Polerowanie aluminium

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

skoczek_rules
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 20, 2008 14:02
Lokalizacja: Nower

Post autor: skoczek_rules » ndz mar 30, 2008 14:06

Brzechu nie przesadzaj takie proste ranciki jak Twoje to jest góra kilka godzin roboty z całym kompletem ;)

Niedługo pochwalę się swoimi felgami ale nie mam bardzo czasu ich dokończyć



Awatar użytkownika
Brzechu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 22:49
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: Brzechu » ndz mar 30, 2008 19:07

O malowaniu zapomniales. Sam rant to pestka.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=155251]MÓJ GOLF[/url]
[img]http://img160.imageshack.us/img160/5822/clok2qu4.jpg[/img]

Tomii_25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 20:31
Lokalizacja: Pokrzydowo/Brodnica

Panowie POMOCY.

Post autor: Tomii_25 » pt kwie 04, 2008 18:53

Koledzy macie większe doświadczenie, podpowiedzcie początkującemu koledze jak się pozbyć lakieru, podkładu i jeszcze jakiejś dziwnej warstwy na mojej feldze ;-P. Wstawiałem fotkę moich felg jakiś czas temu, był problem jak jest z dekielkiem, czy plastik, czy alu. Od razu na początku była informacja że felga w podkładzie i ciężko to zdjąć, ale przeszło to moje najśmielsze pojęcie. Wprawdzie nie używalem scansolu, ale środek jaki kupiłem do usuwania starych farb i lakierów *(pisze na nim że radzi sobie z kilkoma warstwami) wogóle nie robi z lakierem nic. Nie ma żadnej reakcji. Wstawiam fotkę dekielka (jednak jest z alu a to wielki plus), zrobiłem przez jakieś 2 godziny może z 3 cm kwadratowe i to jeszcze z wielkimi problemami zdzierając lakier już nawet śrubokrętem. Niektórzy pisali na forum, że lakier, podkład zejdzie zwykłą plastikową szpachtelką, a ja nie mogę zedrzeć tego niczym :-( podpowiedzcie jaki środek może coś zadziałać z tym, bo powoli mi chęci odchodzą. Nie boję się pracy, ale żeby jakoś chociaż ten lakier podkład i ta dziwna warstwa jakby złota zeszły. Chcę na dekielku wypróbować jak to wogóle wyjdzie na moich felgach, przy okazji trochę miejsce przy śróbie doprowadzę do porządku, jest trochę zniszczone, pozadzierane... :-(
FOTKA:

Obrazek

Czekam na jakieś porady. Czy Scansol jak zakupię zrobi cokolwiek ?? Myślałem, żeby go zakupić, ale nie wiem czy wogóle on sobie da rade...:/ Żeby ktoś miał w pobliżu to bym chociaż wypróbował :-/ EEEEhhhh chciało by się mieć ładnie wypolerowane felgi, ale ... Właśnie czemu jest zawsze jakieś ale...



Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Wojtek » sob kwie 05, 2008 13:24

witam. łamię się nad własnoręcznym polerowaniem rantów w swoich felgach i w związku z tym mam pytanie: jak sobie poradzić z rysami od krawężników?? i drugie pytanie - ile mniej wiecej czasu zchodzi na zrobienie 1 dosyć dużego rantu pracując ręcznie? tj. czy jest to kwestia 5 godzin, czy 50 ;)


Obrazek

Awatar użytkownika
Brzechu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 22:49
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Panowie POMOCY.

Post autor: Brzechu » pn kwie 07, 2008 00:35

Tomii_25 pisze:Koledzy macie większe doświadczenie, podpowiedzcie początkującemu koledze jak się pozbyć lakieru, podkładu i jeszcze jakiejś dziwnej warstwy na mojej feldze ;-P. Wstawiałem fotkę moich felg jakiś czas temu, był problem jak jest z dekielkiem, czy plastik, czy alu. Od razu na początku była informacja że felga w podkładzie i ciężko to zdjąć, ale przeszło to moje najśmielsze pojęcie. Wprawdzie nie używalem scansolu, ale środek jaki kupiłem do usuwania starych farb i lakierów *(pisze na nim że radzi sobie z kilkoma warstwami) wogóle nie robi z lakierem nic. Nie ma żadnej reakcji. Wstawiam fotkę dekielka (jednak jest z alu a to wielki plus), zrobiłem przez jakieś 2 godziny może z 3 cm kwadratowe i to jeszcze z wielkimi problemami zdzierając lakier już nawet śrubokrętem. Niektórzy pisali na forum, że lakier, podkład zejdzie zwykłą plastikową szpachtelką, a ja nie mogę zedrzeć tego niczym :-( podpowiedzcie jaki środek może coś zadziałać z tym, bo powoli mi chęci odchodzą. Nie boję się pracy, ale żeby jakoś chociaż ten lakier podkład i ta dziwna warstwa jakby złota zeszły. Chcę na dekielku wypróbować jak to wogóle wyjdzie na moich felgach, przy okazji trochę miejsce przy śróbie doprowadzę do porządku, jest trochę zniszczone, pozadzierane... :-(
FOTKA:

[url=http://images34.fotosik.pl/204/18f7a53f188174dam.jpg]Obrazek[/URL]

Czekam na jakieś porady. Czy Scansol jak zakupię zrobi cokolwiek ?? Myślałem, żeby go zakupić, ale nie wiem czy wogóle on sobie da rade...:/ Żeby ktoś miał w pobliżu to bym chociaż wypróbował :-/ EEEEhhhh chciało by się mieć ładnie wypolerowane felgi, ale ... Właśnie czemu jest zawsze jakieś ale...

Kup scansol - 16 zł nie duze pieniadze a sie przekonasz, ja stosuje i jest ok.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=155251]MÓJ GOLF[/url]
[img]http://img160.imageshack.us/img160/5822/clok2qu4.jpg[/img]

boodach
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 17:25
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

polerowanie na lustro:)

Post autor: boodach » wt kwie 08, 2008 18:01

Witam wszystkich! Tak obserwuje caly czas forum i rzezczywiscie wszyscy ktorzy probowali polerki maja podobne doswiadczenia:) jednak wszyscy pisza (tak mi sie przyajmniej wydaje)na elementach ladnych w miare gladkich fabrycznych, ja mam pytanko z innej beczki,co zrobic gdy mam na przyklad olew ktory trzeba miescami przeleciec katowka ktora pozostawia nieprzyjemnie sznity(nie to co papier 600:)) albo poprostu nawet spawy aluminium, na gladkiej powierzchni to jeszcze looz, ale co gdy spaw jest w zakamarku?? no fakt mozna przeleciec kamykiem na wiertarce, ale mimo wszystko to dalej nie jest rowne a zeszlifowanie tego papierem 600 na gladziutko i do tego jednym palcem jest raczej awykonalne:)(chodzi o zakamarek:)), nastepna sprawa.. jak wypolerowac zeberka w glowicy motocykla?? bo recznie tez raczaej duuuuuuuuuuuuuuuzzzzzo czasu by trzeba i tez nie wiem czy by dalo wogole rade.. bo ja tam swoich paluchów napewno nie wloze:), jeszcze chcialbym wiedziec jaka paste do polerki najlepiej uzywac, bo kazdy co innego doradza, kupilem paste w castoramie do polerowania aluminium(niebieska) , i nawet polerujac gladziutka powierzchnie wiertarka pozostaja plamy i jako tako lustra nie ma:( pozdrowienia dla wszystkich!!!


boodach

MK_TRE
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 21:50
Lokalizacja: EKU
Kontakt:

Post autor: MK_TRE » pt kwie 11, 2008 00:00

..:VoyteQ:.., kolego z samymi rantami to nie wiem ale moze byc problem przy sciaganiu lakieru tzn.chdzi mi o to zeby utrzymac idealnie równa line prosta na ranicie a srodek felgi zostawic nie naruszony ale wydaje mi sie ze to raczej jest nie mozliwe gdyz srodki do sciagania lakieru sa bardzo zrace i czym kolwiek bys nie zabezpieczyl to i tak zje......chyba ze srodek od nowa malujesz to juz wtedy inna bajka.sam rant robisz ok 5-6 godz jeden zalezy jak bardzo jest skomplikowana fela czy ma jakis zakamarek od wewnatrz.ja ddo sciagniecia lakieru urzyłem zelu BEMIXOL dwie warstwy robiłem cale fele rysy od krawezników proponowałbym ci przejechac popierem 120-180 zalezy od głebokosci nastepnie-280-500-800-100-1200-1500-2000 (papier wodny) i na koniec pasta auto max niebieska tubka filc na wiertarke i polerowanie jakbys czegos nie wiedział pytaj :bigok: powodzonka ja swoje fele robiłem wieczorami po kilka godz dziennie na jedna schodziło mi sie lacznie ok1.5 dnia teraz jeszcze czekam na dwie oponki z zarzucam do swojej maszynki


Tomii_25, to co pokazałes to jest podklad pod lakierem ja stosowalem BEMIXOLkladlem dwie warstwy czekalem ok15 min w zaleznosci o temp. otoczenia jak jest ciepło to szybciej dziala robia sie pechezyki itp.plastikowa szpachelka robilem tylko kawalek i dalem sobie spokój idzie sie zajezdzic pozniej metalowa taka waska i 100%lepiej i szybciej tylko trzeba uwazac zeby rys nie narobic i to tyle
Ostatnio zmieniony pt kwie 11, 2008 09:57 przez MK_TRE, łącznie zmieniany 1 raz.


mk_tre

ukazs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 20, 2007 22:02
Lokalizacja: Ukta
Kontakt:

Post autor: ukazs » pt kwie 11, 2008 08:39

no panowie i ja sie wzielem za polerkę....wkrótce wstawie pierwsze fotki...

P.S śśśśśmierć wżerom.. :grrr: :grrr: :grrr: idzie się zaje***ć ale warto :grin:



Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Post autor: barteKKK03 » sob kwie 12, 2008 15:06

Zabrałem się za polerkę mojej pokrywy zaworów, wygląda ona dokładnie tak (oczywiście przed dotarciem papierami, tylko po zdjęciu lakieru :P ):
http://img364.imageshack.us/img364/76/img4432xg7.jpg
http://img182.imageshack.us/img182/2831/img4434ki4.jpg
Ale chodzi mi o sprawę loga VW... jak widać na foto jest one wypukłe, a tło jest trochę wklęsłe.
Papiery tam nie dochodzą, a nawet pole ruchu jest tak małe że nie da rady nic wskórać... w tych najciaśniejszych kątach nie mogę niczym dojść.

Jakieś rady macie może ? :D

A może niech to tak zostanie i podczas polerski trochę zejdzie (będę polerowałem na maszynie) żeby jako tako wyglądało? :)



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Post autor: dawid018 » sob kwie 12, 2008 16:58

barteKKK03, jedyne co mi przychodzi do głowy to miniszlifierka i sztyfty polerskie.ale z własnego doświadczenia wiem że te wszystkie sztyfty to o kant du*y obic


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

MK_TRE
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 21:50
Lokalizacja: EKU
Kontakt:

Post autor: MK_TRE » sob kwie 12, 2008 21:47

ja jak swoje fele polerowałem to uzyłem mniejszych i wiekszych tercz polerskich równiez w kształcie stozka to były i papiery scierne i to samo z filcem

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3e1 ... 67e3b.html
to jest moje dzielo a to dopiero polerowanie wstepne juz aluski mam na goferku nie stety jeszcze nie mam fotek ale wrzuce na 100% ale dopiero za tydzien bo nie bede miał dostepu do neta mam nadzieje ze bedzie sie podobac!!!!!!!!!pzdr


mk_tre

Awatar użytkownika
WoLnY
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 778
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:21
Lokalizacja: Siemianowice Sląskie

Post autor: WoLnY » ndz kwie 13, 2008 00:38

jak najlepiej zadbac o polerowane alumnium?? Wiadmo ze co jakis czas przejachac pasta itp ale chodzi o mycie...jakies plyny czy sama woda? Slyszalem ze nalezy tez polerke natluszcza jakims woskiem czy cos? Zna ktos preparaty dobre do tego albo czy ktos uzywa czegos podobnego? Pozdro



Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » ndz kwie 13, 2008 09:01

barteKKK03 pisze:Ale chodzi mi o sprawę loga VW... jak widać na foto jest one wypukłe, a tło jest trochę wklęsłe.
Wklęsłe miejsca malnąć na czarno :D
WoLnY pisze:jak najlepiej zadbac o polerowane alumnium?? Wiadmo ze co jakis czas przejachac pasta itp ale chodzi o mycie...jakies plyny czy sama woda? Slyszalem ze nalezy tez polerke natluszcza jakims woskiem czy cos? Zna ktos preparaty dobre do tego albo czy ktos uzywa czegos podobnego? Pozdro
Ja używam ludwika do mycia polerki, ponoć najlepszy płyn, woskowania nie próbowałem.


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Post autor: barteKKK03 » ndz kwie 13, 2008 09:14

mkowalm pisze:Wklęsłe miejsca malnąć na czarno :D
Poler.... ma być poler! :helm: Jak lipa wyjdzie po polerce to może machnę aerozolem :grin:
jak najlepiej zadbac o polerowane alumnium?? Wiadmo ze co jakis czas przejachac pasta itp ale chodzi o mycie...jakies plyny czy sama woda? Slyszalem ze nalezy tez polerke natluszcza jakims woskiem czy cos? Zna ktos preparaty dobre do tego albo czy ktos uzywa czegos podobnego? Pozdro
Ciepła woda z ludwikiem i miękka szmatka... woskiem też można machnąć.. raz na parę myć jakimś tłustym do karoserii :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości