[All VW] Polerowanie lakieru

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Piecia55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lis 17, 2008 22:02
Lokalizacja: ZG

Post autor: Piecia55 » pt wrz 18, 2009 17:41

To_mas pisze:Piecia55a dasz radę machać tak szybko ręką jak maszyna do polerowania ? a na pytanie sam sobie odp :P
moze jak sie spreze :) foto pozniej umieszcze bo narazie nie dysponuje aparacikiem :] dzieki za info!!! :okej:
Ostatnio zmieniony pt wrz 18, 2009 17:45 przez Piecia55, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Z.Y.G.A
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn sie 24, 2009 20:27
Lokalizacja: Ostrowiec Św TOS
Kontakt:

Post autor: Z.Y.G.A » pt wrz 18, 2009 19:16

Witam! Mam taki problem mianowicie miałem zagiete dzwi, załatwiłem sobie takie dzwi w kolorze praktycznie za friko i problem jest w tym że te ktore dokupilem sa w ciemniejszym kolorze, zauwazylem ze moj golf byl malowny i zostal dobrany zly odcien lakieru, dzwi sie bardzo odrozniaja od reszty elementow. Czy polerka cos pomoże? jesli chodzi o sprzet tego typu to mam odpowiednio wyposarzony garaz tylko chciałbym sie dowiedziec jakich koncówek uzywac i jaka pasta i czy to pomoże. Kolor golfika zielona butelka :)



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pt wrz 18, 2009 21:31

Z.Y.G.A pisze:Czy polerka cos pomoże? jesli chodzi o sprzet tego typu to mam odpowiednio wyposarzony garaz tylko chciałbym sie dowiedziec jakich koncówek uzywac i jaka pasta i czy to pomoże.
nie da sie jednoznacznie powiedzieć czy to cos da :P
Jak są ciemniejsze a twój lakier na aucie zadbany to nie licz na żaden efekt....

co do tego ze auto malowane i odcień zły - kiedy wy sie ludzie nauczycie ze jednego koloru jest kilka odcieni ??
z tym innym kolorem to jest taka nauczka dla cwanych którzy kombinują nie potrzebnie i nie chcą dać zarobić lakiernikowi :green_fuck:



Awatar użytkownika
DaroS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: sob gru 04, 2004 10:42
Lokalizacja: Wodzislaw
Kontakt:

Post autor: DaroS » pt wrz 18, 2009 23:10

Z.Y.G.A pisze:Witam! Mam taki problem mianowicie miałem zagiete dzwi, załatwiłem sobie takie dzwi w kolorze praktycznie za friko i problem jest w tym że te ktore dokupilem sa w ciemniejszym kolorze, zauwazylem ze moj golf byl malowny i zostal dobrany zly odcien lakieru, dzwi sie bardzo odrozniaja od reszty elementow. Czy polerka cos pomoże? jesli chodzi o sprzet tego typu to mam odpowiednio wyposarzony garaz tylko chciałbym sie dowiedziec jakich koncówek uzywac i jaka pasta i czy to pomoże. Kolor golfika zielona butelka :)
Niestety nie pomoze, woskiem koloryzujacym nawet jak bys probowal to zawsze bedzie widac... malowanie rozwiaze problem.


Golf 2 1.6D - sama frajda, Golf 1.8GL AAM - niezawodny
Passat B5 1.9 AHH 0.216 GT1749V/VA ECU 012AH
Corrado G60+ 205Ps 267Nm
A4 B6 1.9 TDi Avant Quattro x2
A8 D3 4.2 TDi BVN Quattro

Awatar użytkownika
3rrol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 11:00
Lokalizacja: Baza Białystok

Post autor: 3rrol » sob wrz 19, 2009 14:47

Witam.
Chcę zregenerowac lakier w swoim MKIII.
Jest w ciapki, tak jakby poprzedni wlasciciel nie zrobil polerki...
Dla zobrazowania zamieszczam pare zdjec:
ObrazekObrazekObrazek
jak widac klapa wyglada jakby byla w ogole w innym kolorze ;/
nadkole tylne jest szorstkia, a klapa gladka.

zastanawialem sie nad tym aby zetrzec troche lakieru jakas twarda pasta, pozniej po umyciu jakas miekka pasta wypolerowac i nablyszczyc.
tylko jakich past urzyc??



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » sob wrz 19, 2009 15:42

3rrol, w którym miejscu masz to na 3 foto ??
bo to mi wygląda jak ślad po niezbyt udanym cieniowaniu :P
3rrol pisze:jak widac klapa wyglada jakby byla w ogole w innym kolorze ;/
może po postu była lakierowana a pozostała część samochodu wyblakła (jak to czerwony)
zastanawialem sie nad tym aby zetrzec troche lakieru jakas twarda pasta, pozniej po umyciu jakas miekka pasta wypolerowac i nablyszczyc.
tylko jakich past urzyc??
poczytaj 2 lub 3 strony do tyłu tam masz jak na dłoni czego używać maszynowo a czego ręcznie :)

ale ja to tutaj widzę lakierowanko a nie polerowanie - rdza...



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: duzy_przemo » sob wrz 19, 2009 18:10

3rrol, Obawiam się że twój lakier już jest w takim stanie (utleniony) że za wiele nic nie da się z nim zrobić. Bardzo możliwe że przy próbie polerki mechanicznej zjedziesz lakier do podkładu.
Poza tym żre go rdza i na twoim miejscu cały bok bym polakierował na nowo.



Awatar użytkownika
3rrol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 11:00
Lokalizacja: Baza Białystok

Post autor: 3rrol » sob wrz 19, 2009 22:59

Domyslam sie ze lakierowania domowymi sposobami nie przeprowadze(brak doswiadczenia).
A zebym w wlasnym zakresie pozbyl sie rdzy i przystapil do dwu stopniowej polerki recznej(albo pierwszy etap maszynowo, polerka recznie), tak zeby za bardzo lakieru nie nadwyrezyc. Dalo by to jakis wymierny efekt, chodzi mi glownie o zmniejszenie roznicy pomiedzy tym zmatowionym bokiem a klapa.
Czy wklad $$$ bedzie za duzy wzgledem rezultatu ?



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » ndz wrz 20, 2009 00:11

3rrol, ciężko jest ocenić lakier po samych zdjęciach... a z polerką to zawsze bywa różnie :)
ja dziś znaczy wczoraj (sobota) zabałem sie tak z grubsza za swoje mk2 ... bo jak go umyłem to nie bardzo mi sie podobał :/ A ze go ktoś lakierował w niemcowni całego to postanowiłem użyć tylko mleczka 3m czarny korek oraz na koniec 3m niebieski w celu usunięcia hologramów - wsio maszynowo a pozostałości przecierane szmatką z mikrofiby :D (rewelacyjne szmatki) jutro dam foto bo jak skończyłem to było już zbyt ciemno ale efekt miazga :D

jeszcze muszę go nawoskować (by se efekt trzymał i nie 3a było poleować znowu za jakiś czas) - wosk już namierzony tylko kasy brak :/
Ostatnio zmieniony ndz wrz 20, 2009 00:12 przez To_mas, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
xynthos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lut 02, 2009 16:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: xynthos » ndz wrz 20, 2009 11:47

Czy wie ktoś może czy ktoś zajmuje się taka profesjonalna polerką, czy to we własnym zakresie czy to w firmie, w Poznaniu lub okolicach?

pozdrawiam


~Non sunt multiplicanda entia sine necessitate~
~xynthos~

Awatar użytkownika
Z.Y.G.A
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn sie 24, 2009 20:27
Lokalizacja: Ostrowiec Św TOS
Kontakt:

Post autor: Z.Y.G.A » ndz wrz 20, 2009 14:55

To_mas pisze:
Z.Y.G.A pisze:Czy polerka cos pomoże? jesli chodzi o sprzet tego typu to mam odpowiednio wyposarzony garaz tylko chciałbym sie dowiedziec jakich koncówek uzywac i jaka pasta i czy to pomoże.
nie da sie jednoznacznie powiedzieć czy to cos da :P
Jak są ciemniejsze a twój lakier na aucie zadbany to nie licz na żaden efekt....

co do tego ze auto malowane i odcień zły - kiedy wy sie ludzie nauczycie ze jednego koloru jest kilka odcieni ??
z tym innym kolorem to jest taka nauczka dla cwanych którzy kombinują nie potrzebnie i nie chcą dać zarobić lakiernikowi :green_fuck:
Tylko że ten nr lakieru co mam na wlepie w bagażniku rożni sie od tego co mam na golfie :)



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » ndz wrz 20, 2009 16:37

Z.Y.G.A pisze:Tylko że ten nr lakieru co mam na wlepie w bagażniku rożni sie od tego co mam na golfie :)
to zostawiasz jakiś element i spece w mieszalni jakoś sobie poradzą ;)



kacperix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 13:57
Lokalizacja: DW/EP

Post autor: kacperix » ndz wrz 27, 2009 14:19

Witam,
czy przy polerce lakieru stouje się jakieś taśmy do obklejania auta itp.. podobnie jak przy malowaniu auta?



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn wrz 28, 2009 00:41

kacperix, wato okleić taśmą maskującą plastikowe listwy, uszczelki czy inne takie elementy z plastiku które nie bardzo lubią polerowanie...



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości