Gotuje się woda.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kochu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz wrz 09, 2012 08:30

Gotuje się woda.

Post autor: Kochu » ndz wrz 09, 2012 08:46

Witam.

Mam problem odnośnie wody w silniku. Więc chodzi o to, że po przejechaniu kilku km woda w silniku zaczyna wrzeć i wyrzucać ją przez zbiorniczek wyrównawczy (jak otworzę korek).. Co za tym idzie.. Wentylator, który powinien się włączyć przed gotowaniem, włącza się po jakimś tam czasie, gdy woda już wrze..

Znajomy kazał wyciągnąć termostat, bo stwierdził, że otwiera się za późno, więc zrobiłem to i nadal to samo..
Uszczelkę pod głowicą wykluczyłem, bo po odpaleniu w zbiorniczku woda ma stan taki jak powinna mieć, nie ma oleju ( w oleju wody tez nie ma), nie wychodzą bańki powietrza.

Czyżby to był czujnik wentylatora??

Może miał ktoś podobną sytuację..



Awatar użytkownika
Warren.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 20:00
Lokalizacja: ZST
Silnik: AEB

Gotuje się woda.

Post autor: Warren. » ndz wrz 09, 2012 08:50

Włącznik termiczny wentylatora do wymiany. Miałem identycznie. Wentylator się włączał gdy już w zbiorniczku kipiało.



Awatar użytkownika
alex1919
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 20:36
Lokalizacja: Wejherowo

Gotuje się woda.

Post autor: alex1919 » śr wrz 12, 2012 09:18

Najprosciej to podmien korek od zbiorniczka na inny. Przerabialem taki problem, ze woda sie gotowala, a uklad sie ciagle zapotiwtrzal. Wymienilem termostat i nic nie pomoglo, nie bylo wiadomo juz czego szukac, az ktos wpadl na pomysl z korkiem i jak reka odjal wszystko wrocilo do normy :)



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Gotuje się woda.

Post autor: stonefree » śr wrz 12, 2012 12:41

Kochu pisze:Wentylator, który powinien się włączyć przed gotowaniem, włącza się po jakimś tam czasie, gdy woda już wrze..
Ile wtedy jest stopni na wskaźniku ?



18rp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr cze 22, 2011 02:44

Gotuje się woda.

Post autor: 18rp » śr wrz 12, 2012 16:25

Sprawdź korek czy nie jest uszkodzony przy uszczelce. Jak odkręcisz korek jak samochód zagrzany to zawsze wywali wody bo jest pod ciśnieniem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości