1.3 Cat impulsator skrzyni biegów.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Poldzer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt lis 03, 2015 17:03
Auto: jetta mk2
Silnik: 1V?

1.3 Cat impulsator skrzyni biegów.

Post autor: Poldzer » wt lis 17, 2015 20:55

Witam!!
Może mi ktoś dać foto gdzie w tym silniku jest impulsator skrzyni biegów?
Bo tak przestał mi działać prędkościomierz. Pojechałęm na szrot po licznik, rozmawiam z gościem i mówię że sprawdzę, czy to nie linka, a on mało mnie nie polał, że prędkościomierz jest elektroniczny, na impulsatorze. Wysunąłem licznik, patrze a tam LINKA!! :-x No ^^%$% mać. Zgłupiałem konkretnie. Patrzyłem, że ta linka jest wkręcona w silnik od góry mniej więcej na rurą tłumika. To możliwe, że od prędkościomierza?
I pytanie na marginesie:
Centralnie na dole skrzyni biegów bliżej lewego koła jest jakieś coś z którego wychodzą 2 przewody. Po odkręceniu jest jakiś "cycek", który da się schować palcem, ale jakaś jakby sprężyna wysuwa go. Co to?


Golf 2 jest moim pierwszym samochodem i w dodatku na gaz, więc proszę nie bijcie.

Awatar użytkownika
Dawidtuning
I <3 MY MK2
I <3 MY MK2
Posty: 124
Rejestracja: czw mar 25, 2010 21:02
Lokalizacja: Łaziska Górne

1.3 Cat impulsator skrzyni biegów.

Post autor: Dawidtuning » śr lis 18, 2015 02:13

To coś z tymi 2 kablami i cyckiem to włącznik świateł wstecznych :) w 1.3 niemasz impulsatora tylko linkę która idzie z licznika do skrzyni


MY VR6
Obrazek

Poldzer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt lis 03, 2015 17:03
Auto: jetta mk2
Silnik: 1V?

1.3 Cat impulsator skrzyni biegów.

Post autor: Poldzer » sob lis 21, 2015 22:22

No właśnie sam się zorientowałem po tym jak mi kolo nagadał o tym impulsatorze.
I pytanie. Wiem pytanie gimbów, ale za Chiny ludowe nie mogę znaleźć na allegro ani nigdzie do kupienia tej linki. Jest oddzielnie linka i napęd (ślimak)?? ślimak był koloru żółtego (inny kolor inne przełożenie tak gdzieś wyczytałem) tylko że brawo ja nie policzyłem zębów. Orientuje się ktoś ilu zębowy ślimak musi być na liczniku o przełożeniu 935?


Golf 2 jest moim pierwszym samochodem i w dodatku na gaz, więc proszę nie bijcie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości