[mk3] Xenon - jaki zestaw polecacie

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ERCI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob gru 09, 2006 14:52
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: ERCI » śr lis 21, 2007 02:18

Witam

przeczytalem caly ten temat i jedno mnie zastanawia.
czy piszac o tym ze w standardowej lampie (pojedynczej) z pofalowanym szklem nie powinno sie zakladac ksenonow mieliscie na mysli gotowych zestawow jakie sprzedaje "nasz" forumowicz (i nie tylko) czy raczej chodzilo wam o garazowe przerobki swiatel od innych samochodow??
na aukcjach allegro gotowe zestawy do montowania doslownie w ciagu kilku minut opisywane sa jako plug-and-play i tu cytat z aukcji:

"
1. Do jakich lamp można montować zarniki xenonowe?

Jedynym ograniczeniem jest rodzaj żarówki. Nie ma znaczenia czy jest to lampa ze szkłem gładkim czy falowanym, nie ma znaczenia również fakt czy lampa jest z soczewką czy też bez. Jeżeli lampa posiada soczewkę to poprostu efekt wizualny będzie lepszy.

Czy żarniki xenonowe mają dobrze ustawioną ogniskową?

Tak, zdecydowanie tak. Jeżeli pojedziecie państwo na stacje diagnostyczną ustawić światła to kąt załamania oraz inne parametry są identyczne jak w przypadku standartowej żarówki halogenowej. Światło nie jest ani mniej ani bardziej rozproszone wiec nie ma mowy o oślepianiu !!!"


Osobiscie mam seryjne swiatla na H4 w moim mk3 i nie usmiecha mi sie ich wymieniac na inne widzac na allegro gotowe zestawy ktore moge wlozyc w stare swiatelka no ale moze sie myle...
prosze o rozsadne podejscie do mojego pytania i nie branie pod uwage pojedynczego przypadku gdzie ktos kogos oslepial (podobno-ale nie napewno) ksenonami wlasnej roboty.

zgodze sie rowniez z kolegami ktorzy pisali wczesniej ze niezaleznie od tego czy ksenony sa w najnowszej furze czy w golfiku ktory jest pelnoletni zawsze beda swiecily jasniej i zawsze beda delikatnie ograniczac widocznosc komus kto jedzie z przeciwka. ale oslepiani beda szczegolnie ci ktorzy maja stare wypalone lampy i wydaje mi sie ze to takich policja powinna sie bardziej czepiac :jezor:

Co do cytatu to pochodzi z

http://www.allegro.pl/item272233221_xen ... 409zl.html

moze kolega z allegro sie wypowie jak to dokladnie jest.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt lis 23, 2007 02:47 przez ERCI, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
gniochu
ZADYMIAKA
ZADYMIAKA
Posty: 1252
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:45
Lokalizacja: słup"GS"k
Kontakt:

Post autor: gniochu » śr lis 21, 2007 17:47

zajac, to jeszcze mi powiedz ktore najlepiej wziac?? Dlugi i krotkie na xenonie?? Z ruchomym zarnikiem??



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » śr lis 21, 2007 20:17

najlepsza opcja to zamontowac na soczewce ale to niemaly koszt teraz po zamontowaniu u siebie pojedynczego ksenonu jakbym wybieral drugi raz wybralbym BI ksenon bo raz ze lepiej swieci i masz legal z dlugimi to z tego co wiem mniej razi z przeciwka(chociaz na pojedynczym ksenonie jak dobrze sie lapmy ustawi i auto jest niskie) to nie ma z tym problemu

zalezy wszystko ile chcesz wydac ale ja bym kupil bi (tyle ze podobno trzeba cos kombinowac z elektryka itd -tak mi powiedzieli w serwisie gdzie montuja ksenony HID)


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » śr lis 21, 2007 22:37

zajac pisze:i masz legal
Cokolwiek sam zrobisz, to i tak nie bedziesz mial legala :chytry:



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » czw lis 22, 2007 03:49

ale jak juz montowac to bi jest "bardziej legalny" niz zwykly bo skoro to sprzedaja i ma to jakies tam certyfikaty to zostalo douszczone przez kogos do uzytku


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » czw lis 22, 2007 09:58

zajac pisze:ale jak juz montowac to bi jest "bardziej legalny" niz zwykly bo skoro to sprzedaja i ma to jakies tam certyfikaty to zostalo douszczone przez kogos do uzytku
Zeby miec dlugie to tak, ale poza tym to teoretycznie nie powinienes z takim czyms przejsc zadnego przegladu i przy kontroli drogowej powinni Ci zabrac dowodzik :bajer:



ERCI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob gru 09, 2006 14:52
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: ERCI » pt lis 23, 2007 02:42

widze ze nie ma za duzego zainteresowania ksenonami na H4 i seryjnymi lampami :chytry:
dla zainteresowanych wspomne ze dzisiaj w czestochowie widzialem mk3 na ksenonach zalozonych na seryjne lampy i ku mojemu zdziwieniu nie bylo mowy o oslepianiu ludzi z przeciwka (sam jechalem z naprzeciwka).



msokolek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 23:42
Lokalizacja: WE

Post autor: msokolek » wt lis 27, 2007 19:00

kolego wszędzie mozna zakładac xenon tylko śmieszy mnie jak piszą że to jest legal g... prawda ja mam też xenon w reflektorach Helli celis z soczewką świeci zajebiście czasmi ktos zaświeci długimi i juz .. ale to nie jest zgodne z przepisami
tu jest link to tematu jeśli ktos jest zainteresowany to wszystko jest ładnie opisane

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... d365ff2952


Oświetlenia, doradzę, załatwię......

może się przydam

Awatar użytkownika
covacsxxx
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 10:17
Lokalizacja: Sokółka/Białystok
Kontakt:

Post autor: covacsxxx » pt sty 11, 2008 00:07

jesli ktos zastanawia sie jaki kolor wybrac to ja polecam 4300..jest super biale swiatlo...zas w 6000 jest niebieskie..nie tak delikatnie jak fotki wskazuja


[img]http://img387.imageshack.us/img387/3857/covacsxxxmp9.png[/img]

Awatar użytkownika
DZIOBEK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 11, 2008 00:50
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Post autor: DZIOBEK » pt sty 25, 2008 10:49

kkkubek napisał:
Widac po tym ze jak jedzie grubsza fura to ma zazwyczaj albo fiolet albo mocny granta czyli zazwyczaj od 10000,12000.A o barwie jaka najlepiej zakladac mam info od osoby ktora ma firme sprzedaje to i montuje xenony.Wiec jesli pisze jakies glupoty to sory powtarzam to co sie dowiedzialem od niego.
Nie o to chodzi, że ktoś coś pisze czy nie pisze, forum jest po to by takie rzeczy wyjaśniać i docierać do prawdy najprawdziwszej ;-))
Z całą pewnością samochody które mają fabrycznie montowany XENON nie mogą mieć więcej niż 6000 K zwyczajnie by uzyskać homologację.
W 90% auta na soczewkach (typu AUDI, Primera, BMW itd. mają zakres temperaturowy jak napisał Goofi od 4000 K÷ 5500 K.
Mój ojciec ma A4-B7 na soczewce i daję sobie rękę uciąć, że jest to temperatura właśnie w tym zakresie.
Piszę o soczewkowych światłach, boo do aut które soczewy nie mają typu Laguna, Mercedes VOLVO tuuuu zakres jest inny, 2-wa pierwsze mają temp OK 5000 K a VOLVO ma ponad 6000K, proszę poobserwować na drodze te kolory widać wyraźną różnicę.
Więc jeśli widzimy na drodze starą A6 na soczewce ze światłami niebieskimi można być przekonanym, że były już zmieniane żarówki albo ogólnie coś majstrowane.




czykryszard napisał:
Witam ja załozyłem zestaw 4300k do tych lampek co posiadam no i teraz wiem co to sa swiatełka naprawde warto
potem to:
no własnie ja wole oswietlenie a nie fiolet zucajacy sie w oczy a co do kosztów lampki 600zł i zestawik pod h1 550z zdjec nie mam ale zrobie a 6000k tez maja biała barwe dopiero powyzej sa ciemniejsze ale zato mniej oswietlaja droge ale tez sa dobre i sporo zalezy jakie lampy i jaka soczewka pare sztuk juz zamontowałem nie tylko w golfach i róznie to bywa
Kolego mam identyczne zdanie, akurat dla mnie wsadzanie świateł powyżej 6000K zalatuje już wiochą i powiem Cii nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale na drodze jeśli jestem wstanie odróżnić fabrycznie montowany xenon od zestawu z allegro to właśnie po tym że wali mi w lusterko BLADO-TRUPI kolor który jest zdecydowanie bardziej SINY niż biały, kostnica zwyczajnie.
Efekt jest podobny jak WSIOWY thuning golfów 1-ek i oplów ASCONA.
(nie mam tu żadnych uprzedzeń, poprostu tee auta mi akurat najczęściej rzucają się w oczy).
Tak więc Panowie, APELUJĘ jeśli chcecie mieć fajne AUTKO, thuningujcie je z głową, w każdej dziedzinie najbardziej cenne jest WYWAŻENIE, z kolorem XENONÓW włącznie.




spajrek napisał:
Żeby coś jak to się mówi miało ręce i nogi to trzeba zrobić to porządnie a nie po wieśniacku. Nie na darmo firmy wydawały miliony na badania i testy. Nie na darmo zamontowano system samopoziomowanie, który wykonuje to w czasie rzeczywistym. Nie na darmo zastosowano do lamp ksenonowych spryskiwacze. I wszelkie chałupnnicze przeróbki są dla mnie wieśniactwem. A o polerowaniu szkieł reflektorów już nawet nie wspominam. Policja powinna zacząć to kontrolować i zabierać dowody. Myślę że już niedługo zacznie. A jeżeli ktoś ma kiepskie oświetlenie to proponuję zainwestować w dobre żarówki i przekaźniki
O wsiowym thuningowaniu auta napisałem powyżej i tu się z tobą zgodzę.
Coo doo Twojej wypowiedzi na temat badań i milionów wydawanych z myślą o przyszłym użytkowniku, to chyba się troszkę kolego zagalopowałeś.
Powiem Ci tak.
Każda korporacją motoryzacyjna (nie będę wymaniał marek największych potentatów) ma określone priorytety, z których nadrzędnym jest ZYSK.
Więc jeśli te firmy prowadzą jakieś badania w celu modernizacji technologii własnych samochodów to właśnie po to by na tym zarobić.
Efekt uzyskiwany jest poprzez rozpowszechnianie tych informacji na rynku motoryzacyjnym – ZWYCZAJNY MARKETING (tuu najlepszym przykładem jest jedna z marek japońskich której nazwa zaczyna się na „T”... i kończy na „A” – auta jak wiele japończyków a jednak uważane za najsolidniejsze właśnie dzięki konsekwentnemu demonstrowaniu własnej NIEZAWODNOŚCI.
Więc jeśli firmy zabiegają o własny prestiż i wyrobienie sobie gwaranta niezawodności, nowoczesności itd.. to nie dlatego, żee nie chcą, żeby ich auta się nie psuły (przeciwnie w ich interesie leży to, żeby się psuły) tylko dlatego, że zmuszają ich do tego prawa gospodarki tynkowej w tym przypadku KONKURENCJA (a nie dobre SERCE jak nam to tutaj przedstawiłeś).
I teraz po tym wyjaśnieniu P O D S T A W, przejdźmy w końcu do sprawy XENONÓW.
Too, że w Chinach klepie się towar który dostępny jest w cenie 10-krotnie niższej niż w serwisach firmowych nie leży chyba w ich interesie (noo ślepy to by zobaczył).
Jestem przekonany, że jeśli wprowadzony będzie zakaz stosowania oświetlenia XENONOWEGO "Nie FABRYCZNYCH" producentów too stanie się tak pod naciskiem wielkich korporacji które mają większe powiązania z aparatem decyzyjnym danego kraju niż Chiński BOOS którego pracownicy strugają te nasze XENONY stojąc po kolana w „BŁOCKU” na polu ryżowym.
Oczywiście priorytetem tego Chińskiego BOSS-a jest również ZYSK, a w związku z tym, że w krajach 3-go świata tańszym rozwianiem jest pozyskanie rąk do pracy niż zakup dobrego materiału, w tym przypadku ZYSK uzyskuje się na ilości wyprodukowanego towaru a nie na jego jakości.
Piszę to byś nie myślał, że twierdzę, iż teen towar jest takiej jakości jak towar producentów wiodących marek którzy nawiasem mówiąc także produkują w Chinach tylko kontrola jakości jest inna (stoją jeszcze nad tymi bidnymi Chińczykami z bacikiem nad plecami).
Póki co w Polce mamy LUKĘ w prawe dotyczącą oświetlenia XENONOWEGO, ale to jest temat na kolejny wykład.
Jeśli zostanie to uregulowane to tylko wtedy jeśli ktoś zwietrzy na tym interes.
Podobnie jak misiek zabierający tobie dowód za opisane przewinienie.
Szerzenie wiec banialuków o szczytnych ideach naszych kochanych BOSS-ów z za granicy jest zwyczajnie żenujące, ale jak widać zawsze znajdzie się naiwniak który to kupi.
Dla otwarcia Ci oczu dodam jeszcze tylko byś przypomniał sobie w jakich wersjach można było kupić w polskim salonie Borę,czy Golfa kilka lat do TYŁU <---,
Ja takie auto kupowałem, powiedzenie „POLSKI GOLAS” skąd się wzięło ??
Teraz możemy się cieszyć sprowadzając sobie do Polski WYPASIONE FURY ale „mocno wysiedziane” już przez sąsiadów z zagranicy.
Tak więc dziwi mnie takie ślepe zapatrzenie w naszych zbawców z za granicy.
Sam posiadam sprowadzoany Zachodni samochód więc i mnie to dotyczy.
I jeszcze jeden przykład hojności naszych producentów.
Ojciec w firmowym salonie AUDI w Katowicach zapłacił za 1 LITR oleju Mobil 1 „S”-ki – 83 złote.
Podczas gdy zwykły śmiertelnik może go dostać w cenie 35 zł , a przy hurtowym zakupie w beczce korporacje typu AUDI dostają go sporo poniżej 30 zł.
Powiedzcie mi skąd oni biorą te ceny i „GDZIE GRANICA PRZYZWOITOŚCI”.
Ps. W zeszłym tygodniu kolega w niespełna rocznym SUZUKI spalił sprzęgło.
Auro SERVISOWANE (wieloletnia gwarancja), nooo ale SPRZĘGŁO - NIE PODLEGA GWARANCJI - Szkoda..... :hehe:

Polska jest póki co jeszcze biednym krajem i nie dziwię się nikomu kto chce sobie poprawić widoczność kupując, XENONY tańsze niż 4 tyś zł.
Nie jestem, przeciw prawnej regulacji tego problemu, przeciwnie „jestem ZA” (też mnie czasami oślepiają samochody nie tylko z oświetleniem XENONOWYM.
Ale przepis powinien stanowić o : PRZEDMIOCIE ŚWIATŁA: czyli jego słupie, strumieniu, natężeniu i granicy „światło-cienia” a nie jego źródle, czyli rodzaju instalacji i MARCE. Pod tym kontem powinny być również prowadzone MISIOWE kontrole.
Jeśli chcesz pal sobie ognisko w aucie, twoja sprawa, jeśli te światło uregulujesz w taki sposób, żeby tobie oświetlało dobrze drogę i nikomu nie świeciło po oczach.





zajac napisał:
a przywolujac jeszcze ten artukul to tak zle mowia o zestawach ksenonowych ale jak jade autem i z przeciwka nagina nowa toyota avensis czy bmw5 na orginalnym ksenonie to ja tez nie widze bo tez razi, nie mówiąc juz o każdym aucie na zwykłych światłach które świeca gdzie chca bo są źle ustawione albo obciążone za bardzo
ŚWIĘTA PRAWDA KOLEGO !!!




a druga sprawa taka ze nie wszystkie auta nowsze z ksenonami maja spryski i poziomowanie wiec co tez sa nielegalne ??
Zgadza się kolejny absurd, powiem Cii w audi są spryskiwacze, czasami nim jeżdżę i G..... to daje. Jak jest np. mróz i chlapa ojciec na parkingu i tak wyciera reflektory chusteczką higieniczną.






ERCI napisał:
Osobiscie mam seryjne swiatla na H4 w moim mk3 i nie usmiecha mi sie ich wymieniac na inne widzac na allegro gotowe zestawy ktore moge wlozyc w stare swiatelka no ale moze sie myle...
prosze o rozsadne podejscie do mojego pytania i nie branie pod uwage pojedynczego przypadku gdzie ktos kogos oslepial (podobno-ale nie napewno) ksenonami wlasnej roboty.
Noo mi się też nie uśmiecha po co wydawać 2 ÷ 4 tyś skoro można wydać 400 zł ??
i jeszcze to:
zgodze sie rowniez z kolegami ktorzy pisali wczesniej ze niezaleznie od tego czy ksenony sa w najnowszej furze czy w golfiku ktory jest pelnoletni zawsze beda swiecily jasniej i zawsze beda delikatnie ograniczac widocznosc komus kto jedzie z przeciwka. ale oslepiani beda szczegolnie ci ktorzy maja stare wypalone lampy i wydaje mi sie ze to takich policja powinna sie bardziej czepiac.
Jak pisałem powyżej POLICJA powinna kontrolować słup światła a nie jego źródło.
Czy jest choć jeden MISIEK który tak podejdzie do problemu, sorry zapomniełem oni są „BIEDNI” i nie mają takich urządzeń, na jakiej podstawie więc twierdzą, że to jest złe i nie legalne ??






Goofi napisał:
Cokolwiek sam zrobisz, to i tak nie bedziesz mial legala.
i to:
Zeby miec dlugie to tak, ale poza tym to teoretycznie nie powinienes z takim czyms przejsc zadnego przegladu i przy kontroli drogowej powinni Ci zabrac dowodzik.
Jasne KOLEGO wiec czy wydasz 500 zł czy 4 tyś tak samo ryzykujesz, z tym, że na stacjach diagnostycznych są rozsądniejsi ludzie.






ERCI napisał:
widze ze nie ma za duzego zainteresowania ksenonami na H4 i seryjnymi lampami
dla zainteresowanych wspomne ze dzisiaj w czestochowie widzialem mk3 na ksenonach zalozonych na seryjne lampy i ku mojemu zdziwieniu nie bylo mowy o oslepianiu ludzi z przeciwka (sam jechalem z naprzeciwka).
Zgadza się jest coraz więcej samozwańczych XENON-owców i oślepia co 10-ty jak coś źle poustawia.






covacsxxx napisał:
jesli ktos zastanawia sie jaki kolor wybrac to ja polecam 4300..jest super biale swiatlo...zas w 6000 jest niebieskie..nie tak delikatnie jak fotki wskazuja
No właśnie ponieważ sam waham się między 4300 a 6000 K chciałem zapytać kolegów czy jeśli wsadzę taką żarówkę 4300K w reflektor Golfa IV toobędzie to bardziej żółte światło, czy bardziej białe światło jak w diodach które powszechnie nazywa się BIAŁE a dla mnie to one są bardziej BIAŁO-BŁĘKITNE niż białe.
Czy światło 4300K bardziej wpada w żółty czy w błękitny ??
Boo 6000K nao jest już niebieski wyraźnie – dla mnie bynajmniej.
Ostatnio zmieniony pt sty 25, 2008 12:12 przez DZIOBEK, łącznie zmieniany 8 razy.


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images33.fotosik.pl/109/ddcba052b41b93c0.jpg[/img][/url]
[i][color=blue][size=84]Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.[/size][/color][/i]

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » sob sty 26, 2008 23:39

Co do kolorow to powiem tylko jedno, zarniki ksenonowe sie tez zuzywaja nie jest tak ze sa one dozywotnio, owszem beda swiecic ale po jakims czasie zaczynaja swiecic coraz bardziej na niebiesko, nie mowie tu o okresie np. rok ale osobiscie widzialem w mercedesa (znajomego) okularnik z 97' na ksenonie i swiecily dosc intensywnie na niebiesko i nie bylo z nimi nic majstrowane.



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » ndz sty 27, 2008 00:39

Xenon z czasem zaczyna swiecic bardziej purpurowo



emstar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob cze 09, 2007 21:06
Lokalizacja: M-ice
Kontakt:

Post autor: emstar » ndz sty 27, 2008 15:51

Nie będę cytował posta dziobka ale jak dla mnie to ja bym go nawet Kaczyńskiemu i Tuskowi podesłał w 2 egzemplarzach. Podpisuje się nogami, rękami klaszcząc uszami stojąc na nosie :pub:

Co do kolorku każdy woli innaczej, jak dla mnie 4300K trochę za bardzo barwą przypomina HALOGEN a 6000K to już najwyższa granica jak dla mnie, wyżej zaczyna sie disneyland.

Ja mam założone 6000K w soczewie i bardzo mi się podoba, żałuje tylko że jak kupowałem nie było 5000K w sprzedaży bo na 1000% wybrał bym własnie te, jest to idealny kompromis pommiedzy jasnym 4300 a "gadźeciarsko-szpanerskim" 6000K :helm:

zdjecia daleko odbiegają od rzeczewistosci ale 6000 na soczewie swieci tak:
fotka trochę nie wyraźna

kolorekk

Kolor jest już mocno wpadający w niebieski ale na pewno jaśniejszy niż 4300k

światła jeszcze nie ustawione bo nie zdążyłem w piątek na ustawianie, zresztą na zdjęciu widać zamknięte już drzwi warsztatu :D

Co ciekawe wczoraj jeździł brat zobaczyć co potrafi xenon wieczorem i dostał 100zł i 6pkt za 84km/h w zabudowanym. O ksenon świecący narzazie w kosmos nikt sie nie zapytał :)



Awatar użytkownika
Jolero
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 19:37
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Jolero » śr lut 27, 2008 12:18

Panowie, mam lampy Firmy FK z gladkim szkłem na zarówki H7, chciałem sie doradzic w dwóch kwestiach... tzn czy oplaca sie zakupic zestaw z allegro 300-400zl, i prosilbym o podanie sprzedajacego lub linku do jego aukcji, tak aby uniknac wtopy jakiejs... ewentualnie jakas firme, której warto produkt zakupic a której nie... bo zestawów jest od cholery ciut ciut i niewiem na które sie zdecydowac :(
Porszę o pomoc


[b]Dont hate the player, hate the game :] ...
[/b]

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości