[mk3] Tuning Licznika

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
SEZAM
Bob the Builder
Bob the Builder
Posty: 321
Rejestracja: czw sty 25, 2007 22:55
Lokalizacja: WARNDORF
Kontakt:

Post autor: SEZAM » ndz mar 02, 2008 17:10

ajajaj czy sam dam rade z tematem hmmmmmm no nic jak zamówię u ciebie cały komplecik do wszystkiego oże gratis dowalisz jakąś foto poradę hehe POZDRO



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt mar 14, 2008 01:16

Kolejny przykład tarcz podświetlanych od spodu:

Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
SEZAM
Bob the Builder
Bob the Builder
Posty: 321
Rejestracja: czw sty 25, 2007 22:55
Lokalizacja: WARNDORF
Kontakt:

Post autor: SEZAM » pt mar 14, 2008 13:23

Klasa Rydzu klasa!!!!! :bigok:
Jeszcze parę dni i jestem w polsce wiec szykuj się na zamówienie!!!! :food: :food: :food:
POZDRAWIAM :okej:



Awatar użytkownika
SEZAM
Bob the Builder
Bob the Builder
Posty: 321
Rejestracja: czw sty 25, 2007 22:55
Lokalizacja: WARNDORF
Kontakt:

Post autor: SEZAM » pt mar 14, 2008 18:13

W sumie drogi kolego możemy już się wstępnie dogadywac ja jestem zdecydowany na 100% powiedz mi tylko czy muszę coś do ciebie wysyła czy inaczej to załatwimy. Ja na pewno chcę zegarki z tej ostatniej edycji :food: dodatkowo niestety nie załapałem się na wskazówki z podświetleniem!!! no i trza mi włącznika światełek wiec jak co to ile sianka szykowac i gogogo w przyszły czwartek max piątek jestem w polsce i sianko leci do ciebie :) :okej: :okej: :okej:
POZDRO :okej:



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » sob mar 15, 2008 01:45

SEZAM, spokojnie, przecież święta idą a ja mam do skończenia jeszcze dwa liczniki. Takich tarcz jak w moim aucie nie zrobię, to ma być wersja raczej unikatowa. Każdy inny wzór nie ma problemu. Co do reszty, to pisz na PW jakie mają być kolory to się dogadamy.

[ Dodano: Sob Mar 15, 2008 12:46 am ]
Takie, mogę zrobić każdemu :-)
Obrazek



Awatar użytkownika
SEZAM
Bob the Builder
Bob the Builder
Posty: 321
Rejestracja: czw sty 25, 2007 22:55
Lokalizacja: WARNDORF
Kontakt:

Post autor: SEZAM » sob mar 15, 2008 18:20

No i gitarrrra dogadujemy wszystko na PW. Zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt dla ciebie i famili do usłyszenia!!!! :okej: :okej: :okej:



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » sob mar 15, 2008 18:32

witam czy zeby zmienic podswietlenie w cyfrowych wyswietlaczach konieczne jest zdjecie wskazowek ? bo kolega z tego forum powiedzial mi ze wymienil podswietlenie tych wyswietlaczy bez zdejmowania wskazowek ? podobno zdejmuje sie caly licznik z wyswietlaczem i od dolu jakos wyjmuje soe zielona folie ? da sie tak ?


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
stasiu14
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 529
Rejestracja: wt sie 09, 2005 21:14
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: stasiu14 » sob mar 15, 2008 21:19

Rydzu co zrobiłes ze tak ciemno swieca te tarcze? Mam od gralika tarcze ale jak je podswietlam to jakos mizernie swieci taki blekitny a mialo byc takie granatowe. Tu widac ze jeszcze uzyles niebieskiej foli nie tylko pod tarczami ale także pod oswietleniem to moze jest zasługa tego ze tak swieci?



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » ndz mar 16, 2008 01:39

falla_x, jednej recepty na wszystkie liczniki nie ma. Wszystko zalezy od producenta, roku licznika...Czasem wystarczy ściągniecie całych tarcz z silniczkami, a czasem trzeba wylutować wyświetlacz

stasiu14, tarcze mam takie same jak ty, podświetlam białymi diodami, bez żadnej kombinacji z dodatkowymi filtrami. Kwestia raczej koloru diód, biały zimny i do tego najmocniejszy jaki się da.



Awatar użytkownika
stasiu14
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 529
Rejestracja: wt sie 09, 2005 21:14
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: stasiu14 » pn mar 17, 2008 23:30

No ja mam białe zimne ale kolor nie jest az tak intensywny... moze jak by przykleic papier biały na plyte licznika i na to dac dopiero te diody to bedzie lepiej rozpraszatc to swiatło... nie wiem czy mi sie zdaje ale na tej jednej fotce widac jakby były te filtry niebieskie naklejone na płyte i na to przykejone znow diody? Aha i ile diód standardowo dajesz pod tarcze? 9 starczy?
Ostatnio zmieniony pn mar 17, 2008 23:31 przez stasiu14, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » śr mar 19, 2008 19:47

stasiu14 pisze:na tej jednej fotce widac jakby były te filtry niebieskie naklejone na płyte i na to przykejone znow diody?
Sorry, ale nie wiem o co ci chodzi?? Tarcze mam takie same jak twoje, a podświetlam diodami SMD na listwach, w zależności od licznika 6-9 na zegar.



SylOs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 14, 2008 00:41
Lokalizacja: Łosice

Post autor: SylOs » pt mar 21, 2008 23:05

Witam.

Ja mam problem z podświetleniem tarcz prędkościomierza i obrotomierza od spodu. Z dwiema małymi tarczami sobie poradziłem.

Po zdjęciu tarcz mam bardzo mało miejsca na wsadzenie diod a wycięcie plastyku (być może) nie wchodzi w grę bo na nim opierają się tarcze.

Czarne wyświetlacze czasu i przejechanych kilometrów są osadzone na płycie oddzielnie od dających się podnieść do góry tarcz z silniczkami.

Dołączam zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Gdyby ktoś się znał prosiłbym o pomoc...
:chytry:



Tak to wygląda (obrazek z internetu):
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt mar 21, 2008 23:07 przez SylOs, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt mar 25, 2008 00:00

SylOs, A jak ty chcesz podświetlać coś od spodu, bez usuwania plastiku z dużych wskaźników?? Przecież nie ma takich diód które są w stanie prześwietlić gruby plastik :panna:

Wycinaj podstawę tarcz bo innaczej nie dasz rady nic z tym zrobić.

No i swoją drogą...zamów tarcze któe się do tego nadają :rotfl:



SylOs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 14, 2008 00:41
Lokalizacja: Łosice

Post autor: SylOs » wt mar 25, 2008 14:25

rydzu

Pierwsze dwa zdjęcia przedstawiają mój licznik i tarcze (sa przystosowane do podświetlenia od spodu). Gdy dobrze się przyjrzysz licznikowi to zobaczysz, że tarcze leżą na krawędzi tego plastiku w miejscu, gdzie mają świecić (na brzegu).

Zastanawiałem się, czy może nie wyjąc silniczka z tego plastyku i obsadzic go na tych 4 nozkach na płycie. Będzie stabilny?

Wskazówki będę musiał nałożyc przez szybkę ale nie wiem, jak ją zdjąc, żeby nie polamac. Mógłby ktoś napisac, jak się zdejmuje ten przezroczysty plastyk?

Wieczorem dodam zdjęcia jak to wszystko wyglada.

Pozdr.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości