szarpie na niskich obrotach

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

AdekA
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr lut 17, 2016 13:09
Lokalizacja: Warka/Kozienice/Piaseczno

szarpie na niskich obrotach

Post autor: AdekA » czw wrz 01, 2016 19:39

Witam,
Moje auto (pb+lpg) po przygodzie z zapchanym katalizatorem ma kolejny problem, otóż objawia się on szarpaniem przy przyspieszaniu na niskich obrotach przeważnie na drugim biegu co sprawia że jazda w korku staje się strasznie męcząca. W trasie na wyższych biegach przyśpieszanie odbywa się bez większych problemów chodzi płynnie dobrze przyśpiesza. Oto błędy jakie pokazuje vag, czy któryś z nich może się objawiać w podobny sposób?

01265 - Exhaust Gas Recirculation Valve (N18)
29-00 - Short to Ground

01039 - Coolant Temperature Sensor (G2)
30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

Dodam tylko że w ostatnim czasie przy aucie było sporo grzebane, czyszczony egr i przepustnica, sprawdzane czujniki. Po usunięciu problemów z katalizatorem, przejechałem ok 20km i auto zaczęło przerywać, pojawiło się wypadanie zapłonu. Mechanik następnego dnia odczytał błędy na jego kompie pojawił się błąd cewki (nie pamiętam dokładnie jaki to błąd),problem znikł, pozostały tylko objawy takie jak opisałem wyżej.Zrobiłem regulację gazu. Jakieś pomysły?



AdekA
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr lut 17, 2016 13:09
Lokalizacja: Warka/Kozienice/Piaseczno

szarpie na niskich obrotach

Post autor: AdekA » pt wrz 02, 2016 09:18

Dziś zaobserwowałem że szarpanie wystepuję głównie na zagrzanym silniku po przejechaniu kilkunastu km



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8849
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

szarpie na niskich obrotach

Post autor: marcin7x5 » pt wrz 02, 2016 20:09

Czyli dokładnie wtedy gdy zaczyna działać egr. Odłącz go lub zaślep i sprawdź. Masz błąd z nim związany więc nie domyka się.



AdekA
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr lut 17, 2016 13:09
Lokalizacja: Warka/Kozienice/Piaseczno

szarpie na niskich obrotach

Post autor: AdekA » sob wrz 03, 2016 15:37

Tak też zrobię, a przynajmniej od tego zacznę :) Jedno co muszę jeszcze powiedzieć to to że w dzisiejszych czasach co raz trudniej o dobrego fachowca, wczoraj dzwoniłem do jednego mechanika spytać czy by nie zajął się moim golfem to w trakcie rozmowy rozłączył się i nie odbierał już ode mnie telefonu, normalnie ludziom się w d... po przewracało :banghead:



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8849
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

szarpie na niskich obrotach

Post autor: marcin7x5 » ndz wrz 04, 2016 12:33

Bo teraz to w większości są to wymieniacze części a nie mechanicy. Ale to już poza tematem.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

szarpie na niskich obrotach

Post autor: grg474 » ndz wrz 04, 2016 18:01

AdekA pisze:01039 - Coolant Temperature Sensor (G2)
30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent
+
AdekA pisze:Dziś zaobserwowałem że szarpanie wystepuję głównie na zagrzanym silniku po przejechaniu kilkunastu km
nadal nie znacie przyczyny??? :rotfl:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

AdekA
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr lut 17, 2016 13:09
Lokalizacja: Warka/Kozienice/Piaseczno

Re: szarpie na niskich obrotach

Post autor: AdekA » ndz wrz 04, 2016 22:20

Z tego co słyszałem to ten czujnik odpowiada za temperaturę na zegarach ale jest to rzecz którą na pewno również trzeba sprawdzić, błąd nie pojawił się tam bez powodu, uważasz że on też może dawać takie objawy?



AdekA
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr lut 17, 2016 13:09
Lokalizacja: Warka/Kozienice/Piaseczno

szarpie na niskich obrotach

Post autor: AdekA » pn wrz 12, 2016 15:50

Po skasowaniu błąd czujnika temp płynu nie wystapił ponownie, powraca za to błąd egr. Ponieważ wcześniej umówiłem się już na wizytę u mechanika nie będę brał się sam za egr, zostawię to mechanikowi.



AdekA
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr lut 17, 2016 13:09
Lokalizacja: Warka/Kozienice/Piaseczno

szarpie na niskich obrotach

Post autor: AdekA » wt wrz 13, 2016 11:04

egr zaślepiony, jednak nie wiele to zmieniło, jeśli mniej szarpie to na prawdę minimalnie. Zdecydowałem już że auto lada dzień wyląduje w ogłoszeniach, miesiąc jeżdzenia po mechanikach spowodował że już straciłem cierpliwość.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości