Problem z olejem

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Niemamnicitytez
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 18:09

Problem z olejem

Post autor: Niemamnicitytez » pt lis 09, 2012 16:14

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mój Golfiano ciągle daje mi po kieszeni. Autko kupiłem w ubiegłym roku w Grudniu. Wszystko było w porządku lecz latem zaczął sę horror po wymianie rozrządu. Olej dosłownie znika z silnika. Tydzień temu dolałem 1L Mobil 1 10w40 i na bagnecie pojawiła się połowa. Po przejechaniu niecałych 200km na bagnecie pojawiło się minimum. Dodam, iż Filtr powietrza jest czysty bez śladów oleju, odma(ktoś chyba założył podgrzewaną bo idą od niej kabelki).Rurka bagnetu jest w oleju jak i kable które się obok znajdują. W czym może być problem? Puściły pierścienie czy usczelniacze. Wszystko zaczęło się po tym jak została wymieniona uszczelka korka od miski olejowej. Wywaliło kontrolkę, od ciśnienia oleju chodź był dolany do pełna. Proszę o rady z góry dziękuję.



serr75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt gru 06, 2011 22:02

Problem z olejem

Post autor: serr75 » pt lis 09, 2012 16:23

Podstawowe pytanie: czy do wymiamy rozrządu był wczesniej wymieniany olej po zakupie golfa?



Niemamnicitytez
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 18:09

Problem z olejem

Post autor: Niemamnicitytez » pt lis 09, 2012 16:33

Po zakupie golfa oleju było minimum i został wymieniony wraz z filtrem.



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Re: Problem z olejem

Post autor: Fafik258 » pt lis 09, 2012 17:50

Tematów o problematyce oleju i jak go rozwiązać jest mnóstwo. Użyj szukajki bo takie tematy lecą ostatnio do zsypu. We wszystkich 1.4 jest ten sam problem...



Niemamnicitytez
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 18:09

Problem z olejem

Post autor: Niemamnicitytez » pt lis 09, 2012 18:17

Hmm .. rozumiem ale, dlaczego zjadł na 200km 1 litr oleju? Jak czytam tamte tematy piszą, że pierścienie są przedmuchy,a jak by umnie padły pierścienie też filtr byłby brudny. Może jednak uszczelniacze? Dlatego nie rozumiem dlaczego teraz jest źle a było dobrze :( Może wiesz, gdzie ten olej może jeszcze uciekać prócz do komory spalania? Myślę, iż pora jechać i sprawdzić ciśnienie w cylindrach. I ewentualnie czy opłaca się naprawa tego silnika czy też może sprzedaż samochodu? Chociaż to drugie to ostateczność bo sporo włożyłem w niego.



arturo936
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt mar 30, 2010 08:13
Lokalizacja: pomiechówek

Problem z olejem

Post autor: arturo936 » pt lis 09, 2012 20:07

sprawdz czy pod samochodem nie masz śladów oleju



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Re: Problem z olejem

Post autor: Fafik258 » sob lis 10, 2012 11:34

Niemamnicitytez pisze: Myślę, iż pora jechać i sprawdzić ciśnienie w cylindrach. I ewentualnie czy opłaca się naprawa tego silnika czy też może sprzedaż samochodu? Chociaż to drugie to ostateczność bo sporo włożyłem w niego.
Sprawdzanie ciśnienia sprężania nic Ci nie powie bo prawdopodobnie komora spalania pływa w oleju przy takiej konsumpcji. Czy warto robić ten silnik to się okaże jak go rozbierzesz... i czy wogóle masz zamiar go robić... W optymistycznym wariancie powtórze to poraz kolejny:D uszczelniacze zaworów i pierścienie na takie ze sprężynką tylko i wyłącznie!:)

Przy takiej konsumpcji gdybyś miał gdzieś wyciek to byś miał kałuże... Olej jest spalany i innej opcji nie ma. Stań za samochodem i niech ktoś Ci pogazuje do odcinki i opowiedz nam jaki kolor dymu zaobserwowałeś. Tylko wykonaj tą czynność na rozgrzanym silniku

W tym temacie masz zawarte rozwiązanie swojego problemu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=458056



Tomekxk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 27, 2011 12:11

Problem z olejem

Post autor: Tomekxk » sob lis 10, 2012 12:50

Po mojemu historia jest taka:

Kupiłeś auto od handlarza ktorze było zalane....Moto Doktorem! Autko jezdziło, oleju nie ubywało lecz jak mowisz po wymianie oleju pojawił sie problem. Czysty olej ubywa bo silnik ma wyjechane pierscienie moze cos jeszcze.

Masz 2 opcje:
1. Remont lub wymiana motoru
2. Zalewasz silnik Motodoktorami i jezdzisz, jezdzisz, jezdzisz albo sprzedajesz :)



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Problem z olejem

Post autor: Fafik258 » sob lis 10, 2012 12:56

Tomekxk pisze:
Kupiłeś auto od handlarza ktorze było zalane....Moto Doktorem! Autko jezdziło, oleju nie ubywało lecz jak mowisz po wymianie oleju pojawił sie problem. Czysty olej ubywa bo silnik ma wyjechane pierscienie moze cos jeszcze
True story :pub:


Tak to jest w kraju kombinatorów. Nikt nie sprzedaje zadbanych samochodów. A jak kuż ktoś wystawi zadbany egzemplarz za odpowiednio wysoką cenę to słyszy: Panie ale ta cena z kosmosu



Niemamnicitytez
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 18:09

Problem z olejem

Post autor: Niemamnicitytez » sob lis 10, 2012 17:30

To mogiła. Nic wymieniam olej przy 13 tyś. wlewam doktora :D i auto na aukcje. Tylko jest teraz problem bo auto było kupione za 8tyś. wymieniłem rozrząd, rolkę napinacza, rure wydechową i wszystkie filtry i płyny, no i oczywiscie nowe opony Zimowe Baruma!! No nic dokładał więcej nie będę auto na aukcje,a ja osobiście może kupie jakiegoś Fordziana w takiej cenie. Chyba, że polecacie jakiś inny samochód.



ozzy1979

Problem z olejem

Post autor: ozzy1979 » sob lis 10, 2012 19:50

Niemamnicitytez pisze:Nic wymieniam olej przy 13 tyś. wlewam doktora i auto na aukcje
Rozumiem, że uczciwie poinformujesz w opisie, żę sprzedajesz trupa zalanego motodoktorem z powodu chlania oleju??
Tomekxk pisze:Zalewasz silnik Motodoktorami i jezdzisz, jezdzisz, jezdzisz albo sprzedajesz
Jezus, ręce opadają, jak się czyta takie rady... A zycze ci, abyś kupił dokładnie takie auto.



Niemamnicitytez
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 18:09

Problem z olejem

Post autor: Niemamnicitytez » sob lis 10, 2012 20:21

Zaraz zaraz bo tu jeden z was namieszał. Po przeczytaniu postów ktos źle zrozumiał. Olej był wymieniony po kupnie auta od razu! ( i aż do kwietnia nie wziął ani grama )potem robiony rozrząd, i wymiana uszczelki od korka w misce. Po tym zabiegu zapalała się kontrolka ciśnienia oleju ale potem zgasła lecz wtedy auto zaczeło brać olej. Zaraz panowie podeśle filmik na jaki kolor kopci.



Awatar użytkownika
hossearkadio26
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 14:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Problem z olejem

Post autor: hossearkadio26 » ndz lis 11, 2012 02:37

Fafik258 pisze:W optymistycznym wariancie powtórze to poraz kolejny:D uszczelniacze zaworów i pierścienie na takie ze sprężynką tylko i wyłącznie!:)

No i poraz kolejny skąd dowody na te pierścienie jednoczęściowe? Że to one są takie super?
Tomekxk pisze:Zalewasz silnik Motodoktorami i jezdzisz, jezdzisz, jezdzisz albo sprzedajesz
Jezus, ręce opadają, jak się czyta takie rady... A zycze ci, abyś kupił dokładnie takie auto.
Dokładam się do życzeń.


Marcin

Niemamnicitytez
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 18:09

Problem z olejem

Post autor: Niemamnicitytez » ndz lis 11, 2012 10:11

Panowie proszę filmik:

" onclick="window.open(this.href);return false;

Brak katalizatora więc zapewne tak dymic musi. Po przegazowaniu samochodu i odpięciu rurki odmy od filtra powietrza wyleciały skwarki :D Czyżby te problemy były od odmy?? Dzisiaj rano wjechałem na kanal. Cieknie olej spod odmy (ale nie ma go na ziemi), do tego gdzieś kolo dużej rolki nad miską olejową tak jak jest rozrząd spod takiej śruby sączy się olej ale on wysycha odrazu na misce bo jest w małych ilościach. Jakieś uszczelki? Rozbiorę odmę dzisiaj i zobaczę o co kaman.
Mechanik powiedział mi, że kopcenie jest z braku katalizatora, oraz moze się dostawać lewe powietrze.

Samochód na filmiku kręcony od 3 do 4 tyś obrotów.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości