Czujnik podciśnienia - kilka pytań

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Xiadz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 12, 2013 21:35

Czujnik podciśnienia - kilka pytań

Post autor: Xiadz » wt lip 02, 2013 18:21

Witam,
w związku że jestem jeszcze mało doświadczony w temacie mechaniki chciałem Was prosić o pomoc :) Mój golfik 1.6 100km AKL nierówno pracuje, cierpi na brak mocy i dziwne skoki obrotów które nasilają się wraz z wzrostem temperatury silnika co jak dla mnie jest bardzo dziwne. W skrócie- wymieniłem już czujnik temperatury, sondę lambda, czyściłem przepustnice, sprawdziłem szczelność dolotu i innych wężyków (też czyściłem), przepływomierz też jest chyba ok. Dodam, że zapoznałem się z podobnymi tematami i zastosowałem niektóre porady, ale jak ma ktoś jakieś pomysły to chętnie spróbuje.

Moją uwagę przykuł czujnik/zawór podciśnienia, nie do końca jest mi znana zasada jego działania dlatego też mam dwa pytania odnośnie tego czujnika:
1. Czy aby podczas pracy silnika z tego wężyka powinno dać się czuć "zasysanie" powietrza ? Na tym krótszym który jest przed zaworkiem czuć "zasysanie" (zd.1)
2. Na wtyczce nie ma prądu, nie wiem czy gdzieś wcześniej coś steruje prądem, czy po prostu brakuje masy ? Wydaje mi się że dopływ prądu powinien być ciągły jak np. na wtyczce od przepływomierza. (zd.2)
3. Kiedy można zaobserwować jakiś ruch tej "korbki" (zd.2)

1. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/17e ... c2fbe.html" onclick="window.open(this.href);return false;
2. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dc6 ... 6bda7.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Z góry dzięki za pomoc :)



Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Czujnik podciśnienia - kilka pytań

Post autor: rafalpg » śr lip 03, 2013 14:21

Witam ruch tej dźwigni można zaobserwować gdy zwiększysz z tego co pamiętam na około 4 tys. obroty wtedy on się otwiera.


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości