Golf 1.8 nie odpala na benzynie i gazie

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Szymi_Wroclaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 15, 2013 20:36

Golf 1.8 nie odpala na benzynie i gazie

Post autor: Szymi_Wroclaw » wt sty 15, 2013 21:46

Witam,

Aktualnie powstał pewien drobny problem z Golfem III (1.8 benz + LPG). Przechodząc do sedna nie odpala na benzynie ani na gazie.

Poniżej krótka geneza problemu:

Wczoraj odpaliłem Golfa ( generalnie odpala zawsze na benzynie i dopiero po uzyskaniu odpowiedniej temperatury przełącza na gaz) podjechałem na stację, dotankowałem benzynę i przejechałem ok. 300 m aż golf padł. Dokładnie nie zarejestrowałem momentu, w którym się to stało, ale przypuszczalnie przełączył się na pusty zbiornik gazu. Kręciłem, kręciłem ale niestety nie udało się go już odpalić.

Wcześniej miałem drobny problem z przełącznikiem gazu. Objawiało się to tym, że nie mogłem ani przełączyć z gazu na benzynę ani z benzyny na gaz (wszystko działo się z automatu benzyna -> gaz). Kolega podcholował mnie na stację, żeby dotankować gaz. Kolejny raz nie udało się odpalić. Rozruszniki kręci, ale nie ma zapłonu.

Dzisiaj z drugim kolegą próbowaliśmy odpalić na holu (dwójka, puszczone sprzęgło) kolejny raz nie zapalił. Jednak po nocy odłączonego akumulatora zaczął działać przełącznik benzyna gaz (wrócił do normalności po dłuższej przerwie).

Panowie poratujcie radą jakie kroki podjąć i co mogło nawalić. Dodam tylko, że akumulator jest naładowany, kontrolki działają.



Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

Golf 1.8 nie odpala na benzynie i gazie

Post autor: devill4 » wt sty 15, 2013 22:33

z gazu próbowałeś zapalić? jaki tam sterownik lpg jest?



Szymi_Wroclaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 15, 2013 20:36

Golf 1.8 nie odpala na benzynie i gazie

Post autor: Szymi_Wroclaw » wt sty 15, 2013 22:40

Z gazu próbowałem odpalić ale się nie udało. Landi Renzo bodajrze ale niestety nie mam w tym momencie jak sprawdzić jaki to sterownik.

Przełącznik ma 4 tryby pracy:
- benzyna (żółta kontrolka na przełączniku jest wyłączona),
- benzyna w trybie automatycznego przełączenia na gaz (żółta kontrolka miga w szybkim tempie)
- gaz (żółta kontrolka świeci świtałem stałym)
- gaz ale rezerwa (żółta kontrolka miga ale w odstępach 3 sekund).

próbowałem odpalić na pierwszych trzech trybach



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości