[mk3] Xenon - jaki zestaw polecacie

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Impact
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw maja 04, 2006 11:14
Lokalizacja: Opole/Jełowa

Post autor: Impact » pt lis 07, 2008 17:41

Powiedz mi co daje zmiana zwyklych leflektorow na soczewki i czy ta zmiana jest konieczna??



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pt lis 07, 2008 17:57

Impact pisze:Powiedz mi co daje zmiana zwyklych leflektorow na soczewki i czy ta zmiana jest konieczna??
Poczytaj temat od pocztaku a sie dowiesz :bajer:



Awatar użytkownika
research1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pt lis 04, 2005 23:37
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Post autor: research1 » sob lis 08, 2008 00:23

Mam jedno pytanie odnośnie montażu ksenonów w golfie 4. Jak jest lampa od strony kierowcy, to jest ona zakryta od wewnętrz takim korpusem plastikowym przez, który chyba "pędzi" powietrze do filtra powietrza. Czy można zrobić w nim dziury aby przeprowadzic przez niego kable lub w ogole sciągnać, czy będzie to przeszkadzało przepływowi powietrza do filtra??



Awatar użytkownika
zmc-mafe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 361
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 14:41
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: zmc-mafe » pn gru 08, 2008 23:44

pytam chlopakow co maja lub znają i wiedza jak swieca lampki hella ala mkIV na xenonie
pytam tylko otych lampkach , bez soczewki !
czy xenon w takich lampkach warto zamontowac ..
pozdro



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pn gru 08, 2008 23:48

zmc-mafe pisze:pytam chlopakow co maja lub znają i wiedza jak swieca lampki hella ala mkIV na xenonie
pytam tylko otych lampkach , bez soczewki !
czy xenon w takich lampkach warto zamontowac ..
W zadnych lampkach bez soczewki nie warto (z wyjatkiem fabryki), warto myslec o innych uzytkownikach drogi :chytry:



Awatar użytkownika
zmc-mafe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 361
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 14:41
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: zmc-mafe » wt gru 09, 2008 00:11

hmm moze i tak , ale ciekwe jak wypowiedzil by sie uzytkownich co ma taka helle ala mkIV i xenonik, takiej opini oczekuje bo kazdy wie ze xenon+soczewka do najlepsza opcja a xenon + nie soczekwa to pupa moze złamie ktos ten stereotyp ;) :helm:



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » wt gru 09, 2008 00:22

zmc-mafe pisze:kazdy wie ze xenon+soczewka do najlepsza opcja a xenon + nie soczekwa to pupa moze złamie ktos ten stereotyp
To nie jest zaden stereotyp i nie ma co tu lamac :chytry: jak ktos tak zrobil, to niech sie pochwali... nikt mu tego nie zabroni, jak ty bedziesz chcial to i tak wsadzisz HIDy w zwykle lampy, nikt oleju do glowy na sile Ci nie naleje :bajer:



msokolek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 23:42
Lokalizacja: WE

Post autor: msokolek » wt gru 09, 2008 17:39

reflektory Hella ala mk4 nawet na zwykłych h7 świeca bardzo dobrze i nikt się nie bedzie czepiał.
Miałem te reflektory i byłem zadowolony póxniej załozyłem soczewki Hella z celisem i znajomi przerobili mi na xenon ( palniki i zapłonniki Hella ) jednak samych ala mk4 nie ma co przerabiać za dużo osób wg mnie jest zadowolonych aby cos kombinowac z nimi
pzdr


Oświetlenia, doradzę, załatwię......

może się przydam

Awatar użytkownika
research1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pt lis 04, 2005 23:37
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Post autor: research1 » wt gru 09, 2008 17:57

Ja mam w mk4 wsadzone xenony (mocniejsze 55w) w normalną lampę i świecą bardzo dobrze. Wystarczy wyregulować wysokość świateł i nie będzie nikomu przeszkadzało.



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » czw gru 11, 2008 21:52

A montował ktoś z Was ksenony 4300 w "projektory" słynnej firmy TYC :bajer: ? Bo takowe lampy posiadam i jest tam niby soczewka, ale na halogenach trochę lipa jest, więc wymyśliłem sobie ksenon właśnie. Chciałbym jednak poznać opinie o takiej kombinacji właśnie-TYC + ksenon.
I objasnijcie mi proszę, które to są zestawy niezakłócające takich urządzeń w aucie jak CB, radioodtwarzacz, itp. Są w ogóle takie? :-k



Awatar użytkownika
becior
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2937
Rejestracja: czw cze 19, 2008 17:35
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: becior » czw gru 18, 2008 10:36

Jaki zestaw xenonu polecilibyście do lamp Hella Projector? Pozdr


było 20 Jahre 16V... http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=342725&start=0&hilit=becior[

Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

Post autor: Dj Darecki » czw gru 18, 2008 17:02

becior pisze:Jaki zestaw xenonu polecilibyście do lamp Hella Projector? Pozdr
który nie zakłóca radia , a kolor sobie sam dobierz jaki ci się podoba .


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

Dominik107
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 20:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dominik107 » ndz gru 21, 2008 02:44

Witam wszystkich. Od razu przyznam sie ze wszystkiego w tym temacie nie przeczytalem tylko kilkanascie moze kilkadziesiat postow bo niesposob to wszystko ogarnac. Ja znalazlem apropo Xenonow super alternatywe. Otoz montuje w autach juz gotowe zestawy swiatel Xenonowych skladajace sie z zarnikow oraz przetwornic. Do zarowek H4 cena to 260zl (dlugie nie sa Xenonami tylko zwykle zolte a w sumie o po zamontowaniu tego sa tylko po to zeby auto przechodzilo przeglady) lub rowniez H4 550zl tzw BiXenon ze mijania i dlugie to Xenony i efekt jest super. H7 to koszt ok 230zl i nie ma z tym zadnych problemow jak to jest przy H4. Na przetwornice jest 1 rok gwarancji a na zarniki 3 miesiace. Efekt super. Zapraszam. Osobom zainteresowanym efekt moge pokazac na Vectrze A w ktorej ten zestaw zamontowalem (H4 260zl).



Awatar użytkownika
konrad141
Forum Master
Forum Master
Posty: 1082
Rejestracja: pn lip 28, 2008 23:24
Lokalizacja: Borawe/Ostrołęka
Auto: Bora Sedes 4motion
Silnik: AJM
Kontakt:

Post autor: konrad141 » wt gru 23, 2008 00:37

Koledzy mam problem z lampami.. wprawdzie nie chodzi o mojego golfa ale o honde szwagra.. Ma on tam wsadzone soczewki (nie orginalnie) i ma tam zwykłe zarówki i swieci to bardzo niedobrze.. tzn słabo i swiatło nie jst jakos tak dobrze rozproszone. Mam pytanie czy montarz jakiego s zestawu xsenon cos pomoze? Bo te swiatło naprawde jest jakos słabo rozpraszane.. Jesli tak to jaki? czy mogłby ktos podac link do aukcji do jakiegos sensownego lub sprawdzonego zestawu. W ogole on tam mowił mi ze na soczewkach jest napis bosch a co do zarówek to sie go dopytam ale mowił ze cos ma tam przerabiane :grrr:
Licze na pomoc bo naprawde strach tym samochodem jeździć :/


Piasek pisze: Ale po tym jak kumpla ojciec zapłacił 12 tyś zł za sportowego gołębia który nie wrócił z pierwszego lotu - nic mnie już nie zdziwi.
:los:

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości