VW Golf 1.4 dziwne klekotanie/stukanie

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

EdytaQzX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 16:42

VW Golf 1.4 dziwne klekotanie/stukanie

Post autor: EdytaQzX » ndz kwie 21, 2013 17:04

Witam serdecznie,
potrzebuje pomocy w rozpoznaniu zrodla dziwnego klekotania/stukania w okolicach silinka. Silnik mial wymieniane 4 lata temu pierscienie,tloki itd (podobno caly remont silnika) treaz wymiane rozrzadu z pompa wodna.
Prosze zobaczyc jak silnik startuje i po 2 min zaczyna dziwnie klekotac
tak chodzi po starcie " onclick="window.open(this.href);return false;
a tak po 2 min dziwnie zaczyna sie zacjowywac " onclick="window.open(this.href);return false;
nie wiem co to za strzelanie, moze ma ktos jakis pomysl?
bylabym bardzo wdzieczna!!
pzdr



Awatar użytkownika
bzdzioch1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 20:16
Lokalizacja: Szczecinek/Krosino

VW Golf 1.4 dziwne klekotanie/stukanie

Post autor: bzdzioch1 » ndz kwie 21, 2013 19:08

jeśli stało sie to po wymianie rozrzadu zaraz to źle został złozony wiec spowrotem do mechanika który tam grzebał. i niech osłucha silnik z filmiku ciezko cos wywnioskowac moga byc to popychcze zaworów ale najpierw rozrzad do sprawdzenia.



Awatar użytkownika
Robs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pn paź 03, 2005 21:02
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

VW Golf 1.4 dziwne klekotanie/stukanie

Post autor: Robs » pn kwie 22, 2013 14:18

W moim Golfie III 1.8 r95 słychać podobny stukot a nawet głośniejszy jak obejrzałem dokładnie to okazało się że mam ukręconą jedną śrubę na kolektorze i z czasem wydmuchało uszczelkę. W miedzy czasie zdążyłem już wymienić z tego powodu popychacze i już bałem się że to panewki ale mechanik mnie uspokoił że to tylko kolektor. Niestety dość sporo jest roboty przy naprawie tego ale mogę jeszcze trochę z tym jeździć - tylko trochę głośno.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości