Dziwnie duże spalanie

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marcino6929
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt lut 07, 2012 19:57

Dziwnie duże spalanie

Post autor: marcino6929 » pt lut 07, 2014 19:00

Witam!
Posiadam golfa 3 1.8 75KM z LPG.Mam go około dwa lata i opisze od początku co i jak.Była ins lpg Bingo M ale coś tam nie działało wieszała się nie chciała się przełączać itd wiec wywaliłem ja i założyłem przełącznik chyba WR II 0 I nawet kiedyś pytałem jak go założyć...dołożyłem drugi przekaźnik i teraz odłącza wtrysk i pompę no i wszystko działa na ben i gazie chodzi itd tylko że dokonałem jeszcze dwóch przeróbek mianowicie zasilanie ECU jest po zapłonie a nie stały plus bo po jedzie na gazie łapał błędy i szarpał i gasł na benzynie a druga to taka ze przekaźnik pompy paliwa nie zawsze działał podejrzewałem przekaźnik wiec założyłem drugi i tez coś nie działa wiec założyłem zworkę w skrzynce na piny od pampy i zrobiłem pompę tez po zapłonie ale zauważyłem ze jak wleje za 50zł benzyny to bardzo szybko jej ubywa mimo że na benzynie tylko odpalam i kawałek czasem jadę do stacji albo jak duży mróz.Wiem że złe zrobiłem zamiast rozwiązać problem to poszedłem na skróty ale teraz chce to naprawić.Moje pytania to co mogło się uszkodzić? sonda?komputer może ma złe ustawienia od resetów? to obejście przekaźnika na na to wpływ? albo może jeszcze coś innego proszę o sugestie i pomysły.Z góry dziękuje:)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Dziwnie duże spalanie

Post autor: Paweł Marek » pt lut 07, 2014 19:34

Oceń czy wtryskiwacz benzyny nie "kapie" po odcięciu zasilania , np zaraz po zgaszeniu silnika zdejm filtr i patrz na niego.
Sprawdź mebranę regulatora ciśnienia paliwa czy nie pękła


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

marcino6929
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt lut 07, 2012 19:57

Dziwnie duże spalanie

Post autor: marcino6929 » pt lut 07, 2014 21:25

wymieniałem termostat ze dwa tygodnie temu na filtrze i w rurze było czysto i sucho wiec nie kapie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości