[mk3] Podświetlanie tarcz w liczniku od spodu

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt lut 12, 2008 15:59

sHpAaKu, zgadzam się z twoją opinią na temat róznego napięcia na diodach. Można więc diodę SMD zastąpić diodą 3mm ze spiłowaną główką, lu użyć diód z orginalnego licznika z MK4 :-)



bysiek_s_k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lut 10, 2008 11:32
Lokalizacja: VWadowice
Kontakt:

Post autor: bysiek_s_k » śr lut 13, 2008 01:02

Czyli z licznika z MK4 mozemy wykorzystać diody i wskazówki. A co z zegarami? :chytry:



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » śr lut 13, 2008 08:32

bysiek_s_k, zegary też można wsadzić, jest to bardzo dobrze opisane na forum. Jednak trzeba przerabiać odubowę ramki icznika i wycinać kilka plastików w desce rozdzielczej w celu prawidłowego zamontowania. Trzeba też przerabiać szybkę w obudowie samego licznika, ponieważ jest pod odwrotnym kątem.



bysiek_s_k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lut 10, 2008 11:32
Lokalizacja: VWadowice
Kontakt:

Post autor: bysiek_s_k » śr lut 13, 2008 12:46

Czyli szybciej, prościej i przyjemniej kupić zegary od Gralika a diody i wskazówki z MK4 :D



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » śr lut 13, 2008 18:35

Moim zdaniem tak, dlatego to zrobiłem.



Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Post autor: piertn » pn mar 17, 2008 22:27

RYDZU takie małe pytanko czy istnieje możliwość zrobienia tych tarcz do podświetleń od spodu w domu tzw. chłupniczą metodą i co jest mi potrzebne do tego typu kombinacji.

Z tego co się doczytałem to ponoć istnieje taka metoda że od tarczę wstawia się płytkę od cd z lekko pomatowioną powierzchnią to ma działać jak światłowód.

Jeżeli to dobrze zrozumiałem to mam problem teraz z częścią górną na czym mam wydrukować te tarcze przecież na papierze to nie zda egzaminu nawet na tym do zdjęć do i tak czarny kolor nie zamaskuje mi światła które dostawać się będzie od spodu.

Czekam na pomoc i propozycje


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » śr mar 19, 2008 19:45

piertn, domowymi metodami niestety jakość produktu finalnego będzie raczej mizerna. NIe wiem, nie próbowałem, nie robiłem. Jak chcesz tarcze wycinać nożykiem do tapet to proszę bardzo, ja na takie metody się nie porywam. Wolę zapłacić kilka pln i mieć profesjonalnie wykonany produkt :-)



Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Post autor: piertn » pn mar 24, 2008 14:13

Rydzu chciałbym się czegoś więcej o tych tarczach dowiedzieć a co do tego domowego sposobu to wspomnę że mam dość dobry ploter w pracy i podejrzewam że to całkiem całkiem wyjdzie tylko nie mam pojęcia od czego zacząć. Myślałem że ktoś mi tu podpowie na czym do drukować z jakiego materiału itd.

PS Rydzu dzięki za wzór tarcz.

Będę próbował wyciąć je na początek na czarnej folii samoprzylepnej i nakleję na pleksę o grubości 1mm. Potem pokaże że i za pomocą zwykłego plotera tnącego da radę coś ładnego i estetycznego wykonać.
Ostatnio zmieniony wt mar 25, 2008 21:49 przez piertn, łącznie zmieniany 1 raz.


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

liber.m
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw paź 04, 2007 10:57
Lokalizacja: sierpc

Post autor: liber.m » pt kwie 04, 2008 09:49

Witam.Koledzy jak wymienic diody SMD w liczniku /fotka tego licznika jest na pierwszej stronie tego zagadnienia/.



Awatar użytkownika
Włochaty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1054
Rejestracja: pn sty 22, 2007 13:51
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Włochaty » ndz kwie 20, 2008 19:36

rydzu, w jakis temacie odpowiedziales mi ze wskazowki z mkIV pasuja bez problemu, tylko ze teraz mam takie wskazowki i sie okazalo ze te od predkosciomierza i obrotomierza sa za grube w miejscu w ktorym sie je zaklada na ten precik od silniczka, a te od temperatury musza byc wyprofilowane, tak samo miales??

moze ja Cie wtedy zle zrozumialem lub zle pamietam, ale nie moge tego znalesc



Awatar użytkownika
tmhc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pn sty 07, 2008 20:12
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: tmhc » śr sty 28, 2009 15:23

witam kumpel dał mi licznik z mk3 rtdi do "liftingu" mam kilka pytań. Nie chciał bym tego spaprac, chciał bym zeby ktos kto robił juz takie cos podesłał mi 3 linki do aukcji:
1. Diody które maja podswietlac od spodu tarcze
2. Lakier UV
3. Diody UV

chciał bym sie jeszcze dowiedziec pod co mam podpiąć zasilanie tych diód? czy moge pod te blaszki?
Obrazek Obrazek

a licznik mam taki jak na zdjęciu :]
Ostatnio zmieniony śr sty 28, 2009 15:24 przez tmhc, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » śr sty 28, 2009 15:59

tmhc, zacznij od tego że zobacz czy poradzisz sobie z wylutowaniem wyświetlaczy z płyty głównej. Potem masz dostęp do diód podświetlających wyświetlacze, to diody SMD plcc2, (np.: http://www.allegro.pl/item536293614_dio ... d_604.html)

Tarcze podświetl też takimi diodami, zajmują mało miejsca a są dość mocne. Możesz też poszukać listw SMD z diodami już na płytkach.

Resztę spokojnie znajdziesz na allegro, nie idź na łatwiznę tylko wykaż się odrobina inicjatywy.



malapawel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 18:39
Lokalizacja: Whitestock

Post autor: malapawel » pn lut 02, 2009 08:47

witam wszystkich ja mam taki maly problem a mianowicie pod tarczami mam metal na ktorym trzymaja sie tarcze i nawet jak podswietle od spodu to metal nie przepusci swiatla. ma ktos jakis pomysl na to?



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pn lut 02, 2009 11:33

malapawel, wycinasz metal, albo wywalasz go całkowicie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 20 gości