[Golf MK2/MK3] Montaż obrotomierza.

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » pt gru 03, 2004 00:12

mustang7 pisze:
ale jeżeli on wszedł ponad 7tys to znaczy że wszedł ponad swoją skale. zdziwiło mnie że nie ma jakegoś odcięcia czy coś
To komputer (jesli go masz w aucie) moze miec błąd przekroczenia obrotów maksymalnych. Ale chyba niczym złym to nie skutkuje. Ale mimo to ja bym nie powtarzał na twoim miejscu tego.



Awatar użytkownika
mustang7
DestructionDriver
DestructionDriver
Posty: 270
Rejestracja: wt sie 31, 2004 19:14
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: mustang7 » pt gru 03, 2004 00:49

hehe no ja nie mam zamiaru powtarzać
a komputra nie mam podobno



Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » pt gru 03, 2004 02:11

Na gazie nie ma odcięcia, więc uważaj!


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » wt gru 14, 2004 16:54

a w 1.6 pn jest odciecie, gażnik 2ee ecotronic?? jeszcze ni epróbowałem i niechce katować silnika, moze ktoś wie, aha, ten silnik jest kolizyjny czy bezkolizyjny, wiecie, jak sie pasek zeriwi itp?


Mk3 GTI 16V ABF

spawmaker

obrotka w golf III 1.9D '92

Post autor: spawmaker » czw gru 23, 2004 00:28

W jaki sposob kupic taki obrotomierz, zeby napewno pasował
do mojego modelu? Sa jakies specjalne oznaczenia? Jesli ktos
kupowal, niech zdradzi ile zaplacil..
A i jeszcze jedno - ciezko te zegary sie demontuje? Nie chce niczego posuc ;)
Pozdr



Awatar użytkownika
michas III
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 21:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michas III » śr gru 29, 2004 03:01

sluchajcie mowiliscie o tym podswietleniu zegarow i mam pytanie ktore daje lepszy efekt na diodach czy na zimnej ktodzie i gdzie to mozna kupic na allegro?


koko dżambo i do przodu

Awatar użytkownika
michas III
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 21:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michas III » śr gru 29, 2004 03:03

sluchajcie mowiliscie o tym podswietleniu zegarow i mam pytanie ktore daje lepszy efekt na diodach czy na zimnej ktodzie i gdzie to mozna kupic na allegro?


koko dżambo i do przodu

Awatar użytkownika
Qban
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr sie 18, 2004 22:46
Lokalizacja: DOLNY ŚLĄSK

Post autor: Qban » sob lut 19, 2005 15:06

driver pisze:wyslalem ci te liczniki, trzeba je troche poprawic ale mi sie udalo. jak by ktos chcial jeszcze to mam do bmw, fiata, forda, mazdy, nissana,opla, poloneza, skody favorit. niektore trzeba troche poprawic ale ogolnie moga byc.
Czy ja tez moge prosic te skany! intersuje mnie Golf 2
no i jeszcze do kadeta, almery. Z gory wielkie dzieki!
Qban@op.pl



Awatar użytkownika
Qban
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr sie 18, 2004 22:46
Lokalizacja: DOLNY ŚLĄSK

Post autor: Qban » sob lut 19, 2005 15:20

devro pisze:witam ! ! ! Mam problem , kupilem sobie właśnie mk2 i jest problem, bo nie działa mi wskażnik ilości przejechanych kilometrów, czyli ile kilometrów przejechałem np. z katowic do warszawy, ale wskazówka predkości dziala dobrze. Jak ktoś wie jak mi pomóc to prosze o odpowiedz. Z góry bardzo dziekuje.
Najprawdopodobniej ktos ten licznik probowal cofnac i uszkodzil zebatke! Niestety czeka cie kupno nowego predkosciomierza! Jak dasz rade kup sobie sam predkosciomierz i przeloz i wszystko bedzie dobrze!



Lurba

Post autor: Lurba » pt lut 25, 2005 14:09

mam golfa mk2 1.3 -86
rozumiem ze licznik ma 2 wtyczki, ok
kupilem licznik z obrotomierzem, z 2 wtyczkami, ale nie mialem czasu go zamontowac.
moje pytanie, czy w moim golfie jest gotowa wtyczka dla obrotomierza, czyli wyjac stary licznik wstawic nowy, podlaczyc i dziala?
czy trzeba kombinowac z ciagnieciem kabli do tej drugiej wtyczki, i jezeli tak to gdzie jaki kabel podlaczyc?



Awatar użytkownika
Qban
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr sie 18, 2004 22:46
Lokalizacja: DOLNY ŚLĄSK

Re: [Golf MK2/MK3] Montaż obrotomierza.

Post autor: Qban » pt lut 25, 2005 17:28

ygd pisze:Sporo golfów nie jest fabrycznie wyposażone w obrotomierze.

Możemy samemu w prosty sposób go dołożyć.
W 99.9% przypadków - sprawa sprowadza się do wymiany samych zegarów (odkręcenia ramki, wyciągnięciu przełączników i odkręceniu zegarów przymocowanych na 2 śrubki i wypięciu ich z kostek).

Pamiętajmy, kupując zegary, jeżeli mamy golfa wyprodukowanego do połowy roku 1989, nasze zegary bedą miały 2 kostki do mocowania, po 89roku, będzie to jedna kostka.
Radzę szukać zegarów z odpowiednią ilością kostek, bo potem jest ciężko zrobić przejściówkę ;)


To samo tyczy się diesla i benzyny, aczkolwiek obrotomierz z diesla, nie będzie działał w benzynie i na odwrót.

Należy także pamiętać o zachowaniu tego samego indeksu prędkości, który jest podawany nad kasownikiem dziennego przebiegu kilometrów (np 950,970,1050).


Kilka poglądowych zdjęć:

(zegary z obrotomierzem do benzyny na jedną wtyczkę - wyskalowanie do 7000, wersja do 8000 była tylko w gti 16v)
Obrazek


(zegary z obrotomierzem z wersji GTI - wraz z komputerem pokładowym MFA, na dwie wtyczki)
Obrazek

(zegary do diesla na dwie wtyczki)
Obrazek

(ciekawa wersja obrotomierza do diesla, w przypadku diesla obrotomierz zawsze wyskalowany do około 5000)
Obrazek

(zegary digifiz, golf GTI)
Obrazek




Analogicznie postępujemy w przypadku golfa MK3, czy passata b2/b3.



wersja porady 1.0 :P



Lurba

Post autor: Lurba » pt lut 25, 2005 18:46

no dobrze, tyle to i ja wiem. moze troche konkretniej:
czy w tej drugiej wtyczce bedzie ten potrzebny kabel zeby obrotomierz dzialal, czy bedzie do tej oryginalnej wtyczki ten kabel dociagnac?



migaka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lut 21, 2005 22:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: migaka » pt mar 11, 2005 18:52

Hej! Mam pytanko odnośnie zmiany wyświetlania informacji komputerka(kilometromierz lub obrotomierz) w Golfie III 1.6. W moim, jak przytrzymam kasowanie kilometrów, włączę i wyłączę a potem znowu wł. zapłon, to cyferki nie zmieniają się od 1-7 tylko od 1 do 2 co skutecznie uniemożliwia mi pokazywanie tych obrotów. Co to oznacza? Może brak takowej funkcji? Stary wyświetlacz?



Sh@dX

Post autor: Sh@dX » czw mar 17, 2005 21:43

Hey :D Mam pytanko:
Mam 1.6 GL bez obrotomierza oczywiście, chciałbym takowy zamontować i nie wiem czy nie trzeba czasem zmienić altennatora (obroty są zczytywane z niego) na jakiś z modelu z obrotomierzem ??

Thx :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości