urządzenie rozruchowe

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

nogiln
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: wt paź 25, 2011 10:33
Auto: Golf 2 1.6
Silnik: PN

urządzenie rozruchowe

Post autor: nogiln » czw paź 30, 2014 09:38

Kupiłem część urządzenia rozruchowgo, jest to część.do której z jednej strony montowana jest sprężyna bimetalowa a z drugiej ramię poruszające klapkę rozruchową. Część tą kupiłem wraz z pokrywą gaźnika. Wydawała się identyczna. Jak zamontowałem ją do mojego 2e3 to delikatnie przyciera o obudowę pokrywy. Okazało się, że pokrywa (kupiona )jest z pierburga montowanego w oplu. Czy mogę delikatnie( jakieś 2 mm) spiłować tą część? Po usunięciu tego przycierania część będzie tak samo pracować jak ta która była wcześniej zamontowana.



nogiln
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: wt paź 25, 2011 10:33
Auto: Golf 2 1.6
Silnik: PN

urządzenie rozruchowe

Post autor: nogiln » sob lis 01, 2014 23:30

Problem polega na tym, że dźwignia rozruchowa przyciera o obudowę siłownika pulldown. Spiłowałem trochę i problem usunięty. Pojawił się następny, tzn. pokrywa urządzenia rozruchowego z 2e3 montowanego w VW ma w innych miejscach otwory na śruby mocujące niż ta montowana w oplu. W tym oplowskim są miejsca na otwory tylko zaślepiony. Czy zna ktoś jakiś sposób jak to obejść, i czy jest jakaś zasadnicza różnica między tymi częściami montowanymi w gaźniku oplowskim a w VW?



Awatar użytkownika
krys94
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pt cze 08, 2012 20:17

urządzenie rozruchowe

Post autor: krys94 » ndz lis 02, 2014 14:35

Najlepiej to jak byś zrobił zdjęcie bo 2e3 znam na pamięć ale z VW, 2e3 z opla nie widziałem tak więc nie wiem jak to tam wygląda. Na pewno da się coś z tym zrobić tylko pytanie po co robisz taką przekładke? Przecież tam sie nie ma co zepsuć.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości