Samostart skutki

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

nogiln
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: wt paź 25, 2011 10:33
Auto: Golf 2 1.6
Silnik: PN

Samostart skutki

Post autor: nogiln » czw sty 07, 2016 11:22

Witam, mój Trzmiel dziś odmówił:(. W takich przypadkach wspomagam się łatwo palną substancją lotną (np. lakier do włosów :-) ). Poczytałem trochę na ten temat i przewija się cały czas jeden wątek, a mianowicie, że może nastąpić wybuch w układzie dolotowym. Czy oprócz tego może coś innego się jeszcze stać. Np. czy takie paliwo może być bardzo szkodliwe, czy takie paliwo podczas spalania wytwarza większe ciśnienie a co za tym idzie większy nacisk na ścianki komory spalania i może ewentualnie ją uszkodzić?

Na rynku jest dostępny preparat do uruchamiania silnika, który używamy podając go przez układ dolotowy powietrza, niemożliwe aby nikt nie odpalał benzyniaka podobnym sposobem :D . Z opowieści mechaników wiem, że można w ten sposób niezły bałagan w silniku zrobić (np. połamane korbowody i zawory)i że można go stosować do silników napędzanych ON.. Po zaciągnięciu info, już tego nie robię. Czy jak nic do tego momentu się nie zadziało z motorem, to nie mam czego się obawiać?



Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Samostart skutki

Post autor: Radzio0018 » czw sty 07, 2016 15:01

Ja nigdy nie byłem zwolennikiem "samostartu" aczkolwiek zdarzało się że faktycznie bywał bardzo pomocny, mówię tutaj o przypadkach gdzie ktoś go stosował , ja nigdy nie musiałem ... Znany nam dobrze "PLAK" też spełnia swoją rolę ... Piszesz że: "W takich przypadkach wspomagam się łatwo palną substancją lotną" , ale czy robisz to często ? ... Moim zdaniem jeżeli silnik ma problem z poprawnym rozruchem to należy się mu przyjrzeć a nie na siłę go wspomagać ... Zawsze są zalety i wady takiego typu działań :bajer:



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Samostart skutki

Post autor: Hubi14 » czw sty 07, 2016 22:09

samostarty olej bo faktycznie mogą coś tam pokiereszować, najlepszy jest PLAK, powie Ci to każdy kierowca ciężarówki :) tylko, że tego to nie psikasz jak głupi do dolotu tylko kręcisz rozrusznikiem i wtedy delikatnie popsikujesz



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości