1.3 NZ Regulacja zapłonu?

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Komar_Boston
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 21:12
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

1.3 NZ Regulacja zapłonu?

Post autor: Komar_Boston » sob sty 11, 2014 01:10

Pany, potrzebuję pomocy !

Przy wymianie króćca wody czy jak kto woli obudowy termostatu, ruszyłem, a dokładniej zdjąłem aparat zapłonowy. W efekcie Golf po wyjechaniu z kanału po przejechaniu kilkunastu metrów zdechł na jałowym, po czym miałem problem z jego odpaleniem. Gdy już ożył, jechał dalej, ale przy każdym prawie że hamowaniu gubi obroty, po czym dechnie. Rozumiem, że poprzez zdjęcie aparatu, przestawiłem zapłon i jest to kwestia jego ponownej regulacji? Jeśli tak, to moje pytanie brzmi czy jestem w stanie wyregulować zapłon bezinwazyjnie, tzn. bez kanału, na ulicy i bez ingerencji w kompa sterującego. Jeśli macie jakieś rady jak się do tego zabrać, będę wdzięczny. Jestem chwilowo w mega kiepskiej kondycji z sianem, nie mam ochoty oddawać tego "fachowcom", a ciągła walka z odpalaniem, trzymaniem obrotów i wysokim spalaniem już mega mnie irytuje.

Z góry dziękuje i sorry za kretyńskie pytania :)

Pozdrawiam


[b]Jarocin-Kotlin 07, 4.Cult-Style Saisonauftakt 07, Internationales VW Blasen - EuroSpeedway Lausitz 07,[/b]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

1.3 NZ Regulacja zapłonu?

Post autor: Paweł Marek » sob sty 11, 2014 18:15

No ale powinieneś ustawić zapłon używając lampy stroboskopowej, to jest tania usługa, tylko znajdź gdzieś na forum lub w necie czy niema specjalnej procedury (pod nazwą wtrysku Digijet znajdziesz). Ustawia się - 6 stopni ale nie pamiętam czy nie trzeba zdjąć wtyczki czujnika trmperatury i przy jakich obrotach
Działanie bez lampy jest w ślepo, w końcu sie jakoś tam uda ale szkoda czasu.
Koszt jakieś 2 dychy - lampę też mozna pozyczyć za piwo od kogoś.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości