[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
stanislawski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 22:57

Post autor: stanislawski » czw sie 13, 2009 17:34

W dalszym ciągu sprawa zamków:
- niestety muszę donieść, że nie jestem zadowolony z wymienionego zamiennika zamka!
Coś jest z konstrukcją tego zamiennika, że z pilota raz się otwiera, raz nie. Pan w firmie sprzedającej tłumaczy, że oryginały też są awaryjne. ja muszę czasem pomóc zamkowi w otwarciu kluczykiem od drzwi! Bo sam nie ma siły się podnieść! Piszę o tym cycku, co w drzwiach wyskakuje, jak się otwiera!
W sumie to mam propozycję dla zdolnych operatorów - odpłatnie zlecę naprawę mikrowyłącznika krańcowego zewnętrznego - tego co najczęściej pada! Ja nie mam zdolności manualnych do przeróbki tego, a reszta zamka jest naprawdę w idealnym stanie, zaglądałem do środka osobiście, a ponieważ sprawa zamków do Golf'a "wałkuje się" na Forum od dłuższego czasu, to wiem co mówię.
Może ktoś z Koleżeństwa podejmie się - oczywiście w godziwych pieniądzach - skutecznej przeróbki tych felernych detali, tak, aby przywrócić właściwe działanie krańcówek (najczęstsza wada to wytarta i z wżerami krzywka rygla zamka i delikatność krańcówki!)
mam już dwa zamki w zapasie - lewy i prawy (auto 2 drzwi + 1 klapa tylnia). W razie czego proszę kontakt na priv.


Tato, a dlaczego ten samochód jest zepsuty?
Synku, on nie jest zepsuty. To diesel.

Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Toledziak » pn sie 24, 2009 22:51

Zabrałem się w końcu za zamek, a raczej za ten mikro. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt że język zamka, który porusza się po przycisku mikro, jest tak wyrobiony iż powoduje samoistne włączanie się światła w środku lub brak jego wyłączenia, czyli wszystko po staremu. W związku z tym musze kupic cały zamek. Nowy odpada, bo pewnie z 600 zł mi powiedzą w ASO (dziś sie dowiedziałem że zestaw naprawczy do szybki, włącznie z linkami, kosztuje 209 w VW a w skodzie 329, dlatego kupiłem na allegro hans preis i też będzie śmigać, za 110 zł). Wracając do zamka myślę nad zamkiem Vika, bo w sumie chyba oni mają korzystną cenę, niestety nie wiem jak sie sprawdza ten zamek na dłuższą metę. stanislawski, napisał że niezbyt jest dobry, ale kurka kupując używkę może być sytuacja "zamienił stryjek..."



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » pt wrz 04, 2009 14:28

Wrzucę jeszcze coś od siebie:
rozbierałem to, samo wyjęcie trwa parę minut, rozebranie kolejnych parę. W jednych drzwiach stwierdziłem wprawdzie, że mikrostyk mógłby być w lepszym stanie (uszczelnienia), ale prawdziwym powodem nie działania co któryś raz był fakt, że krzywka atakująca go się wytarła, bo jest z plastiku (!!!). Sam mikrowyłacznik działa, podobnie jak w drugich, gdzie problem siedział w stykach. Zimne luty wyglądały jak nowe.
Ostatnio zmieniony pt wrz 04, 2009 14:30 przez wojtas_GT, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt wrz 04, 2009 14:56

wojtas_GT pisze:prawdziwym powodem nie działania co któryś raz był fakt, że krzywka atakująca go się wytarła, bo jest z plastiku (!!!). Sam mikrowyłacznik działa
popieram w całej rozciągłości tę wypowiedź z tym, że bieżnia jest zrobiona z jakiejś gumy

Obrazek
Ostatnio zmieniony pt wrz 04, 2009 14:57 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Jerrys77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 06, 2009 23:09
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Jerrys77 » pt wrz 04, 2009 18:47

No raczej powleczona jakimś plastikiem, ja tu zastosowałem kawałek sprężystej blaszki o szerokości tej bieżni, ale coś namotałem z ustawieniem tego brązowego kółka zębatego, (chyba chciałem być za dokładny, a nigdzie nie mogłem znaleźć jak to kółko ustawić) więc kupiłem używkę i przybieram się do wymiany :crazy:
A sam mikrostyk najprościej sprawdzić wciskając go małym wkrętakiem, zresztą słychać też klikanie tego styku...



Awatar użytkownika
stanislawski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 22:57

Post autor: stanislawski » pt wrz 11, 2009 09:55

daruhe pisze:przy rozbiórce trzeba wyciągać szybe-prawda? nie jest to pokazane na zdjęciach
Nie trzeba wyciągać szyby.
Po poluzowaniu mocowania szyby podnosisz ją do góry do oporu i oklejasz taśmą, przylepcem czy czym tam chcesz - zostawiasz w górnej pozycji, zabezpieczając przed opadaniem... W sumie wielkie ułatwienie i odjęcie zbędnych czynności.


Tato, a dlaczego ten samochód jest zepsuty?
Synku, on nie jest zepsuty. To diesel.

Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » pt wrz 11, 2009 11:37

daruhe pisze:PS.przy rozbiórce trzeba wyciągać szybe-prawda? nie jest to pokazane na zdjęciach..

tutaj masz uzupełnioną fotoporade passata o kilka szczegółów:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=255090


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
zbyszekm80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt lip 29, 2008 22:11
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: zbyszekm80 » pt paź 30, 2009 23:10

u mnie nie dziala teraz wlacznik swiatla wewnetrznego w bagazniku, i nie pojawia sie sygnal na FIS'ie ze mam otwarta klape bagaznika - a zawsze sie pokazywalo....czyli zapewne miktrostyk - czy ktos wymienial kiedys mikrostyk w klapie bagaznika i czy jest z tym tyle zachodu co z mikrostykiem w drzwiach ?? a moze w klapie nie ma mikrostyku tylko jest jakies inne rozwiazanie???
pozdrawiam
z
Ostatnio zmieniony pt paź 30, 2009 23:12 przez zbyszekm80, łącznie zmieniany 1 raz.


VW Bora V5 Rules :)

żaba 1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lut 09, 2007 18:06
Lokalizacja: W-wa

Post autor: żaba 1 » pn lis 23, 2009 17:37

Mam pytanie fotoporada bardzo mi pomogła, u mnie padł i mikrowłącznik i dioda stwierdziłam że jest to niepotrzebna komplikacja prostych rzeczy i zdecydowałam się na tradycyjną krańcówkę zamiast switchy. Mam tylko jedno pytanie bo ponieważ walnięta była również dioda poszłam na maxa i wywaliłam i spiełam na krótko wszystko zaczeło działać jak należy brzęczyk, oświetlenie wnętrza, alarm i lampka na drzwiach. Generalnie sukces ale troche mnie to nurtuje jeżeli była tam dioda to po co ona jest jeżeli wszystko bez niej działa trochę się zaczynam bać czy nie puszczę z dymem czegoś



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » pn lis 23, 2009 21:16

O ile się nie myle, to ta dioda sprawia że kiedy otwierasz drzwi np. pasażera, to nie świeci Ci się tzw. kopertówka w drzwiach kierowcy.

Droga koleżanko - sama wyknałaś te przeróbke? mogłabyś strzelić jakąś fotke gdzie zamontowałaś krańcówke, i w co dokłądnie się wpinałaś? byłbym Ci bardzo wdzieczny



Mariusz M
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn paź 24, 2005 20:12
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Mariusz M » śr gru 09, 2009 11:15

Witajcie,
U mnie było tak: po otwarciu drzwi kierowcy działał brzęczyk przy włączonych światłach, ale nie działało oświetlenie w środku i drzwi. Ponadto alarm po określonym czasie usiłował zamknąć centralny zamek. Wymieniłem diodę na nieco mocniejszą niż była w oryginale. Teraz jest oświetlenie, brzęczyk działa, ale alarm nadal nie widzi, że drzwi zostały otwarte: dioda od alarmu miga i po kilkunastu sekundach próbuje zamknąć centralny.

Jakieś wskazówki? Czy założenie innej diody (mocniejszej) może mieć tu jakieś znaczenie?

M.



admin911
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 16, 2009 07:49
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: admin911 » sob gru 12, 2009 13:55

tak dla poszukujących zamieszam fote, tej diody w drzwiach i jej nr fabryczny

Obrazek



andrzej4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: czw gru 24, 2009 11:00
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: andrzej4 » śr gru 30, 2009 15:19

co do tej diody w czerwonej obudowie. w ktorym miejscu ona dokladnie jest?????jak sie sciagnie tapicerke to ona na wierzchy jest czy trzeba blache sciagnac?????



Awatar użytkownika
Kajor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 23:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Kajor » śr gru 30, 2009 18:06

Dioda jest w obudowie, która to z kolei jest pod tą parcianą izolacją - widoczne zgrubienie.
Izolację trzeba rozciąć (ostrożnie, żeby nie uszkodzić przewodów) i wtedy dostaniemy się do diody.


"Kocham ku*wy i chleb ze smalcem!"

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości