[Golf MK2/MK3] Montaż obrotomierza.

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

wacpan-lisu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 05:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wacpan-lisu » sob kwie 19, 2008 20:24

Witam mam golfa 1,6 z 88r. edycja memphis i niestety fabrycznie w obrotomierz wyposażony nie był ale zakupiłem zegary na 2 wtyczki o indeksie 950 z mfa, i mam pytanie czy wszystko będzie dobrze chodzić ?? niestety ścieram się z ich zamontowaniem ponieważ ramkę oprócz 2 śrubek ulokowanych przed zegarami trzyma mi również kieszeń od radia a ona ma jakąś dziwną śrubkę ;] aha i mam pytanie czy będę musiał demontować przy tym sterowanie nawiewem ??


2-ka najpiękniejszym golfem.

Awatar użytkownika
marnow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 407
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 20:15
Lokalizacja: Gostyń
Kontakt:

Post autor: marnow » pn kwie 21, 2008 20:15

mam golfa III 93r. diesel, poprzednie zegary byly bez obr. teraz mam obr. tylko nie podlaczony ;/ prosze o porade najlepiej fotoporode, skad do kad ciagnac fotki, wiem ze do altenatora, ale jestem w tym ciemny..


Były mk3 variant - viewtopic.php?f=88&t=216289" onclick="window.open(this.href);return false;
Były mk3 GTI - viewtopic.php?f=88&t=368287" onclick="window.open(this.href);return false;
Obecny Sharan VR6 - viewtopic.php?f=169&t=454244" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
wasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: sob lis 24, 2007 12:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: wasiak » wt kwie 22, 2008 22:43

wacpan-lisu pisze:Witam mam golfa 1,6 z 88r. edycja memphis i niestety fabrycznie w obrotomierz wyposażony nie był ale zakupiłem zegary na 2 wtyczki o indeksie 950 z mfa, i mam pytanie czy wszystko będzie dobrze chodzić ?? niestety ścieram się z ich zamontowaniem ponieważ ramkę oprócz 2 śrubek ulokowanych przed zegarami trzyma mi również kieszeń od radia a ona ma jakąś dziwną śrubkę ;] aha i mam pytanie czy będę musiał demontować przy tym sterowanie nawiewem ??
witam
jezeli chcesz zmienic zegary to musisz sie pozbyc ramki na poczatku wyjac radio i kieszen jak jest przykrecona to pewnie do slupka na samym jej koncu
powyciagaz zaslepki i przelaczniki ze srodka jak i boczne ze swaitel zdjac panel nawiawu - to dosc proste sciagasz pokretlo potem troszke sily i schodza suwaki
i odkrecasz ramke ,
potem polecam zdajc schowek kierowcy 4 sroby bodajze
odkrecasz zegary wysiagasz wtyczke i od dolu linke predkosciomierza i mozesz wyjac zegary


co do mfa
to nie bedzie ci nic dzialalo bez przerobek
znaczy bedzie dzialac predkosciomiez podswietlenie obrotek i niestety tylko zegarek
reszta funkcji nie bedzie dosepna

jak bys mial jakies problemy to pisz PW



Awatar użytkownika
treborrrrrr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pn kwie 17, 2006 20:40
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Post autor: treborrrrrr » pn maja 05, 2008 12:20

wertopser pisze:no wiec zrobilem dzisiaj fotki alternatora zebyscie mi powiedzieli gdzie i jak mam cos wlorzyc w to wejscie "W". widze ze mam to wejscie :) czekam na odp
niestety masz problem. Świetne zdjęcia i widać na nich że masz alternator bez wyjścia W ale tylni dekiel alternatora jest z wycięciem na to wyjście.
Musisz wyjąć alternator i rozpołowić. Wyjmij najpierw regulator bo łożysko wychodząc pociągnie szczotki i je połamie. Uważaj na dekle by przy pukaniu nie pękły. Lepiej walnąć 100razy dookoła niż za mocno i połamać ucho mocujące lub cały dekiel albo łożyska uszkodzić. Nie zdejmuj koła i wiatraka. Wirnik zostanie w przedniej części a w tylnej zobaczysz uzwojenie i zestaw prostowniczy. Uzwojenie ma 3 wyjścia-każde symetryczne. Podłącz do jednego z nich przewodzik (przylutuj bo nie warto tam wracać jak spadnie) Ten przewodzik to Twoje gotowe wyjście W czyli po prostu wyprowadzenie jednej z trzech faz alternatora przed prostownikiem. Prowadzisz przewodzik do obrotomierza i musi działać. Przy okazji możesz wymienić łożyska ale:
-przy przednim musisz wypchać wirnik na prasie chyba że lekko wyjdzie. Jeśli zapieczony to nie wal młotem bo śruby od koła nie założysz. WD40 i prasa
-tylne ściągaczem albo kantówką. Jeśli kantówka to uważaj bo ciężko wyczuć kiedy tnie się oś wirnika.
-Zwróć uwagę na komutator (pierścienie ślizgowe na wirniku). jeśli rowki są głebokie mozesz dać do przetoczenia lub wymiany na nowy, ale nowy też trzeba przetoczyć.
Do tego kup dwie szczotki i wymień w regulatorze.
Jak juz wszystko złożysz będziesz miał praktycznie nówkę z wyjściem W :bajer:
Powodzenia.



enter85

Post autor: enter85 » wt maja 13, 2008 14:07

Witam

Czy mogę podpiąć tu swój problem ?

Problem po wymianie licznika

Z góry dzięki za wszelkie sugestie :pub:



Awatar użytkownika
Wapno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt lut 26, 2008 00:07
Lokalizacja: ....

Post autor: Wapno » ndz maja 25, 2008 21:16

Witam mam pytanie kupilem nowy licznik do mk2 lecz nowy licznik ma na przebiegu tylko 98tys a ,moj stary licznik ma 240 i chce ten nowy licznik przekrecic do 240.Jak to moge zrobic??



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » czw cze 12, 2008 10:05

witam posiadam licznik mk2 diesel 1 wtyk wymienilem z obrotkiem niestety po kilku miechach spalilo kilka sciezek na folii drukowanej czy isteniej mozliwos zamainy samej foli drukowanej ? numery na z obrotkiem i bez sa takie same wiec wszystko powinno pasowac jednak folia w kilku miejscach jest przylutowana przymocowana do obudowy licznika nie chcialbym zalatwic 2 licznikow. co z tym zrobic ?



malakaj81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 17, 2008 23:15
Lokalizacja: Warsawa

Post autor: malakaj81 » wt cze 17, 2008 23:24

Zamierzałem zmienić sobie licznik na taki z obrotomierzem. Dowiedziałem sie że aby działał obrotomierz muszę mieć alternator z gniazdem oznaczonym litera W. mam takie wychodzi z niego kabel lecz niestety obrotomierz nie działa. Potrzebuje pomocy w podłączeniu go. do którego pinu na zegarach powinien ten kabel dochodzić. jeśli ktoś dysponuje jakąś instrukcja podłączenia tego obrotomierza to proszę o pomoc. z góry dziękuje za pomoc.



Awatar użytkownika
ksiadzt
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 861
Rejestracja: pt cze 20, 2008 23:16
Lokalizacja: pleszew
Kontakt:

Post autor: ksiadzt » sob cze 21, 2008 15:22

powitac moze wie ktos jak mam podlaczyc obrotomierz bo kupilem nowy licznik ale na tasmie od obrotomierza niema oznaczen + - cewka tylko literki chyba M T E niewiem co zrobic z tym fantem moze czegos brakuje bo jest jakies miejsce na 2 srubki prosze o pomoc bo osiwieje :grrr:



kuszu1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 01, 2007 15:35
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: kuszu1987 » ndz cze 22, 2008 18:26

witam. mam pytanko. jestem posiadaczem golfa mk2 1.3 '87 na gazniku i chcialbym sobie zalozyc zegary z obrotomierzem. mam takie kwadratowe prawdopodobnie od jetty mk1. czy podejda ? w swoim mam zegary na 2 wtyki a w tym od jetty(?) na jeden. czy ktos moglby mi poradzic i napisac "jak krowie na rowie" jak to zrobic o ile jest to wykonalne

http://kuszu1987.wrzuta.pl/obraz/yjdHRWwTEC/
http://kuszu1987.wrzuta.pl/obraz/dmPuBlOcMl/

z gory dziekuje :)



Awatar użytkownika
kaczor4011
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2264
Rejestracja: sob maja 27, 2006 15:59
Lokalizacja: Londyn

Post autor: kaczor4011 » ndz cze 22, 2008 19:13

kuszu1987, robota zupelnie nieoplacalna :bigok: w zegarach raczej napewno masz inny index predkosci (jest pewno 950 z ty potrzebujesz 975) po drugie potrzebny jest pinout tego licznika i trzeba zrobic przejsciowke :chytry: lepiej sprzedaj ten licznik co masz i kup inny


golf mk3 1.8 -> 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=458986
polo 6n2 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2918729#2918729
golf mk2 1.6 TD -> 1.9D US style http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=866160#866160

Awatar użytkownika
Muszka.d
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: wt gru 18, 2007 21:15
Lokalizacja: DW /ONY
Kontakt:

Post autor: Muszka.d » wt cze 24, 2008 16:10

czesc wszytskim

mam mk2 1.3 kat. na pełnym wtrysku 89 rok. mam zamiar założyć obrotomierz, czytam to wszystko i mam zagadke... co i jak.. z tego co widziałem mam jedną kostke... i dobrze zrozumiałem że wystarczy przełożyc obrotomierz ?

Proszę o pomoc osoby która ma takiego mk2 jak ja i poradziła sobie juz z tym...


[/color]
tel: 606408070- WTRYSKI 0.216/0.230/0.260 WZM/TH/SEVEN/BOSCH/FIRAD
POMPOWTRYSKI - FIRAD HF +50% / +80% / +120% Power Plus 1043, Race 783
TURBINY [- GTB2260VK / GTB1756VK / GT2256VK / GT1749VA / GT1749VB /gt22v / GT2256V

Awatar użytkownika
ksiadzt
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 861
Rejestracja: pt cze 20, 2008 23:16
Lokalizacja: pleszew
Kontakt:

Post autor: ksiadzt » wt cze 24, 2008 23:06

tak wystarczy przełożyć i śmiga miałem tan dylemat tylko musisz mieć taki sam licznik jeśli masz 1 wtyk to na 1 musisz wymienić jeśli złącza starego licznika są takie same i w instalacji samochodu nie ma usterki to licznik się tylko podłacza i wszystko powinno smigac jeśli nie to może (może) jakiś 1 kabelek nie łączy jak u mnie albo jest zamieniony pozdro



Vol2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 11, 2008 11:20
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Vol2 » pt lip 11, 2008 11:32

Witam, kupiłem licznik z obrotomierzem (index 950, bez MFA) do benzyniaka.
Niestety nie działa obrotomierz - jak sprawdziłem wtyczki (są dwie) nie jest podłączony pin opisany na liczniku jako HALLE GEBER, zakładam że to właśnie na nim powinny pojawiać się impulsy do obrotomierza.
Jeżeli mój wniosek jest prawidłowy, to skąd podciągnąć odpowiednie impulsy z alternatora (z niego wychodzą przewody 2xpomarańczowy i 1 niebieski) ??
Silnik na gaźniku, rocznik '84, może może to jest przyczyna, że obrotomierz nie działa ?

Dodatkowo okazało się, że cyfrowy zegar nie działa (żaróweczka podświetlająca ok), jak można sprawdzić, czy jest sprawny ?

Właśnie uważnie doczytałem, że sygnał do obrotka brany jest z cewki zapłonowej, a nie z alternatora, jeżeli ktoś został wprowadzony (przeze mnie) w błąd, to przepraszam.
Ostatnio zmieniony ndz lip 13, 2008 23:52 przez Vol2, łącznie zmieniany 3 razy.


1.8 gaźnik + LPG.

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości