Mechaniczny wtrysk

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Sapi12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt sty 29, 2013 17:22
Lokalizacja: Człuchów

Mechaniczny wtrysk

Post autor: Sapi12 » pt lip 19, 2013 15:33

Witam. Mam mały problem. Ponieważ golfina nie chce mi odpalić. Grzebałem i okazało się, że nie dochodzi paliwo. Okazało się, że podciśnienie nie podnosi klapki od mechanicznego wtrysku. Klapka się nie zacina, Zmieniałem rozdzielacz i nie pomogło. Gdzie szukać problemu ??


Brokuł

ozzy1979

Mechaniczny wtrysk

Post autor: ozzy1979 » pt lip 19, 2013 16:52

Sapi12 pisze:Klapka się nie zacina, Zmieniałem rozdzielacz i nie pomogło
Kolego - dobra rada: nie zabieraj się za samodzielne "naprawy" wtrysku mechanicznego jeśli nie masz o nim dużej wiedzy. Możesz narobic takiego bagna, że głowa mała, a mało kto umie dziś te układy serwisować.
Sapi12 pisze:Grzebałem i okazało się, że nie dochodzi paliwo. Okazało się, że podciśnienie nie podnosi klapki od mechanicznego wtrysku
Klapa nie jest podnoszona żadnym podciśnieniem, tylko strumieniem powietrza (przepływomierz masowy). Przyczyny braku paliwa szukałbym w pompie paliwa (działa? A jak działa, to może daje za małe ciśnienie - bardzo ważne dla tego wtrysku, bo to wtrysk hydrauliczny i przy za niskim cisnieniu pupa). Druga rada - sprawdzić wtrysk rozruchowy, w okresie pracy rozrusznika daje przez ułamek sekundy dawkę paliwa w kolektor).
Ostatnie pytanie - auto ma LPG?



Sapi12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt sty 29, 2013 17:22
Lokalizacja: Człuchów

Re: Mechaniczny wtrysk

Post autor: Sapi12 » pt lip 19, 2013 17:00

Obydwie pompy paliwa chodzą, ciśnienie mierzyłem i było 5.1 bara. Niestety ma.


Brokuł

ozzy1979

Mechaniczny wtrysk

Post autor: ozzy1979 » pt lip 19, 2013 17:16

Sapi12 pisze:Niestety ma.
Więc niestety zapomnij o tym, że ten wtrysk będzie kiedykolwiek działał. Wtrysk mechaniczny + lpg to MEGA kibel (nie da się go nigdy i w żaden sposób poprawnie zagazować). Sorry, masz dwie opcje:
- wywalasz lpg w diabły i odbudowujesz wtrysk benzyny (koszty!)
- jeździsz TYLKO na gazie. O benzynie możesz zapomnieć na zawsze.
Tutaj do poczytania (admin może wrzuci to w jakieś FAQ dla przestrogi przed gazowaniem wtrysków mechanicznych):
http://www.volvo-off.pl/Dlaczego_wtrysk ... walny.html" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości