Samrowanie silnika

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pierorzy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr gru 22, 2010 22:25
Lokalizacja: Zamość

Samrowanie silnika

Post autor: pierorzy » śr sie 08, 2012 18:18

Witam mam problemik z moim Vw. A mianowicie świeci mi smarowanie silnika. Wymieniłem czujniki biały i brązowy. Byłem u mechanika który sprawdzał mi ciśnienie oleju i jest w pożądku. Nikt nie wie co się z tym silnimiem dzieje. Powyżej 3 tys. obrotów lampka gaśnie. może ktoś sie spodkał juz z takim problemem?



Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

Samrowanie silnika

Post autor: szela81 » śr sie 08, 2012 22:17

Co to znaczy "w porządku" ? ile barów? mierzył u góry i na dole? troche czasu temu był taki temat, ja u siebie zmostkowałem czujnik i jeździłem, też po przegazówce lampka gasła, ciśnienia w głowicy nie było, wałek się w końcu wytarł, życie. Można pompę oleju zmieniać, można smoka czyścić, ale trzeba rzetelnie zdiagnozować usterkę - porządnie zmierzyć ciśnienie na obu czujnikach w różnym zakresie obrotów.



pierorzy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr gru 22, 2010 22:25
Lokalizacja: Zamość

Samrowanie silnika

Post autor: pierorzy » wt sie 14, 2012 10:07

Ciśnienie mieżone na górze i na dole. Mechanik mówił że na tym ciśnieniu jeszcz ze 100 tys. km powinienem zrobić. też coś o smoku wspominał



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Samrowanie silnika

Post autor: Paweł Marek » wt sie 14, 2012 11:53

Wspomniał o smoku ale twierdzi że ciśnienie dobre - widzisz w tym logikę? Podaj konkretne wartości jakie zmierzył na ciepłym silniku


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ozzy1979

Samrowanie silnika

Post autor: ozzy1979 » wt sie 14, 2012 19:38

pierorzy pisze:Byłem u mechanika który sprawdzał mi ciśnienie oleju i jest w pożądku. Nikt nie wie co się z tym silnimiem dzieje
Zmień mechanika bo to jakis partaczyna. Podaj konkretne wartości z pomiarów, będziemy debatować. Pomiar nalezy zrobić na biegu jałowym, następnie w funkcji obrotów silnika.



Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

Samrowanie silnika

Post autor: ace-mati » śr sie 15, 2012 19:01

Może czujnik w podstawce filtra jest niesprawny, kiedyś też wymieniłem a kontrolka paliła się dalej, kupiłem drugi droższy i problem znikł...



pierorzy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr gru 22, 2010 22:25
Lokalizacja: Zamość

Samrowanie silnika

Post autor: pierorzy » czw sie 16, 2012 11:24

No to tak. Byłem u innego mechanika i mierzył to ciśnienie. Nie powiedział ile barów ale stwierdził że na wolnych obrotach jest za małe ciśnienie, natomiast na dużych jeszcze ujdzie. W jaki sposób można ten czujnik zmostkować?



Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

Samrowanie silnika

Post autor: szela81 » czw sie 16, 2012 16:41

Czujnik mostkujesz do masy - trochę drucika do wtyczki czujnika i wokół niego przy silniku, mój tak jeździł 3 lata ;)



pierorzy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr gru 22, 2010 22:25
Lokalizacja: Zamość

Samrowanie silnika

Post autor: pierorzy » czw sie 16, 2012 22:54

Czyli mam tylko dołączyc mase do tego czujnika? :D



ozzy1979

Samrowanie silnika

Post autor: ozzy1979 » pt sie 17, 2012 06:09

pierorzy pisze:Byłem u innego mechanika i mierzył to ciśnienie. Nie powiedział ile barów ale stwierdził że na wolnych obrotach jest za małe ciśnienie, natomiast na dużych jeszcze ujdzie
Jesteś u dwóch mechaników i nie potrafisz od nich wyciągnąć wartości ciśnień, tylko dajesz wiarę ogólnikom w rodzaju "za małe, ujdzie"?? O w mordę...
pierorzy pisze:W jaki sposób można ten czujnik zmostkować?
I co da ci zmostkowanie? Przywróci ci ciśnienie?? Jak cie boli ząb to leczysz, czy maskujesz ból?? rozumiem, że chcesz kiedyś w trasie stanąć na drodze z zatartym silnikiem?
szela81 pisze:Czujnik mostkujesz do masy - trochę drucika do wtyczki czujnika i wokół niego przy silniku, mój tak jeździł 3 lata
Kocham takie rozwiązywanie problemów... Ręce opadają.



Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

Re: Samrowanie silnika

Post autor: szela81 » pt sie 17, 2012 11:34

szela81 pisze:Czujnik mostkujesz do masy - trochę drucika do wtyczki czujnika i wokół niego przy silniku, mój tak jeździł 3 lata
Kocham takie rozwiązywanie problemów... Ręce opadają.[/quote]

Mierz siły na zamiary - w 20 letnim mk2, z leciwym NZ na gaz i stanem licznika 450 000 (a przebieg cholera wie jaki) taki zabieg przedłużył jego agonię
remont silnika byłby absolutnie nieopłacalny, szczególnie że NZ na chodzie kupisz za 500, auto dojeździło swoje, dowiozło materiały na budowę, dowiozło mnie
do pracy kiedy tego potrzebowałem a kiedy ogólny stan budy dogonił silnik poszedł na złom.



pierorzy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr gru 22, 2010 22:25
Lokalizacja: Zamość

Samrowanie silnika

Post autor: pierorzy » pt sie 17, 2012 18:39

Nie wgłebiam się co i jak... I tak juz sie sypie a w dalekie trasy nie jeżdzę. Chce żeby jeszcze pojeździł max 2 m-ce. A ta kontrolka jest naprawde denerwująca.
A paka juz się sypie wiec nie będę drugiego silnika wstawiał. Dla mnie to bez sensu



ozzy1979

Więc:

Post autor: ozzy1979 » pt sie 17, 2012 19:50

wyrwij buczek, wyrwij kontrolkę, dla pewności zalej minerała 20W50 (i dwa motodoktory) i bedzie git :-P



pierorzy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr gru 22, 2010 22:25
Lokalizacja: Zamość

Samrowanie silnika

Post autor: pierorzy » wt sie 21, 2012 22:49

A gdzie ten buczek jest?? przy liczniku?? kontrolka sama w sobie aż tak bardzo nie przeszkadza, ale ten dzwięk mnie do szału doprowadza;/



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości