[MK3] Białe kierunkowskazy - jak przerobić na białe...

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

piotrek991
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: czw lis 10, 2005 22:40
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post autor: piotrek991 » wt maja 27, 2008 10:54

kondor pisze: DODATEK :

Zmieniłem również kierunki boczne na białe , niestety podróbki typu allegro itp…
Sprawdzałem różne rodzaje , niestety nie trafiłem na pasujący idealnie , każdy z rodzaju jest luźny! Ale to bardzo dobrze , dzieki temu możemy uszczelnić kierunkowskaz uszczelką , którą montujemy po zdjęciu kierunku wokół otworu. Jako uszczelkę wykorzystałem najzwyklejszą izolację z przewodu , była bardzo elastyczna i miękka o średnica ok. 4 mm , która przeciąłem wzdłuż i nasunąłem wokół otworu . Tutaj najlepiej samemu sobie dobrać w zależności co mamy pod ręką , ważne ,żeby nie była za cienka , bo przy wkładania kierunku wpadnie do środka , ani za gruba , bo nie wciśniemy kierunku…
Po tym zabiegu kierunek jest mocno osadzony i dodatkowo uszczelniony… Uszczelkę dodatkowo jeszcze , delikatnie posmarowałem silikonem w sprayu , ale to już jak kto woli…

Obrazek
tu masz oryginały idealnie pasują itp wkońcu oryginały

http://allegro.pl/item358322642_piekne_ ... _lupo.html


F126p, F126p, Polonez, Seicento 1,1, Golf 3, Audi A3, Passat B5, Golf IV, Passat B5, Alfa Romeo 156 JTD,

piotrekkk1983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 16, 2008 13:05
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: piotrekkk1983 » czw maja 29, 2008 14:09

Witam Wczoraj wieczorem Przerobilem przednie kierunki biale na clear zgodnie z tą metodą. Slicznie to wyglada, wydaje mi sie ze Jasniej swiecą teraz. Niestety po przerobieniu kierunkow w nocy gdzies wypadla mi blenda :grrr: i bedzie nowy wydatek. Teraz tylko kupic zarowki chrom :grin: i bedzie git :) POZDRAWIAM



Awatar użytkownika
Tomek
_
_
Posty: 1382
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 22:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Tomek » czw maja 29, 2008 23:35

rydzu, tak jak masz to wejdą ci spokojnie..... jutro pstaram sie zapodać fotki, jeden co prawda mi paruje ale i tak jest lans bo nikt nie ma tak zrobione,... swieci tak ładnie ze nawet nie zapalam świateł w dzien, kazdy ,mnie pyta ile takie halogeny kosztują .... :bigok: No dobra przyznam sie przerobiłem juz 3 komplety dla kumpli

[ Dodano: 20 Cze 2008 12:04 ]
obiecałem wiec i pokazuje jak mam...... sorki za jakość Obrazek


[...]Mam dwie kreski, - no to masz słaby zasięg

Awatar użytkownika
Scarab
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: czw lut 17, 2005 14:01
Lokalizacja: J-no

Post autor: Scarab » śr lip 16, 2008 20:01

odswieze temat... Prosilbym o fotki kierunkow z wyjetym pomaranczowym szklem i z zalozona postojowka. Przy okazji pytanie: postojowki swieca przeciez w czasie jazdy, czyli w takim razie macie jednoczesnie swiecaca postojowke i migajacy kierunek w jednym kloszu? Jak to wyglada? Policja nie czepia sie?



Awatar użytkownika
kondor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 06, 2008 10:53
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kondor » czw lip 17, 2008 01:02

Scarab pisze:odswieze temat... Prosilbym o fotki kierunkow z wyjetym pomaranczowym szklem i z zalozona postojowka. Przy okazji pytanie: postojowki swieca przeciez w czasie jazdy, czyli w takim razie macie jednoczesnie swiecaca postojowke i migajacy kierunek w jednym kloszu? Jak to wyglada? Policja nie czepia sie?
ja wlasnie bawie sie z postojowkami w kierunku , sprawe rownoczesnego swiecenia chce rozwiazac przekaznikiem , beda sie dopiero zapalac gdy zostana wylaczone mijania , czyli beda sie tylko zapalaly na postoju....


Pozdrawiam - Kondor
[img]http://vagtreffen.com/images/1.gif[/img]
EWOLUCJA : Trambolgini->Maluch->Kadet GSI->MK3 Kombi

Awatar użytkownika
Tomek
_
_
Posty: 1382
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 22:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Tomek » śr lip 23, 2008 12:49

Scarab pisze:odswieze temat... Prosilbym o fotki kierunkow z wyjetym pomaranczowym szklem i z zalozona postojowka. Przy okazji pytanie: postojowki swieca przeciez w czasie jazdy, czyli w takim razie macie jednoczesnie swiecaca postojowke i migajacy kierunek w jednym kloszu? Jak to wyglada? Policja nie czepia sie?
panowie moze to i dziwne ale u mnei postojowki nie świecą sie jak zapalę światła mijania, mam w kierunkach, jakim cudem???

[ Dodano: 23 Lip 2008 12:50 ]
Fotkę mas zprzeciez wyzej


[...]Mam dwie kreski, - no to masz słaby zasięg

Awatar użytkownika
Scarab
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: czw lut 17, 2005 14:01
Lokalizacja: J-no

Post autor: Scarab » śr lip 23, 2008 18:18

fotka jest, ale niewiele widac, moze ktos ma w lepszej jakosci ;)

Postojowki w kierunkach zmostkowales ze standardowymi? Standardowo na bank swieca ze swiatlami mijania zeby sie zarzylo cokolwiek na wypadek spalenia zarowki...



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pt lip 25, 2008 14:50

Ostatnio mnie podkusiło zrobić białe kierunki. Nie siłowałem się palcami. każde pojedyncze szkiełko nacinałem lutownicą transformatorową. Najpierw raz na środku po długości, potem raz po szrokości. szkiełko jeszcze trzyma się do kupy, ale łatwo się łamie wkładając śrubokręt w miejsce cięcia i przekręcając go. każdy kawałek bez problemu wylatuje z kierunku i mamy bardzo ładny "halogenik" :bigok:
Przed nacinaniem nie naciskamy palcami szkiełka, aby nie spadło na klosz zewnętrzny, bo wtedy trzeba nie lada delikatności, aby przeciąć plastik nie naruszając klosza zewnętrznego. Jak nie będziemy szkiełek ruszać, to bez problemu można ciąż lutownicą bez obawy, że zniszczy się klosz zewn (szkiełka są odpowiednio oddalone od klosza zewn.

Dodatkowo wrzuciłem w kierunki żarówki pomarańczowe chromowane z zewnątrz.

Przyznam, że super to wygląda :).

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn lip 28, 2008 14:55 przez prezesik25, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ziomek1988
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: sob maja 03, 2008 17:11
Lokalizacja: Świecie / Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: ziomek1988 » sob sty 03, 2009 17:30

Hmmm a czy z tylną lampą w MK4 też idzie tak zrobić?? Chodzi mi o to żeby zrobić z pomarańczowego kierunku biały. Tam też idzie jakoś to przewiercić i wyciągnąc ;>?


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/59ff7eee66697ba2.html][img]http://images44.fotosik.pl/291/59ff7eee66697ba2.jpg[/img][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=269407][b][size=150]Golf Generation - kliknij i oceń[/size] [/b][/url]

Awatar użytkownika
manek271
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: czw paź 19, 2006 20:16
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: manek271 » ndz lut 15, 2009 21:07

Witka,ostatnio przegladalem forum i postanowilem przerobic sobie kierunki na biale lecz opserwujac jak to wyglada i jak ciezko jest wyciagnac pomaranczowy plastik postanowilem zrobic to wedlug pomyslu kolegi rydzu oraz dolozyc swoje 5 groszy do tego projektu,ale od poczatku,jako ze pierwszy kierunek mi sie nie podobal (brakowalo odlasnika w srodku chyba ze starosci sie wykruszyl) widac bylo szary plastik wewnatrz kierunkowskazu stwierdzilem ze zostawie bialy klosz wewnetrzny i usune tylko pomaranczowy,efekt jest bardzo zadowalajacy polecam wszystkim taka modernzacje ,jak to wykonalem widac na zdjeciach ,jak ktos ma jakies pytania chetnie na nie odpowiem ,pozdrawiam
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


CHCESZ ZOBACZYC MOJE AUTO??? KLIK W BANEREK
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości