[MK2] Instalacja MFA

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

jasldz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 23:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: jasldz » pt sty 08, 2010 18:09

właśnie w dawcy nie pamiętam ale tam był licznik na 2 kostki a ja mam 1 u siebie takze licznik inny z wersji usa a funkcje sie przełanczaja dzieki za info



jasldz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 23:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: jasldz » sob sty 09, 2010 15:41

wiesz co ja licznik kupiłem od kumpla mówił ze działał wcześniej nową wiązke od licznika wsadziłem sprawdzałem klable i niby wszykie są tam gdzie powinny.chyba to nie wina licznika ze jest z wersji USA??.licznik jest na jedna wtyczkę takze nie mam przejściówki, chyba naj szybcie będzie jak od kogoś przełoze licznik i sprawdze,



Awatar użytkownika
lukiMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 583
Rejestracja: sob sie 30, 2008 16:53
Lokalizacja: Rosko
Kontakt:

Post autor: lukiMK2 » ndz sty 10, 2010 20:52

Witam koledzy!! Widzę temacik związany z mfa ucieszyłem się jak go zobaczyłem może ktoś z was mi powie czemu moje mfa oszukuje w spalaniu, praktycznie wogule moim zdaniem nie dział jadąc 80km\h schodzi do 4,5 litra i tak pozostaje można jechać 140km\h i tez pokazuje 4,5l spalanie sie praktycznie nie podnosi. Koledzy pomóżcie bo ja już nie wiem wszystko podłączone na cacuś jak nie działał tak nie działa. Wszystkie inne rzeczy działaja tak jak temp olej, temp powietrza itp
Pozdrawiam i czekam na odpowiedz z góry dzięki

marianmk2 pisze:Kolego MFA dokładałes czy było????Od spalania jest wężyk,i czujnik halla z tyłu zegarów.Zacznij od sprawdzenia wężyka:)
z tego co wiem to mój licznik nie ma miejsca na wężyk od podciśnienia a każdy licznik tak ma czy nie wszystkie?? Mfa i silnik i cała instalacja jest przełożona z innego auta.. ok jutro jeszcze rozbiorę i poszukam tego do podłączenia podciśnienia.


Biała "DAMA"
Obrazek

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » ndz sty 10, 2010 22:54

jak ma mfa to musi miec miejsce na wężyk i nie ma innej opcji


Obrazek

Awatar użytkownika
lukiMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 583
Rejestracja: sob sie 30, 2008 16:53
Lokalizacja: Rosko
Kontakt:

Post autor: lukiMK2 » ndz sty 10, 2010 23:09

Quatro7 pisze:jak ma mfa to musi miec miejsce na wężyk i nie ma innej opcji
licznik jak jest na dwie kostki to widziałem ze ma wężyk ale na 1 kostke to nie widziałem tam miejsca na podłączenie podciśnienia..z tego co widziałem to golf 3 tez nie ma jutro sprawdzę i się okaże

EDIT:
problem znaleziony mój licznik niema tego przystawki do podłączenia wężyka od podciśnienia
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz sty 10, 2010 23:11 przez lukiMK2, łącznie zmieniany 1 raz.


Biała "DAMA"
Obrazek

mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » pn sty 11, 2010 12:54

tylko jakim cudem pokazał ci spalanie 4,5?? Miejsce na siłownik chyba masz :chytry:


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Awatar użytkownika
lukiMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 583
Rejestracja: sob sie 30, 2008 16:53
Lokalizacja: Rosko
Kontakt:

Post autor: lukiMK2 » pn sty 11, 2010 20:33

mate64 pisze:tylko jakim cudem pokazał ci spalanie 4,5?? Miejsce na siłownik chyba masz :chytry:
Jest miejsce na siłownik jest tylko muszę go skombinować..

nie wiem jakim cudem mi pokazywał 4,5l ale tak było
Ostatnio zmieniony pn sty 11, 2010 20:33 przez lukiMK2, łącznie zmieniany 1 raz.


Biała "DAMA"
Obrazek

mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » pn sty 11, 2010 21:15

były2 rodzaje siłowników, prostokątne i okrągłe, różnią sie nieco mocowaniem do zegarów.


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » wt sty 12, 2010 10:20

prostokątne są zielone lub czarne, ale to nie ma znaczenia. Natomiast oba typy występują naprzemiennie, niezależnie od rocznika najczęściej właśnie plastikowe prostokątne. Zauważyłem że metalowe okrągłe są stosowane w zegarach w których kontrolka cieczy jest nie w kontrolkach tylko w w zegarze temperatury. Ale nie twierdze że to jest prawidłowość.


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Awatar użytkownika
lukiMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 583
Rejestracja: sob sie 30, 2008 16:53
Lokalizacja: Rosko
Kontakt:

Post autor: lukiMK2 » wt sty 12, 2010 10:53

marianmk2 pisze:prostokątne(zielone,plastikowe)są w nowych wersjach liczników na 1 wtyk,a okrągłe (metalowe)w starym typie liczników na dwie wtyki z tego co mi wiadomo:)
Więc ty potrzebujesz zielone plastikowe.
Poszukaj na forumowej giełdzie,kiedys natknąłem sie na skopany licznik MFA nowszego typu.
ok dzięki za pomoc teraz szukam tego plastiku dziś jadę do kuzyna on mówi ze ma to więc trzeba szukać. Jeszcze raz dzięki za pomoc :okej: :pub:

[ Dodano: 12 Sty 2010 09:56 ]
prostokątne są zielone lub czarne, ale to nie ma znaczenia. Natomiast oba typy występują naprzemiennie, niezależnie od rocznika najczęściej właśnie plastikowe prostokątne. Zauważyłem że metalowe okrągłe są stosowane w zegarach w których kontrolka cieczy jest nie w kontrolkach tylko w w zegarze temperatury. Ale nie twierdze że to jest prawidłowość.
z tego co wiem u mnie była zielona tak kuzyn twierdzi. licznik i cała resztę mam od kuzyna i tą kostkę tez ma tylko trzeba ja znaleźć :bigok:


EDIT:
Kostka jest czarna jednak. znaleziona w gratach!! :bigok: czeka ma montaż

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt sty 12, 2010 10:57 przez lukiMK2, łącznie zmieniany 1 raz.


Biała "DAMA"
Obrazek

Awatar użytkownika
stopczyk26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: ndz lip 20, 2008 22:54
Lokalizacja: dolnośląskie DSR
Kontakt:

Post autor: stopczyk26 » wt sty 12, 2010 20:26

Witam mam licznik z mfa i ekonomizerem. Rozebralem go teraz i zauwazylem ze wskazowka od ekonomizera jest na maksa wychylona w prawa strone a nie z lewej tak jak reszta wskazowek. Czy to jest dobrze czy cos jest nie tak? Licznika jeszcze nie zakladalem i nie wiem czy dziala bo dostalem go dzisiaj.


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=503c962236904480][img]http://images39.fotosik.pl/281/503c962236904480m.jpg[/img][/url]

[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/22648][img]http://www.motostat.pl/user_images/22648/icon4.png[/img][/url]

mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » wt sty 12, 2010 20:53

marianmk2 pisze:Nowsze mają kontrolke w kontrolkach :helm:
a niee bo mam w tej chwili w chaupie 4 różne zegary na jedną wtyke z kontrolką temperatury w zegarach, w kontrolkach, z zielonym czarnym i metalowym podciśnieniem. :grin:


stopczyk26, ekonomizer działa na zasadzie podciśnienia więc pomyśl momect. w pokoju masz cisnienie atmosferyczne..... :chytry: :goof:


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Awatar użytkownika
lukiMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 583
Rejestracja: sob sie 30, 2008 16:53
Lokalizacja: Rosko
Kontakt:

Post autor: lukiMK2 » śr sty 13, 2010 00:32

stopczyk26 pisze:Witam mam licznik z mfa i ekonomizerem. Rozebralem go teraz i zauwazylem ze wskazowka od ekonomizera jest na maksa wychylona w prawa strone a nie z lewej tak jak reszta wskazowek. Czy to jest dobrze czy cos jest nie tak? Licznika jeszcze nie zakladalem i nie wiem czy dziala bo dostalem go dzisiaj.
To dobrze że jest tak wychylona w prawo ponieważ ekonomizer działa na podciśnienie. Zasysane ciśnienie powoduje przeciąganie wskazówkę na lewą stronę. A jak będziesz dodawał gazu pod ciśnienie będzie się zmniejszać i wskazówka pójdzie w prawo. Pozdro
Ostatnio zmieniony śr sty 13, 2010 00:41 przez lukiMK2, łącznie zmieniany 1 raz.


Biała "DAMA"
Obrazek

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Post autor: RasPL » śr sty 13, 2010 17:57

majekMK2 pisze:
guti pisze:i ty wiesz o co chodzi ??? umiesz czytac ? gdzie w tym temacie tutaj podany jest schemat mówiący o podpięciu do radia ??
umie czytac a jeden kabel w schemacie innym co mam od elektryka szedł do radia wiec dlatego cos było nie tak i teraz wiem ze ten kabel jest złe podpiety :bigok:
koniec ot ja na forum i w temacie nie bede sie kłucił
bo jeden przewód idzie od licznika do radia a dokładnie to przez skrzynke bezpieczników, jest to wyjscie z czujnika przejechanego dystansu i im szybciej jedziesz tym głośniej radio gra, sie ma ori wiązki i radio które z tym bangla się wie :P

aha niech no mi ktoś podeśle czujnik temp zewn. z mk2 gti to zdejmę z niego charakterystykę bo widzę są z tym problemy w tym i ja mam problem bo szkoda szukać ori czujnika skoro za 5zł można mieć swój :helm:
Ostatnio zmieniony śr sty 13, 2010 17:59 przez RasPL, łącznie zmieniany 3 razy.


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości