Niesprawny przeplywomierz - spadek mocy ?

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

Niesprawny przeplywomierz - spadek mocy ?

Post autor: bugatti415 » wt lip 02, 2013 17:22

Witam.Prawdopodobnie mam nie do konca sprawny przeplywomierz powietrza.Oznaki - falujace obroty na biegu jalowym oraz zdecydownie za wysokie obroty okolo 1000-1200.Po raz kolejny wybieram sie do mechanika.Poprzedni nie za wiele zrobil w tej kwestii.Pytanie mam takie- czy przez uszkodzony badz zabrudzony przeplywomierz powietrza moze wystapic spadek mocy przy przyspieszaniu ? Od kad kupilem auto mam wrazenie ze jak na 100 KM jest za slaby.Nie mialem okazji jezdzic wczesniej zadnym innym golfem i nie mam jak porownac.Wczesniej mialem audi 100 C3 z silnikiem 2.1 benzyna 5 cylindrow 136 KM i szla zdecydowanie lepiej pomimo tego ze miala 28 wiosen.A przeciez cygaro jest o wiele wieksze i ciezsze od golfa.Poprostu wydaje mi sie ze w moim golfie jest zbyt slaba reakcja na pedal gazu.Wiec czy to moze byc wina przeplywomierza ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Niesprawny przeplywomierz - spadek mocy ?

Post autor: Paweł Marek » wt lip 02, 2013 19:54

To mo że być jedna z wielu możliwych przyczyn. Może podeprzyj się diagnozą komputerową. Możesz też od kogoś na próbe pożyczyć sprawny przepływomierz sprawdzając po numerach czy jest taki sam, wiele silników ma identyczne nie jest trudno znaleźć, kupować w ciemno niema sensu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości