Nagły wzrost spalania - Golf 1.8 b+g

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kamilhsx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 11:52

Nagły wzrost spalania - Golf 1.8 b+g

Post autor: kamilhsx » śr gru 30, 2015 13:17

Dzień dobry, chciałem się skonsultować w kwestii spalania w Golfie. Silnik 1.8 90 KM, benzyna + gaz. Jakiś czas temu wszystko było wyregulowane i spalanie można powiedzieć, że było w normie zarówno na benzynie jak i na gazie.
Ostatnimi czasy jednak coś się namieszało i spalanie benzyny wzrosło kosmicznie (mimo, że komputer pokładowy nie pokazuje jakiegoś wielkiego wzrostu to po prostu benzyna znika kilka razy szybciej). Wzrosło również spalanie gazu, nie tak mocno jak benzyny ale również wzrosło.

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Silnik normalnie ładnie równo pracuje tyle, że pali dużo dużo więcej - benzyny jak smok.

Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź.



Awatar użytkownika
etz_prorider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: wt gru 16, 2014 23:30
Lokalizacja: Kościerzyna

Nagły wzrost spalania - Golf 1.8 b+g

Post autor: etz_prorider » śr gru 30, 2015 21:09

Do sprawdzenia:
- termostat (jego poprawne działanie)
- czujnik temperatury odpowiadający za silniczek krokowy (ssanie)
- sonda lambda,
- ustawienie zapłonu,
- filtr powietrza.
Te rzeczy są częstą przyczyną dużego spalania w silnikach 1.8, mam u siebie w dwójce silnik 1.8RP i u mnie też szaleje spalanie benzyny, w/w elementy nie wpływają znacznie na spalanie gazu poza filtrem powietrza.


GOFER POWER!!!
MOJE GOLFY

kamilhsx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 11:52

Nagły wzrost spalania - Golf 1.8 b+g

Post autor: kamilhsx » wt sty 05, 2016 08:16

W tej chwili przypadkiem zauważyłem, że kilka wężyków powietrza popękało, takich cienkich które idą od filtra powietrza w stronę silnika. Naprawiłem je i jestem na etapie oceny czy miało to jakikolwiek wpływ. Po tym jak je uszczelniłem zaczął od razu równiej chodzić i jakby ma więcej mocy.



Awatar użytkownika
etz_prorider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: wt gru 16, 2014 23:30
Lokalizacja: Kościerzyna

Nagły wzrost spalania - Golf 1.8 b+g

Post autor: etz_prorider » śr sty 06, 2016 13:59

Trafne spostrzeżenia, przez te popękane wężyki zaciągał dodatkowe lewe powietrze i nie mógł prawidłowo pracować.


GOFER POWER!!!
MOJE GOLFY

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości