Głuchy stuk przy puszczaniu sprzęgła w V5

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

Głuchy stuk przy puszczaniu sprzęgła w V5

Post autor: mass143 » wt maja 17, 2016 01:58

Cześć, odkąd oddałem auto do mechanika i zostało mocno rozgrzebane tzn była wymiana rozrządu, demontaż skrzyni i wymiana sprzęgła (komplet Sachs) bez wymiany dwumasy mam problem ze stukiem przy puszczaniu sprzęgła. Jeśli bardzo powoli je puszczam to stuku nie ma, w jeździe gdy normalnie puszczam sprzęgło jest stuk - głuchy taki niski ton, nie jest to typowe metaliczne uderzanie metalu o metal. W czym tkwi problem? Wymieniłem przeguby wewnętrzne bo były już mocno zużyte i one były podejrzanym jednak bez zmian. Wymieniłem poduszkę skrzyni tzw. lizaka również bez zmian. Stuk występuje wraz z tym jak sprzęgło zaczyna ciągnąć i w tym też momencie widać wyraźne szarpnięcie silnikiem w osi przód-tył. Wina dwumasy? Zły montaż sprzęgła czy któraś poduszka? Nie chcę wymieniać już w ciemno bo dwumasa to nie koszt 100 zł jak choćby tej poduszki skrzyni.



maxan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: sob sty 15, 2011 18:03
Lokalizacja: STG

Głuchy stuk przy puszczaniu sprzęgła w V5

Post autor: maxan » pt maja 20, 2016 11:21

Też tak mam po wymianie sprzęgła (1.8T AGU)... dwumas mial lekki luz jak nim chcialem zakrecić (po obwodzie ok 0,5cm) ... wiec pewnie mialem go wymienic xD Dodatkowo skrzynia mi sie zaczyna sypać. Żałuję iż nie wstawiłem jednomasu i sprzęgła z G60.
Dodatkowo jak go wkręce na przykładowo 2 czy 3 do 6tys obr i puszcze gaz to jakby silnik miało wyrwać xd


Golf 4 GTi 1.8 20V TURBO AGU
Obrazek

mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

Głuchy stuk przy puszczaniu sprzęgła w V5

Post autor: mass143 » pt maja 20, 2016 22:05

u mnie okazała się zerwana poduszka :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości