Dziwne syczenie przy większych obrotach

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sanczo200
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 30, 2014 01:06
Lokalizacja: Gliwice/Pyskowice
Kontakt:

Dziwne syczenie przy większych obrotach

Post autor: sanczo200 » ndz mar 30, 2014 23:09

Witam, mam mianowicie taki problem w Golfie III 1.8 55kw +LPG, przy obrotach 2000+ coś zaczyna syczeć (odgłos taki jak bym odkęcał butle z podtlenkiem azotu), wykluczyłem już możliwość gazu, ponieważ to samo dzieje się na benzynie. Spotkał się już ktoś z czymś takim?


Obrazek

metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Dziwne syczenie przy większych obrotach

Post autor: metalizer78 » pn mar 31, 2014 22:22

Witam cię kolego ja miałem taki przypadek w moim golfie 1.6benzyna silnik AEE 55KW tylko zamiast syczenia to było takie jak by pierdzenie właśnie powyżej 2000tyś obrotów i przyczyną u mnie była jak się później okazało walnięta uszczelka pod głowicą,wiem niektórzy powiedzą że tego nie słychać gdy jest walnięta uszczelka pod głowicą ale jednak tak było sprawdzaj sobie przez najbliższe dni płyn chłodniczy czy ci go nie ubywa ze zbiorniczka wyrównawczego mi tak po 1cm ubywało na dwa tygodnie a ja mimo wszystko myślałem że mam wszystko w porządku,albo na odwrót czy olej ci nie idzie do płynu chłodzącego sprawdź to i kontroluj to tyle jeśli mogłem pomóc.



Awatar użytkownika
sanczo200
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 30, 2014 01:06
Lokalizacja: Gliwice/Pyskowice
Kontakt:

Dziwne syczenie przy większych obrotach

Post autor: sanczo200 » wt kwie 01, 2014 13:14

https://www.youtube.com/watch?v=rYk6Lk_ ... e=youtu.be
Może nie najlepszej jakości dzwięk ale słychać to syczenie, a tak wgl mam problemy często z odpaleniem tak jak i tym razem tutaj było i musze mu przytrzymac pedał gazu, aby przeskoczyło ponad 2tys obrotów i wtedy juz pali.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości