silnik 1.3 NZ bardzo źle pracuje na benzynie

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

koles999
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 23:18
Lokalizacja: wałbrzych

silnik 1.3 NZ bardzo źle pracuje na benzynie

Post autor: koles999 » ndz sty 12, 2014 23:13

Wiele czytałem i szukałem w necie ale ogólnie nic nie znalazłem przyczyn może być wiele. Mianowicie chodzi o to że mój golfik na benzynie strasznie nie równo pracuje szarpie i gaśnie, podczas jazdy mam wrażenie jakby nie dostawał benzyny potrafi nawet stanąć i zgasnąć. Nie raz nabiegu jałowym nie zgaśnie ale strasznie falują obroty. Jak dam np na 3tysiące nie gaśnie ale spadają i rosną. Mam w nim LPG 2 generacji i chodzi na nim dobrze jedyne czasem przy zmianie biegu spada z obrotów. Ostatnio strzelił mi na gazie dość mocno bo aż rozwalił obudowę filtra. Wymieniłem świece, kable, kopułkę, palec, i filtr paliwa na razie nie strzela ale aż się boję. Po tych wymianach na Pb bez zmian.



steryd3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz wrz 16, 2012 11:09
Lokalizacja: Wrzępia

silnik 1.3 NZ bardzo źle pracuje na benzynie

Post autor: steryd3 » wt sty 14, 2014 16:28

Przepływomierz? Taka moja propozycja, ale poczekaj na ocenę innych forumowiczów.



Awatar użytkownika
Cezary1994
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 22:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

silnik 1.3 NZ bardzo źle pracuje na benzynie

Post autor: Cezary1994 » wt sty 14, 2014 16:45

Możliwe że:
1. Krańcówka zamknięcia przepustnicy.Krańcówka znajduje się na przepustnicy przy kolektorze ssącym i ma dwu-pinowe złącze (od strony grodzi silnika). Jeśli krańcówka jest sprawna to przy zamkniętej przepustnicy pomiędzy pinami złącza jest zwarcie.
2. Czujnik temperatury niebieski. Na ciepłym silniku jego rezystancja powinna wynosić około 200 Ohmów.
Aczkolwiek lepiej jak wypowiedzą się też inni.


:cady: :cady: :cady:
___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___
:cady:
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów, pędzą na złamanie karku,
aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości