Auto nie ma mocy, ma bardzo niskie obroty.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

toomek23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt paź 10, 2014 22:30

Auto nie ma mocy, ma bardzo niskie obroty.

Post autor: toomek23 » śr lis 12, 2014 15:36

Witam to znowu ja.

Autko to VW Golf 3 1.8 benz/gaz 1992r.

Otóż mój problem polega na tym że auto ma bardzo niskie obroty. Na benzynie potrafi się zacząć trząść i nawet zgasnąć, na gazie jest troche lepiej.
Ogólnie zauważyłem spadek mocy tzn. do 90/100 km/h jeszcze jest w miare, powyżej już nie chce ciągnąć. Dodatkowo na benzynie aobroty wchodzą ładnie tak do 2500 a później się dławi. Prawie wogóle nie raguje na przestawianie zapłonu.

Czytałem że może to być czujnik temperatury, silniczek krokowy, sonda lambda lub łapie lewe powietrze lecz nie wiem za bardzo jak to zdiagnozować.

Z góry dziękuję za pomoc.



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Auto nie ma mocy, ma bardzo niskie obroty.

Post autor: rysiektr » pn lis 17, 2014 20:42

toomek23, najprościej jest to zdiagnozować za pomocą laptopa i interfejsu. Podpinasz do auta i wszystko pięknie widać. Jeśli nie posiadasz to potrzebujesz przynajmniej miernik uniwersalny za 20zł. Sprawdzisz nim rezystancję czujnika temp. jak i ustawienie TPSa. Opisy znajdziesz na forum. Sondy niestety zwykłym miernikiem nie sprawdzisz, potrzebujesz oscyloskop albo wspomniany wyżej interfejs.
Co do lewego powietrza, proponuję sprawdzić podstawę pod wtryskiem paliwa. Często na skutek drgań pojawiają się pęknięcia i samochód potrafi mocno falować i nie chce jechać, zwłaszcza jeśli masz zamontowany pod wtryskiem mikser do gazu.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości