietac predkosc :)


Obrazek
Obrazek

fenestro00005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 20:21
Lokalizacja: Łomża

Post autor: fenestro00005 » sob kwie 24, 2010 18:36

Tak "Kri$" ale porada jest wyraźnie do mk3 i są podane 2 załączniki typu "dzwonkowego" jeden do przyśpieszania a jeden do zwalniania. To jak w końcu jest?



Awatar użytkownika
AFN140KM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 574
Rejestracja: sob cze 30, 2007 19:30
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: AFN140KM » sob kwie 24, 2010 20:26

fenestro00005 pisze:...Ale zrobiłem na przełącznikach i nie działa mi zwalnianie auta. Przyspieszanie jest ok. W VAGu jest ok działają obydwa. Jadę pod górkę i chcę zmniejszyć prędkość i się nie da przełącznikiem. Co może być przyczyną? Prędkość ok pod górkę jadę 100km/h na 4 biegu i chcę przykładowo zmniejszyć do 80km/h...
Przyczyną jest to, że Twój sterownik ECU nie obsługuje funkcji zwalniania (ja nie spotkałem Golfa III, w którym by to działało, ale niektórzy twierdzą, że takie modele są), bo ona jest nie potrzebna. Jak chcesz zwolnić ze 100 km/h do 80 km/h to lekko uderzasz (klikasz :-)) nogą w sprzęgło lub hamulec, nastąpi chwilowe rozłączenie tempomatu i hamowanie silnikiem. Po osiągnięciu prędkości 80 km/h naciskasz przycisk zapamiętywania i to wszystko. Gdybyś zamiast przycisku zapamiętywania nacisnął przycisk RESUME to autko wróci do prędkości zapamiętanej poprzednio, czyli 100 km/h.

PS. Przycisk do wyłączania tempomatu nie jest potrzebny. Podczas tworzenia własnych wersji tempomatu można go pominąć (oczywiście zamiast niego wstawić "zworkę"), bo w przyszłości i tak nie będzie się go używać. Wystarczą tylko dwa przyciski dzwonkowe.


VW Golf MkIII 20 Jahre GTI 1.9TDI AFN 1996 - SPRZEDANY!
Skoda Roomster Comfort Style 1.6TDI CAYB 2010

Grudzien
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw sty 28, 2010 14:12
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Grudzien » wt kwie 27, 2010 10:56

Witam Kolegów!
Podłącze się pod temat może ktoś mi pomoże.Na załączonym zdjęciu sterownik e45 niby jest tempomatem a e277 jakims sterwonikiem od tempomatu. Niejestem pewien bo nic po niemiecku nie sprecham. czy ktoś wie który przewód jest od czego? Bo jest niby 5 przewodów od sterownika silnika do tempo a nie jak Założyciel tego postu pokała że u niego sa 4. Obrazek

Z góry dziękuje za odp. POZDRAWIAM :okej:

VW Lt 2.5 tdi ANJ



Awatar użytkownika
Mac Abra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 00:53
Lokalizacja: KatoVWice
Kontakt:

Post autor: Mac Abra » pn cze 07, 2010 13:32

Czytając Wasze posty tak doszedłem do wniosku, że w sumie do calego tempomatu wystarczy jeden przycisk, który służy do zapamiętywania i przyspieszania, bo jeśli chcemy zwolnić to i tak trzeba wylaczyc tempomat naciskając sprzeglo lub hamulec. Sam włącznik tempomatu chyba tez mozna pominąć, bo na dobrą sprawę chyba moze być włączony cały czas? Proszę o poprawienie jeśli się mylę :)


Obrazek

marcing321
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 21:27
Lokalizacja: slask

Post autor: marcing321 » wt cze 08, 2010 06:56

Mac Abra- dokladnie tak jak mowisz,tez mialem w golfie tak wlasnie zrobione i dzialalo bez problemu,czyli przycisk od przyspieszania i resume.

Ten drugi jednak czasami sie przydaje.



blazej-passatB5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 21:38
Lokalizacja: Śrem
Kontakt:

Post autor: blazej-passatB5 » ndz cze 13, 2010 22:12

Gitner,
Witam
Chaiłbym zamontować tempomat w passacie b5 tdi . Prosze o porade jak to zrobić i czy mogę zamontować tempomat na jakiś zastępczych guzikach czy tylko orginalna manetka musi być . Pozdrawiam



Awatar użytkownika
megaviruz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr paź 07, 2009 23:51
Lokalizacja: Tomaszów Lub

Post autor: megaviruz » śr cze 23, 2010 19:13

Mam takie pytanie? Manetka tempomatu do mk3 rzeczywiście jest mało dostępna. Zauważyłem że manetki do VW t4 do roku 2004 chyba (czyli powinna być bardziej dostępna) VW Caravelle, VW Polo 6N itp jest podobna. Czy np nie dało by się rozebrać takiej manetki i przerzucić samą obsługę tempomatu łącznie z zaślepkami do manetki z golfa bez tempomatu przecież w każdej manetce jest miejsce na kabel i tam gdzie znajdują się przełączniki od tempomatu się rozbierają. Czy ktoś próbował rozbierać taką manetkę i czy wszystko ładnie da się "przeszczepić"? :bigok:
Ostatnio zmieniony śr cze 23, 2010 19:55 przez megaviruz, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
tberent
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: śr maja 03, 2006 23:27
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

Post autor: tberent » czw cze 24, 2010 19:45

Panowie. Ja dostałem manetkę ale już byłem tak wkurzony że nie mogę dostać i myślałem o jakiejś przeróbce.
Zwykłą manetkę da się przerobić na tempomat mając do dyspozycji mfa które się kup za ok 50 zł, minusem ze nie będzie oznaczeń ale to chyba nie problem.
ściąga się a w sumie rozbiera manetkę od kier i od mfa, przecina się wiązkę przy wtyczce bo i tak trzeba będzie ją przedłużać i wyciąga przełącznik z kablami który da się włożyć w lewą manetkę, zakłada się zaślepkę tylko trzeba zetrzeć napisy, nie wykorzystuje sie wtedy jednego banku pamięci jaki jest w MFA. kable jak podłączyć to było wcześniej w temacie opisane.


MOJE byłe byłe VW :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1176271#1176271
było mk1 1.5D
było mk2 1.6TD
jest mk3 1.9 TDI 1Z
jest mk6 2.0 TDI CBDC HL

DJMaker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lip 02, 2010 16:56
Lokalizacja: Polska

Post autor: DJMaker » pt lip 02, 2010 17:18

Witam serdecznie. Podepnę się do tematu.
Mam Ibizę `97 TDI AHU.

Z tego co czytałem wcześniej, golfiki maja wyprowadzoną wtyczkę na manetkę do tempomatu, niestety u mnie w ibizie nie ma takiej - szukałem długo i nie znalazłem:/
Czy byłby ktoś tak uprzejmy i podał schemacik- rozpiskę do jakich pinów na ECU dochodzą przewody z wcześniej omawianej wtyczki 4 pinowej??

wtyczka4pin............ ECU
pin 1---------------- pin ?
pin 2-----------------pin ?
pin 3-----------------pin ?
pin 4-----------------pin ?

Bardzo potrzebuję takiej podpowiedz - jestem zmuszony poprowadzić tą instalację samodzielnie.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony pt lip 02, 2010 17:21 przez DJMaker, łącznie zmieniany 2 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości