[MK4] Czerwony pasek w drzwiach i na desce rozdzielczej

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Dzigit84
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 546
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 20:47
Lokalizacja: Chicago/ Podlasie

[MK4] Czerwony pasek w drzwiach i na desce rozdzielczej

Post autor: Dzigit84 » pn gru 14, 2009 04:26

Witam zauwazylem ze spodobal sie temat czerwonego paska w boczkach dzwiowych ktore wykonalem u siebie.

Obrazek

A wiec najpierw musimy nabyc Tasme Kaletnicza (BIZA KALETNICZA)w kolorze czerwieni na allegro (kosszt ok 1PLN za Metr)

-zdemontowac boczek w drzwiach (Nie jezeli chcemy uzyc kleju kropelki)
-Przyciac tasme na dlugosc boczku
-Przyciac rant tasmy na taka dlugosc by siegala praktycznie do samego konca rowku ale nie wystawal walek (zeby nie bylo szczelinki pomiedzy tasma a tapicerka)
-rowek posmarowac klejem (Klej szewdzki Budapren, silikon lub poprostu kropelka)
-w przypadku kropelki trzeba bardzo uwazac by nic nie kapnelo i tasme naklejac trzeba szybko
-w przypadku budaprenu mamy wiecej czasu
-Posmarowac rowek niewielka iloscia kleju by nic nie wycisnalo sie podczas przyklejania tasmy.
-gdy tasma znajdzie sie na wlasciwym miejscu odstawic gotowy elemet do wyschniecia kleju
-Element polozyc tak by tasma nie splynela zwraz z klejem czyli do "gory-nogami" pod katem 45topni
-Wykonac nastepny elemet.

Zalozyc boczki na aucie i cieszyc sie nowym wygladem.

Pozdrawiam wszystkich ktorzy skorzystaja
Ostatnio zmieniony pt sty 29, 2010 01:28 przez Dzigit84, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek

colby
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 22:25
Lokalizacja: Tychy

Post autor: colby » pn sty 11, 2010 01:09

Mógłbyś zamieścić 2-3 fotki w zbliżeniu (będą pomocne w wykonaniu - jedno zdjęcie warte więcej niż tysiąc słów). Z daleka efekt jest znakomity. Czarna tapicerka wygląda doskonale z czerwonymi dodatkami (tym bardziej, że podświetlenie w MK4 jest głównie czerwone) więc myślę, że więcej osób byłoby zainteresowanych wykonaniem takiego dodatku w swoim aucie.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Post autor: truckman » wt sty 12, 2010 10:29

colby, zobacz u frykasa, ma dużo zdjęć jak robił.


Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » czw sty 14, 2010 19:10

A ja tak się zapytam - gdzie kończyć te taśmę na przednich drzwiach? jutro powinna mi dojść paczka (10m :P na wszelki wypadek jakbym coś skopał), ale nie do końca wiem, czy drzwi będa chciały się zamykać jeżeli damy taśme na całym tym płaskim elemencie boczka który schodzi się z konsolą na zamkniętych drzwiach.



colby
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 22:25
Lokalizacja: Tychy

Post autor: colby » sob sty 16, 2010 11:27

truckman pisze:zobacz u frykasa, ma dużo zdjęć jak robił.
Patrzyłem na jego autko ale tam zamieszczone fotki też są robione z daleka. Jeżeli ktoś ma chwilę to będę wdzięczny za zamieszczenie choćby 2 fotek w makro. Interesuje mnie czy tą taśmę przyklejacie do plastiku (góra boczka drzwiowego) czy może do tapicerki materiałowej (doł boczka)? A może ciekawym rozwiązaniem byłoby poprowadzenie w tej szczelinie taśmy złożonej na pół, zszytej wzdłuż z żyłką 1-2 mm w środku i pozostawienie jej swobodnie bez doklejania do tapicerki.

Chyba muszę się przejść do pasmanterii po taką taśmę i pokombinować :))



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » sob sty 16, 2010 12:48

colby, wsadzenie nie wchodzi w gre - jestem w trakcie zakładania, i bez ściągania boczków ciężko jest ją dobrze ułożyć i wcisnąć, bo miejscami wchodzi głebiej, miejscami płycej, i na "zakrętach" trzeba dodatkowo ją podcinać i posiłkować się klejami błyskawicznymi. Jak skończe i będę miał dostęp do cyfrówki (qfa... tyle lat i się cyfrówki nie dorobiłem...) to walne pare fotek.

przykleja się pomiędzy 2 elementy plastikowe które łączą się pare cm nad tapicerką materiałową ;) ja wciskam w strone drzwi, i dociągam do górnego plastiku ;)

Napisz jak coś, jakie zdjęcia Cię najbardziej interesują



Awatar użytkownika
marnon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:51
Lokalizacja: PL

Post autor: marnon » sob sty 16, 2010 16:13

dodaj fotki tutaj, też jestem zainteresowany tym modem, mnie interesuje głównie zakończenie tych pasków , gdzie się kończy ... i ile czasu Ci to zajęło



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » sob sty 16, 2010 17:46

Zostało troszke białych naleciałości z kropelki, ale idzie ją zmyć np. plakiem ;)

Na razie zrobione mam tylne drzwi, przednie moze jutro sie doczekaja. Czas jak już złapiesz technike to 5 minut na drzwi. Jak zdejmujesz boczek, i lepisz butaprenem to wiadomo bedzie wiecej. Ja zlapalem 2 razy kropelka, 2 razy zdzieralem bo bylo nierowno, i tyle resztek kleju zostalo, \e wystarczylo maxnac butaprenem i na wcisk sie trzyma :P
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



colby
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 22:25
Lokalizacja: Tychy

Post autor: colby » ndz sty 17, 2010 20:00

Shmatan - rewela, właśnie o takie fotki mi chodziło. Wygląda super i dodaje subtelnego stylu nudnym i czarnym jak kupa węglu drzwiom. Nie jestem zwolennikiem krzykliwego tuningu i takie smaczki jak w/w czerwone wstawki są dla mnie kwintesencją dobrego smaku oraz umiaru w przeprowadzanych mod'ach. Jedyne co mnie zaskoczyło to materiał - czy te czerwone wstawki to jest gumowa/plastikowa linka? Na fotkach tak wygląda, bo się błyszczy. Spodziewałem się materiałowej taśmy złożonej na pół i wciśniętej w boczek (faktycznie między 2 plastiki - wcześniej zdawało mi się, że materiał podchodzi aż do górnego plastiku tapicerki).



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » ndz sty 17, 2010 20:42

colby, biza kaletnicza wykonana jest z pcv ;) oczywiście można by kombinować np. owijając ją materiałem, ale zabawy by było za dużo :P

a takie tworzywo sztuczne pasuje bardzo, bo przecież jest pomiędzy plastikami ;)



colby
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 22:25
Lokalizacja: Tychy

Post autor: colby » ndz sty 17, 2010 21:54

Rewelacja :) Jakoś nie natknąłem się dotychczas na bizę w czystej postaci, lecz zawsze była gdzieś ona wszyta stąd moje lekkie zdziwienie i zaskoczenie :) Jak zobaczyłem zdjęcia od Dzigit84'a to myslałem, że pasek wykonany jest z czerwonej tasiemki złożonej na pół i wciśniętej do szczeliny (dlatego prosiłem o zdjęcia w zbliżeniu). Jako alternatywa dla tasiemki przyszedł mi do głowy pomysł z plastikową linką o przekroju okrągłym, lecz nie bardzo wiedziałem skąd takową zdobyć. A tu nagle się okazuje, że gotowy materiał za małe pieniądze jest dostępny w powszechnej sprzedaży i jest jeszcze lepszy niż linka, bo zawiera "płetwę" montażową :) Nie pozostaje mi nic innego jak wygospodarować troszkę wolnego czasu w jakiś cieplejszy dzień i zabrać się do roboty (bizę już zakupiłem). Jak będą efekty pracy to wrzucę foty.



Awatar użytkownika
Malik
Skaryfikejszyn Modyfikejszyn
Skaryfikejszyn Modyfikejszyn
Posty: 435
Rejestracja: wt sty 11, 2011 21:16
Lokalizacja: EP || ETM

Czerwony pasek w drzwiach mk4 / bora itp

Post autor: Malik » czw mar 31, 2011 10:34

Panowie więc tak zainspirowany czerwoną bizą kaletniczą chcąc wymyślić coś troszkę innego aby nie być kopią pomysłodawcy wpadłem wraz z zaprzyjaźnionym kaletnikiem na nowy pomysł. Aktualnie jest w trakcie prac biza stworzona od zera. Mianowicie będzie ona ze "skay'i czerwonej przeszyta białą nicią dzisiaj dostane najprawdopodobniej 50cm próbke, którą przymierze sobie w autku i zadecyduję co dalej. Co do kosztów to jeszcze niewiem. Myśle że ten materiał bedzie bardziej pasował do autka tym bardziej ze mam skórkę. Postaram się wrzucić poglądowe zdjęcia próbki a jeśli wypali to w weekend będzie całość montowana na autku i wrzuce jakoś zdjęcia. Ktoś sobie pragnie więcej info to PV ;)



Awatar użytkownika
bartas20
_
_
Posty: 1384
Rejestracja: sob lis 14, 2009 18:44
Lokalizacja: PUŁTUSK
Kontakt:

Czerwony pasek w drzwiach mk4 / bora itp

Post autor: bartas20 » pt kwie 01, 2011 18:41

ja u siebie zrobiłem coś takiego :hmm:
troszkę innaczej niż wszyscy macie :grin:

przód:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/91e ... c4ce3.html" onclick="window.open(this.href);return false;

tył:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0ba ... 9ebfc.html" onclick="window.open(this.href);return false;
chyba nie wygląda to, aż tak źle? :chytry:


Obrazek

Dzigit84
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 546
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 20:47
Lokalizacja: Chicago/ Podlasie

Czerwony pasek w drzwiach mk4 / bora itp

Post autor: Dzigit84 » sob kwie 02, 2011 05:41

Sorki ale piekne to to nie jest


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości