szarpanie przy 130

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz22st
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr gru 25, 2013 11:28

szarpanie przy 130

Post autor: lukasz22st » śr gru 25, 2013 11:43

Witam, posiadam golfa 4 1.6sr, którego nie dawno nabyłem. Mam dwa problemy z tym samochodem. Pierwszy to szarpanie przy 130 km, dzieje się tak wtedy gdy staram się jechać ze stałą prędkością, przy 100,120,140 itd tego nie uświadczam. Gdy dodaje gazu i jadę szybciej nic takiego także nie ma miejsca. Co dziwne gdy wracałem nim ostatnio z niemiec przez jakieś 400 km nie było tego problemu, dopiero gdy po dwoch dniach udalem sie w dalsza podróż następne 600km problem znowu sie pojawił. Drugi problem to temperatura silnika, gdy jeżdźę w trasie oscyluje ona w granicach 60 stopni i raczej jest to górna granica, na miescie silnik nie ma problemu i dobija raczej do 90. Dziekuje za pomoc i wesolych świat



chuck90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr gru 25, 2013 13:24
Lokalizacja: Konin

szarpanie przy 130

Post autor: chuck90 » śr gru 25, 2013 15:50

Temperatura silnika Ci spada w trasie bo masz walnięty termostat miałem tak samo w swoim mk5 jak latałem po mieście to było cały czas 90 stopni ale jak już jechałem trasą to temperatura spadała no chyba że go ostro przegoniłem to wtedy rosła. A co do ego szarpania sprawdź sprzęgiełko na alternatorze albo czy ci napinacz paska nie skacze oczywiście rozumiem że nie masz problemu z obrotami i pracą silnika?



lukasz22st
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr gru 25, 2013 11:28

Re: szarpanie przy 130

Post autor: lukasz22st » czw gru 26, 2013 10:08

z silnikiem nie wydaje ni się żeby był problem, niedawno był podpinany pod komputer bo łykał mi 15 l na setkę i po zresetowaniu lambdy wszytko wrócilo do normy, wiecej bledow nie pokazywało, Natomiast na resztę diagnostyki nie bylo czasu. 10 tys km temu mial wymieniany rozrzad z tego co widziałem na naklejce . Z obrotami nie ma problemu. Jedynie ta jazda przy stałych 130(dziwne że akurat własnie tylko ten moment), szarpie nim jakby odcinalo mu paliwo



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 24 gości