[mk3] Xenon - jaki zestaw polecacie

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » wt gru 23, 2008 13:45

konrad141 pisze:Koledzy mam problem z lampami.. wprawdzie nie chodzi o mojego golfa ale o honde szwagra.. Ma on tam wsadzone soczewki (nie orginalnie) i ma tam zwykłe zarówki i swieci to bardzo niedobrze.. tzn słabo i swiatło nie jst jakos tak dobrze rozproszone. Mam pytanie czy montarz jakiego s zestawu xsenon cos pomoze? Bo te swiatło naprawde jest jakos słabo rozpraszane.. Jesli tak to jaki? czy mogłby ktos podac link do aukcji do jakiegos sensownego lub sprawdzonego zestawu. W ogole on tam mowił mi ze na soczewkach jest napis bosch a co do zarówek to sie go dopytam ale mowił ze cos ma tam przerabiane :grrr:
Licze na pomoc bo naprawde strach tym samochodem jeździć :/
Jezeli soczewa rozprasza swiatlo to cos jest z nia nie tak.
Moim zdaniem to najlepiej jest zmienic oswietlenie na serie albo jakies inne lampy zalozyc.
Bo jak do teo wrzucisz ksenon to strach pomyslec jak bedziesz innych oslepial i wcale nie bedzie to bezpieczne.



Awatar użytkownika
konrad141
Forum Master
Forum Master
Posty: 1082
Rejestracja: pn lip 28, 2008 23:24
Lokalizacja: Borawe/Ostrołęka
Auto: Bora Sedes 4motion
Silnik: AJM
Kontakt:

Post autor: konrad141 » wt gru 23, 2008 17:20

aha , no tak u niego to dziwnie swieci ze np pobocze jedna lampa oswietla a przed samochodem bardzo mało i to jeszcze wszystko bardzo słabo. A czy mozliwe jest ze zarowka zwykła moze słabo swiecic bo cos tam za mało pradu podaje jakies przekaźniki czy cos ? jest tam takie cos? jezeli to głupie pytanie to sory ale nie robiłem nigdy nic przy lampach w samochodzie :P mi w golfie dobrze swieca normalne lampy a u niego jakby na postojówkach jezdził :helm:


Piasek pisze: Ale po tym jak kumpla ojciec zapłacił 12 tyś zł za sportowego gołębia który nie wrócił z pierwszego lotu - nic mnie już nie zdziwi.
:los:

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » wt gru 23, 2008 17:32

Na początek niech kolega sprawdzi napięcie na żarówkach. Było troche o oswietleniu na forum wiec nie robmy tutaj OT.



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » pt sty 09, 2009 19:13

A zatem stało się! Założyłem dziś do swoich projektorów ksenony 6000k (miały być poczatkowo 4300k, ale u Mapeta był ich chwilowy brak). Panowie- różnica kolosalna! Jakby mi ktoś przesłonę jakąs z oczu zdjął. Zaraz po założeniu zestawu podjechaliśmy z kumplem pod ściane i wysokość stwierdziliśmy identyczną. Potem przejażdżka: w obu przypadkach, tzn. jadąc za kumplem i jadąc naprzeciw niego, stwierdził, że moje światła nie oślepiają w ogóle i świetnie się prezentują :bigok:
Ale oczywiście jest jedna rzecz, która mnie irytuje. Otóż o ile ksenony świecą piękną jasną barwą, o tyle postojówki są okropnie żółte. Jakie żarówki mogę wsadzić w postoje, żeby barwa świateł mijania i postojowych jakoś się wyrównała? Jeśli jeszcze poparlibyście swoje rady jakimiś aukcjami z allegro, byłoby super!



Awatar użytkownika
mivhal_f
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: pn lip 30, 2007 20:36
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: mivhal_f » pt sty 09, 2009 22:29

moze kolega niech sprobuje diody led wstawic?np takie http://allegro.pl/item522571157_postojo ... eskie.html



Awatar użytkownika
Broker89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 15:06
Lokalizacja: Wwa/Lwo

Post autor: Broker89 » pt sty 09, 2009 22:38

kup białe postojówki led tylko najdroższe jakie znajdziesz to się może nie popalą szybko, tylko żadne niebieskie czy inne takie


[url=http://img694.imageshack.us/i/37923698.jpg/][img]http://img694.imageshack.us/img694/1319/37923698.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » sob sty 10, 2009 04:53

Wobec tego czy coś takiego będzie będzie w porządku?

http://moto.allegro.pl/item520951416_za ... _mocy.html



Awatar użytkownika
boxer2005
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr sty 07, 2009 18:44
Lokalizacja: KONIN
Kontakt:

Post autor: boxer2005 » pt lut 20, 2009 18:59

Miałem zamiar kupic sobie zestaw xenonów do mk3 na pierwszym przeglądzie w kraju dowiedziałem się że instalacja tekiego zestawu pozbawia homologacji ori lampe i auto w świtle prawa jest niesprawne technicznie. I przy kontroli pojazdu z takim własnie zamontowanym zestawem HID policjant ma prawo zabrac dowód rejestracyjny pojazdu :grrr: . Dowiedziałem się jeszcze że w fabrycznie zamontowanym xenonie musi byc autopoziomowanie sie i spryskiwacze lamp, co okazało sie prawdą. Kolega w swoim samochodzie ma fabryczne ksenony i gdy zapali swiatła faktycznie one sie same ustawiaja a gdy lampa sie zabrudzi automatycznie działaja spryskiwacze. Co o tym myslicie i czy zdarzyła sie komuś taka przygoda z zestawem HID???


"sponsor przejazdu" - pierwszy w kolumnie samochodów
"pospieszny" - taki co musi być szybciej w domu od całej reszty
"trąbol" - używa klaksonu do ubliżania
"śpioch" - jedzie wolniej niż jego rozsądek

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pt lut 20, 2009 20:02

boxer2005 pisze:Miałem zamiar kupic sobie zestaw xenonów do mk3 na pierwszym przeglądzie w kraju dowiedziałem się że instalacja tekiego zestawu pozbawia homologacji ori lampe i auto w świtle prawa jest niesprawne technicznie. I przy kontroli pojazdu z takim własnie zamontowanym zestawem HID policjant ma prawo zabrac dowód rejestracyjny pojazdu . Dowiedziałem się jeszcze że w fabrycznie zamontowanym xenonie musi byc autopoziomowanie sie i spryskiwacze lamp, co okazało sie prawdą. Kolega w swoim samochodzie ma fabryczne ksenony i gdy zapali swiatła faktycznie one sie same ustawiaja a gdy lampa sie zabrudzi automatycznie działaja spryskiwacze. Co o tym myslicie i czy zdarzyła sie komuś taka przygoda z zestawem HID???
Chłopaku albo sobie jaja robisz albo naprawde nie wiem.........
Czytałes cokolwiek w tym temacie.
Wszyscy wiedzą o tym, że ksenon w seryjnej lampie jest nielegalny. Wszyscy wiedza rowniez o tym, ze policjant ma prawo zabrac dowód ale jezeli jestes w stanie doprowadzic samochod do stanu orginalnego to ci nie zabiora - czyli wymienic na zwykle zarowki.
Co do autopoziomowania to nastepny fakt musi byc i tak jak juz zauwazyles u kolegi dziala w pelni automatycznie i lampy w stanie "spoczynku" leza skierowane w dol i po odpaleniu ustawiaja sie (jezeli wszystko jest sprawne) do poziomu takiego jak byly ustawione.
Co do sprysków to nastepny fakt ze musza byc aby wszystko bylo legalne, ale.............jeszcze nie widzialem zeby spryski dzialaly same. Dzaialaja po wlaczeniu spryskow na szybe, chyba ze masz zrobiony patent to wtedy masz oddzielny wlacznik.
Przygody z zestawem HID w polsce zazwyczaj koncza sie tak, ze nikt sie nie czepia nawet na przegladach, jezeli ustawi ci lampe to puszcza nie slyszalem zeby komus nie przepuscili na przegladzie. Z policja zapewne roznie to bywa ale tak jak napisalem majac ze soba zarowki wymieniasz podczas kontroli i masz spokuj. tak jak z folia na szybach jak zerwiesz podczas kontroli to cie puszcza.
:bigok: :bigok: :bigok:
ale referat napisalem a wydaje mi sie ze to jakas podpucha z twojej strony do wywolania chorej dyskusji. PZDR



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » sob lut 21, 2009 15:06

boxer2005, pierw czytaj pozniej pisz bo nastepny raz to bedzie jako spam


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

ZuberOs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 23:22
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: ZuberOs » wt mar 03, 2009 21:19

Po przeczytaniu całego tematu wiem już nieco na temat ksenonów oraz jakie aspekty trzeba spełniać aby były one dobrze użytkowane nie tylko dla mnie ale także były przyjazne dla innych użytkowników drogi.

Z racji że jestem laik w temacie lamp do mk3 zwracam się do was koledzy z prośbą o pomoc w wyborze lamp, zważając na fakt że chcę jednocześnie wsadzić ksenon. Z racji na ograniczony budżet w dobie kryzysu miałbym pytanie które z poniższych lamp wybrać?? (gładki klosz, soczewka)

1. http://www.allegro.pl/item565597522_lam ... 92_98.html
2. http://www.allegro.pl/item554760866_lam ... _kier.html
3. http://www.allegro.pl/item563987317_vw_ ... e_hit.html

Piszę w tym temacie gdyż lampy mają współpracować z ksenonem.
Być może jesteście użytkownikami tych lamp i możecie coś napisać ponadto o trwałości.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.



GRINGO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn paź 27, 2008 11:14
Lokalizacja: Brzeg Dolny / Wrocław
Kontakt:

Post autor: GRINGO » pt mar 06, 2009 10:10

Witam wszytkich
Mam Golfa MK4 TDI jakiś czas temu kupiłem sobie lampy z soczewką i zestaw Xenon HID 5000K z cienką przetwornicą , wczoraj poskładałem to wszystko i na próbe wpiełem do auta. Okazało sie że wszystko świeci ladnie pięknie,ale coś jednak coś nie halo z moimi zegarami,blaty podświetlały się cały czas pomimo wyłączenia świateł. Żadna kontrolka nie dzialała a licznik od kilometrów wskazywał tylko --------. Czy ktoś może wiedzieć jaka jest tego przyczyna? Czy coś można zrobić zeby to dzialało? Widze wiele MK4 na HIDach i one jakoś jeżdzą a u mnie problem który nie powinien wystąpić. Z góry wielkie dzieki za wszelkie porady

Pozdro



Awatar użytkownika
stealth23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr kwie 26, 2006 09:56
Lokalizacja: OstróVw/SkrzyszóVw
Kontakt:

Post autor: stealth23 » ndz mar 08, 2009 09:25

Witam
Sorki, że truję znów o tym samym :|
Mam lampki angel eyes H1 i chcę założyć ksenony takie o barwie 5000K:
http://www.moto.allegro.pl/item56692017 ... abrze.html
Dobre będą? Wiem, że to chińszczyzna ale coś chciałbym wybrać a nie mam ochoty bawić się w montowanie ksenów z innych aut.



Awatar użytkownika
dygac
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: czw lut 01, 2007 23:52
Lokalizacja: Pisz
Kontakt:

Post autor: dygac » wt maja 12, 2009 23:04

to trochę odgrzeję kotleta...

czy ktoś zastanawiał się/przerabiał temat założenia w mk3 xenonu w soczewkach halogenów (bodajże na H3) tylko w ramach "wspomagacza" broń Boże na codzień all-time :grin: Są sytuacje, że wieczorkiem przydałoby się doświetlić momentami drogę
Ciekawe jakby to się spisywało?

Pozdrawiam :bigok:
dygac


[img]http://images24.fotosik.pl/46/b1f4807d10125b17.jpg[/img]
i MK3 US w duecie

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości