problem z szarpaniem

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

janusz.gosc.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 28, 2014 09:27

problem z szarpaniem

Post autor: janusz.gosc.pl » wt sty 28, 2014 11:29

Witam mam problem zainstalowałem gaz do vw golf 1,4 16 v i nagle auto zaczęło szarpać obojetnie czy jest przełączone na gaz , czy na benzynie.Podczas jazdy kilka krotnie tęż gaśnie czy ktoś miał podobny problem co to może być. Jest po wymianie przepustnicy, świec i przewodów.
Z góry dzięki za odpowiedz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

problem z szarpaniem

Post autor: Paweł Marek » wt sty 28, 2014 15:37

janusz.gosc.pl, popraw prefix pytasz przecież o mk4. Dopisz co cię powstrzymuje od pojechania do montażystów LPG z reklamacją. Sam montowałeś i nie masz gwarancji czy o co biega? Bo to chyba oczywiste że jeśli od razu po montażu się skichało to wina jest w wadliwej instalacji LPG, i co cię skłoniło do zmiany przepustnicy? W ciemno to zrobiłeś czy była jakaś diagnoza komputerowa?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

janusz.gosc.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 28, 2014 09:27

problem z szarpaniem

Post autor: janusz.gosc.pl » wt sty 28, 2014 23:37

Powiem ci ze bylem juz kilka razy na regulacjach gazu.Bylo nie co lepiej.Ale nie na tyle zeby o tym zapomniec.Mam wolne w sobote to sie do nich wybiore.A przepustnice wymienilem bo za nim zalozylem lpg to chcialem ja wyczyscic.Nie fortunnie spadla mi na ziemie i pekla z jednej strony.Dzieki za porade.W sobote pojade do monterow lpg zeby cos z tym zrobic.Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

problem z szarpaniem

Post autor: -=ren=- » śr sty 29, 2014 12:29

Przepustnica po wymianie musi zostać "zaczytana" przez sterownik. Więc albo robisz adaptację testerem/Vcdsem, albo musisz troszkę pojeździć i sterownik sam ją zaadaptuje - stąd mogą być twoje kłopoty. Sprawdź szczelność połączeń...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

problem z szarpaniem

Post autor: Paweł Marek » śr sty 29, 2014 15:42

janusz.gosc.pl, byłeś na regulacjach gazu ale co z benzyną? Po wymianie przepustnicy było dobrze czy nie - bo jeśli nie to kolega wyżej ma rację, ale jeśli było dobrze to nalezy to wiązać z błędem w LPG


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

janusz.gosc.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 28, 2014 09:27

problem z szarpaniem

Post autor: janusz.gosc.pl » śr sty 29, 2014 23:47

Witam.Dzisiaj jezdzilem na benzynie i tez troche szarpie ale nie gasnie.Przepustnica byla adoptowana po zalozeniu.Przyszedl mi do glowy pomysl z egr-em.Czy czasem on sie nie blokuje.Czytalem ze to bolaczka tego silnika.Podpowiedzcie cos :-(



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości