Jak obić wnętrze skórą lub innym materiałem ?

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

kori
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: wt lip 01, 2008 08:24
Lokalizacja: lbn
Kontakt:

Post autor: kori » ndz sty 25, 2009 18:20

Adash pisze:A czy mogę zastosować piankę pod panele podłogowe, bo mam tego sporo w domu?
Absolutnie odradzam piankę panelową, ma ona taką wadę że po ściśnięciu nie powróci do poprzedniego kształtu. Jeśli już chcesz stosować pianke to im cieńsza tym lepiej max 5mm, ale pod elem. które wspomniałeś nie ma konieczności stosowania pianki



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » pt sty 30, 2009 00:58

Witam Panowie!

W sobotę jak tylko dostanę zdjęcia ekoskóry od sprzedawcy z allegro zamawiam takie coś dla siebie :D

Kolor i faktura (może ciut drobniejsza) jak deska u kolegi jungu :D + do tego czarny o takiej samej prawie fakturze i mam nadzieję ,że przez ferie złoże to wszystko do kupy gdyż chcę zrobić calutkie wnętrze w moim mk1.

Jedyną rzeczą jaka mnie teraz nurtuje to w mk1 tylne boczki i deska rozdzielcza są bardzo twarde..chciałbym to lekko podbić czymś żeby było deko miększe tyle że nie bardzo wiem jak...najpierw przykleić do deski cienką gąbkę a do niej przykleić ekoskóre czy może najpierw zszyć ekoskóre z gąbką i jakimś tam płótnem i dopiero wtedy kleić do tapicerki?

Proszę o rade i pozdrawiam - Maciek (bandyta)


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Adash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt mar 23, 2007 18:19
Lokalizacja: Inowłódz / Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Adash » pt sty 30, 2009 02:38

Ja będę robił tak, że przykleja gąbkę tapicerską do elementu, a później ekoskóre do gąbki. Ale niech wypowie się ktoś, kto ma to już za sobą.
Moje materiały: Obrazek Obrazek
Niestety z tapicerowaniem muszę się wstrzymać. Potrzebuje temperatury przynajmniej 15 stopni bo przy takiej klej wiąze dopiero, a nie posiadam dobrze wentylowanego i ogrzewanego pomieszczenia. Jak tylko się ogrzeje to mogę ruszyć z pracą. Już nie mogę się doczekać :chytry: .
Ostatnio zmieniony pt sty 30, 2009 02:39 przez Adash, łącznie zmieniany 1 raz.


Rolling Stones Cabriolet '95

bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » pt sty 30, 2009 15:49

Adash, szperałem dziś po necie i znalazłem na jakimś forum opis jak w miarę dobrze jest obijać deskę rozdzielczą.

Tak więc może i Tobie się przyda albo i komuś innemu (mnie osobiście trochę to sprawę rozjaśniło bo szczerze mówiąc nie wiedziałem tak w 100 % jak się za to zabrać)

Cytat ze forum :

,,Naciągasz skaj na desce i malujesz kredą po krawędziach tam gdzie ma być szew. Potem wycinasz z lekkim zapasem.. przymierzasz wszystko jeszcze raz i docinasz na wymiar rozstawiając miejsce na rant do zszycia. Idziesz do byle krawcowej mówisz jej żeby zaszyła krawędzie ale nie zszywała wszytkiego w całość bo potem będzie problem żeby "odziać" deskę Deske musisz najpierw umyć, potem odtłuscić rozpuszczalnikiem i samrować klejem - butapren będzie dobry ale są też specjalne kleje do takich rzeczy. Nie zszywasz posczególnych elementów tylko starannie przyklejasz żeby zaszyte krawędzie równo i ciasno lezaly obok siebie. Jak wyjdą Ci jakies ubytki i będziesz brakować maeriału to musisz go przykeić tylko z jedenej strony a jak klej wyschnie to naciągać. To chyba wszystko. pozdro ''

Od siebie jeszcze dodam , że wszelkie nierówności dałoby się wyprowadzić ,,głaskając" mokrą ściereczką te fałdki które ogrzaliśmy sobie wcześniej opalarką ( myślę że suszarka też by sobie dała radę :bigok: )

Ja za to nadal nie wiem czy żeby uzyskać efekt miękkości deski rozdzielczej najpierw zszyć materiał z gąbką a później kleić czy najpierw kleić gąbkę a na nią ekoskórę.

Ma ktoś na to jakiś patent?


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

martin_vw_cov
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 08, 2007 18:07
Lokalizacja: Coventry

Post autor: martin_vw_cov » pt sty 30, 2009 18:55

Ja kleiłem gąbke do plastików i na to materiał bez kleju. Bo jak przyklejałem materiał do gąbki to robił się twardy.
A materiał wycinałem jak napisł kolega bandyta mk1love.
Jak dla mnie efekt cool

pozdro



Awatar użytkownika
jungu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: czw paź 05, 2006 11:42
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

Post autor: jungu » pt sty 30, 2009 21:03

bandyta mk1love pisze:butapren będzie dobry
broń Cie Panie Boże butaprenem .... po jakimś czacie zacznie się odparzać od tapicerki i odłazić.... są to tego specjalistyczne kleje.


[img]http://i11.photobucket.com/albums/a161/jungu/MKIII.jpg[/img]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1374478&highlight=#1374478

Adash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt mar 23, 2007 18:19
Lokalizacja: Inowłódz / Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Adash » pt sty 30, 2009 22:26

a czy klej polichloroprenowy BOTERM GTA firmy BOCHEM będzie dobry do klejenia gąbki do plastiku i ekoskóry do gąbki?


Rolling Stones Cabriolet '95

bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » pt sty 30, 2009 22:55

martin_vw_cov, mógłbyś pokazać choć z jedną foteczkę tego co robiłeś? :chytry:

Mówisz, że nie kleiłeś gąbki tylko na nią dawałeś gotowy poszyty na miarę materiał ale np gdzieś na rogach musiałeś go jakoś przymocować jakimś klejem na przykład.

Jak to jest z wytrzymałością tego? Nie odstaje materiał z tej gąbki po pewnym czasie? :chytry:

Wstaw jakąś fotkę jak możesz a na pewno nie tylko ja z tego skorzystam! :bigok:

[ Dodano: 30 Sty 2009 22:01 ]
jungu, z tym klejem to nie mój pomysł tylko tego kogoś kto to napisał ja to tylko wstawiłem ze względu na to jak koleś robił u siebie (tak poglądowo) ale fakt butapren nie będzie dobry wiec cenna uwaga z Twojej strony. :bigok:

Adash, ja ze swojej strony polecił bym klej o wdzięcznej nazwie ,,TAPICER" robiłem z mamusią kiedyś w naszym byłym T4 tapicerkę i ten klej nie był zbytnio drogi a dość dobry i dobrze wszystko trzymał przez dłuuugi czas.

Swoją drogą to miał bardzo ciekawy różowy kolorek :grin: a my nakładaliśmy go pędzelkiem bo pędzelkiem wychodziły chyba najrówniejsze warstwy. :green_fuck:

Jeszcze Panowie dodam , że ja najprawdopodobniej zamówię sobie ,,skórkę" z tej aukcji :
http://allegro.pl/item533587825_materia ... _skaj.html

Jest w dość przystępnej cenie jak na moja (uczniowską) kieszeń, kolor beż z czarnym :cool:
Jutro wieczorkiem będę miał lepsze fotki tego materiału.

Dodam jeszcze , że koleś ma tego sporo i jak by kogoś interesowało to mogę dodać zdjęcia w rzeczywistym kolorze i fakturze beżu i czarnego bo już trochę ze sprzedawcą mailowałem :D .

Zastanawia mnie tylko jak będzie z jakością tego materiału... :ass:
Ostatnio zmieniony pt sty 30, 2009 23:07 przez bandyta mk1love, łącznie zmieniany 1 raz.


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Adash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt mar 23, 2007 18:19
Lokalizacja: Inowłódz / Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Adash » sob sty 31, 2009 01:25

A ja kupiłem z tej aukcji: http://allegro.pl/item536850359_materia ... _skaj.html
Czyli dokładnie to co ty. Zamówiłem ze sporą rezerwą 8 metrów, a dostałem kawałki o długościach około 3,7m i 5,3m, więc trochę więcej. Faktura jest bardzo przyjemna. Podkład to takie coś grubego, jakby flanela lub bardzo drobny filc. Sprawia on, że materiał jest bardzo gruby i już sam w sobie leciutko miękki. Według mnie próbki które dostałem od http://www.hurtowniatapicerska.pl/ wypadają gorzej. Podkładem jest tu tylko cieniutka siateczka, a faktura jest mniej gładka, co uważam za minus.


Rolling Stones Cabriolet '95

martin_vw_cov
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 08, 2007 18:07
Lokalizacja: Coventry

Post autor: martin_vw_cov » sob sty 31, 2009 01:48

spoko fotki będą.

Co do kleju to nie wiem jaki to jest rodzaj, kupowałem w sklepie z materiałami ale kolor i konsystencja jak butapren i nic nie odchodzi a przejeździłem już kawałek lata i zime.

Oklejałem tunel środkowy, zasada prosta (szkoda że straciłem w pi.. czasu i nerwów):

-odtłuszczamy plastiki (ważne)
-nakładamy cieniutką warstwe kleju, ja kupowałem w aerozolu i polecam taki (ułatwia zadanie)
-następnie nakładamy gąbke
-czekamy aż wyschnie i obcinamy równiutko z brzegami
-docinamy materiał, zszywamy (jak ktoś lubi może dac koraliki :goof: )
-nakładamy na plastik i przyklejamy brzegi do wewnątrz plastiku

pozdro



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » sob sty 31, 2009 17:23

Adash, cieszy mnie bardzo, że masz ten sam materiał co ja i że jesteś z niego zadowolony :)

martin_vw_cov, czekamy na fotki :helm:

Od siebie jeszcze dodam , że kiedyś czytałem na temat wygłuszenia auta i też właśnie miałem chęć jak Adash dać gąbkę pod panele.. i powiem że ludzie robili testy specjalnymi aparaturami i gąbka pod panele zupełnie się nie nadaje na wygłuszenie już lepsza będzie i to sporo taka gąbka tapicerska ( u mnie jest po 6 zł za kawałek 120 cm x 200cm) a jeszcze lepszy byłby filc (im gęstszy tym lepszy) tylko bez przesady z tą gęstością żeby nie wyszedł twardy jak jakaś dykta hehe ma być po prostu dość miękki.

Mówię to bo cena gąbki pod panele jest porównywalna do gąbki tapicerskiej a ta jest zła jak już ktoś na tym forum pisał bo się odkształca a dodatkowo nie wygłusza w ogóle prawie a taką gąpeczka tapicerska zawsze coś tam nam autko wygłuszy :bigok:


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » sob lut 07, 2009 13:46

Witam ponownie Panowie!

Materiał przyszedł do mnie przedwczoraj:D szczerze powiem ze zaskoczyła mnie jego jakość tak samo jak kolegę Adash, bo kupowaliśmy u tego samego sprzedawcy, gratis dostałem ponad 2 mb bezowego materiału i ponad 1 mb czarnego :D Więc w sumie mam 8,1 mb materiału czarnego i 9,2 mb materiały beżowego.

Niedawno ktoś pytał czy klej polichloroprenowy będzie dobry , więc odpowiadam : będzie najlepszy! Byłem w tapicerniach dwóch i wszędzie usłyszałem to samo :grin:

Tak więc zakupiłem taki klej (jest droższy od zwykłego tapicera o jakieś 5-6 zł bo puszka 1l kosztuje bodajże 14 zł a zwykły tapicer niecałe 10 zł..

Kupiłem tez beżową nić (ciemniejsza od beżowej tapicerki) ale znowu nie aż tak ciemna że zleje się z czarnym ;p

Mam tez juz 4 kwałaki gąbki grubości 5 mm o wymiarach 120 cm x 200 xm - koszt jednej to 6 zł.


Dziś wpadłem na pomysł jak naprawić boczki w przednich drzwiach do mk1 - po prostu zrobię je nowe :D kupiłem 0,5 cm płytę (sklejkę) o wymiarach 1,25 m x 1 m , która odrazu mi Pan sprzedawca przeciął na pół- koszt : 25 zł.

Boczki w przednich drzwiach zmieniam bo stare są pofalowane i naprawianie ich mysle ze nie ma sensu a boczek ze sklejki ma podobna wagę a jest duuuuużo sztywniejszy i myślę że łatwiejszy w obróbce.


Plany:

- jeśli wystarczy to obić wszystko co się da czyli:

1. Wszystkie boczki beżowe
2. Zabudowa pod głośniki w przednich drzwiach drewniana i obita na czarno
3. Czarna podsufitka (coś jak w GTI )
4. Czarna deska
5. Czarna tylna półka
6. Fotele i kanapa na środku beż a boki i tył czarne + na beżowym wyhaftowany napis RECARO :green_fuck: albo mk1love :bigok: jeszcze pewien nie jestem więc jak ktoś ma jakieś propozycje to ja chętnie wysłucham:D

- podłoga zostaje oryginalnie czarna
-wszystkie plastiki pryśnięte strukturą do plastiku
-ramka przy zegarach (nie wiem jak to się fachowo nazywa) pod kolor auta
- kierownica pod kolor deski + może jakieś małe wstawki beżu

- jak zostanie materiału to obije cały bagażnik

- gąbka tam gdzie się tylko ją da dać bez przesadnej kombinacji




Teraz idę wycinać boczki i zabudowę pod głośniczki :D a później okleję to gąbką :D

:bigok:

[ Dodano: 07 Lut 2009 12:47 ]
A tu link do planu na zabudowę pod głośniki:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2556338#2556338
:bigok:

[ Dodano: 11 Lut 2009 22:51 ]
Panele pod głośniki gotowe,boczki już obite, tylna kanapa też,podsufitka również, słupki tylne również :bigok:

Robią się fotele na przód :D

Z obijania deski rozdzielczej zrezygnowałem..za dużo chyba roboty a gra raczej nie warta świeczki a przynajmniej nie w tym wcieleniu mojego golfa..

Jak skończę to podzielę się informacjami co i jak teraz tylko mogę odradzić dawanie gąbki pod boczki np ;p mi to przynajmniej nie wyszło idealnie tak jak bym tego chciał..



P.S. Dziś odebrałem prawko :D

[ Dodano: 11 Lut 2009 22:53 ]
a i tunel środkowy jest już gotowy ;p


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

proartur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 23:10
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: proartur » ndz lut 15, 2009 23:29

To chyba jeden z najlepiej opisanych sposob obklejania tapicerki jaki znalazlem na forach.
Dlatego tez koledzy mam do Was male pytanko...
A mianowicie, jak zachowa się taki materiał skóro-podobny w przypadku obklejania elementów np wklęsłych, wypukłych itp ? ma skłonnosci do marszenia sie ?
albo w przypadku obklejania np jakiegos "pojemiczka" z sciankami i kwadratowym dnem?
no i co chyba najwazniejsze.. TRWAŁOŚĆ... jakis rok temu kupilem mieszek na allegro z materialu skoro-podobnego, dzisiaj w miejscach zagięć jest juz przetarty, złuszczony itp.
zdaje sobie sprawę że przypadek mieszka jest inny gdyz on niemalże ciagle pracuje.
ale jak to sie ma do oklejonego np kokpitu?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości