Silnik ADL (brak mocy, strzela z wydechu na b. jalowym)

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Silnik ADL (brak mocy, strzela z wydechu na b. jalowym)

Post autor: Mavrick » pt lip 10, 2015 22:55

Witam

Panowie mam problem ze swoim goferem. Wsadziłem do niego silnik ADL. Silnik pali ale ma problemy z praca na biegu jalowym lekko sie trzesie i strzela z wydechu (zachowuje sie tak jakby chodzil na 3 garach)(brak mocy) chociaz nie do konca bo po zdjeciu fajki pracuje zupelnie inaczej. Kable wymienilem na nowe, swiece zmienialem na 3 rozne komplety, kopulka i palec maja ok 6 miesiecy, sprawdzalem zaplon i niby jest ok. Prace silnika mozna osluchac na nagraniu (sorry za ta smieszna wizualizacje ale nie mam na tym kompie programu do obrobki filmow a YT nie przyjmuje samych mp3). Zauwazylem ze swieca na 1 cylindrze jest lekko mokra po wykreceniu...aa no i smierdzy pb z wydechu podczas pracy silnika czyli ewidentnie nie przepala mieszanki...rozrzad?.

" onclick="window.open(this.href);return false;

Z gory dzieki za odpowiedz

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14138
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Silnik ADL (brak mocy, strzela z wydechu na b. jalowym)

Post autor: Michał_1977 » sob lip 11, 2015 11:10

Mavrick, czy nie uważasz,że ten temat to raczej pod dział benzyna się kwalifikuje?
W kwietniu upominałem Cię za złamanie pkt.2 i 4 regulaminu
Obrazek
ale Ty dalej po swojemu,więc dziś wędruje na Twe konto ostrzeżenie. Mam nadzieje,że pierwsze i ostatnie...
Już nie doszukuję się tutaj złamania pkt.2,ale j/w.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Silnik ADL (brak mocy, strzela z wydechu na b. jalowym)

Post autor: Mavrick » sob lip 11, 2015 12:38

Szanowny Michale owszem moze i masz racje aczkolwiek silnik to tez zbior czesci czyli mechanizm wiec na upartego dzial mechanika rowniez jest odpowiedni (zalezy jak patrzec) tym bardziej ze podejrzewam ze chyba polecialy zawory...po drugie jak sam widzisz na forum udzielam sie juz ladnych pare lat wiec nie musisz mnie tu pacyfikowac ostrzezeniami i regulaminem o zlych dzialach czy wyszukiwarce bo zakladam tematy w ostatecznosci kiedy juz przeszukalem cale nasze forum (ktore notabene jest chyba najlepsza skarbnica wiedzy na temat vw (chociaz ostatnio mam wrazenie ze entuzjazm niesienia pomocy innym jakos tak opadl:( (hmm moze sie starzejemy;))) jak i pozostale internety. Wybacz kazdemu sie moze zdarzyc :pub: .

Wracajac do meritum sprawy ktos ma jeszcze jakies pomysly co mu moze dolegac??



Awatar użytkownika
sgrodnicki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:46
Lokalizacja: Susz

Silnik ADL (brak mocy, strzela z wydechu na b. jalowym)

Post autor: sgrodnicki » sob maja 14, 2016 23:53

Może i dawno, ale na pewno przyda się dla potomnych. Właśnie rozwiązałem ten problem u siebie (silnik z cordoby po swapie do golfa 2). Przy swapie nie został przełożony przekaźnik nr. 30 (górny rząd, 3 od lewej) Bez przekaźnika działał, ale wolne obroty wariowały, strzelał i się dławił, po założeniu wszystko pięknie.

Pozdrawiam
Sławek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości