Pomiar ciśnienia oleju + miganie kontrolki ciśnienia oleju

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mariuszsz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob sie 04, 2012 12:56

Pomiar ciśnienia oleju + miganie kontrolki ciśnienia oleju

Post autor: mariuszsz » sob sie 04, 2012 14:42

Silnik 1F 1.6 75km ( vw III) benzyna olej lotos 15 w 40 wymieniony 3 tys km ( 6 m-c temu)
przebieg 150 tys Właśnie dokonałem pomiaru ciśnienia oleju tylko nie wiem czy parametry które napisze poniżej są właściwe
Zimny silnik -- 6barów , po nagrzaniu do 90stopni 0,5 bara ( na biegu jałowym ) Pytanie?? kończy sie pompa oleju ( bo taką mam nadzieję ) czy to koniec panewek . Mam zamiar za tydzień jechać na mazury a naprawdę boje sie że silnik może tego nie wytrzymać .Dodam że oleju nie bierze nic pracuje idealnie zero stuków kompresja i moc idealna . tylko ta kontrolka po przejechaniu ok 100 km sie zapala i piszczy Co robić proszę o pomoc



otseito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 22, 2012 15:14

Pomiar ciśnienia oleju + miganie kontrolki ciśnienia oleju

Post autor: otseito » sob sie 04, 2012 14:49

Witam Ja mam podobnie. Kontrolka zapala sie przy temp okolo 80 stopni i nie gasnie. Chyba ze przygazuje do ponad 30 tys obrotow, wtedy tylko na chwile przestanie piszczec i mrugac;) czujniki wymienione filtr i olej tez...



ozzy1979

Pomiar ciśnienia oleju + miganie kontrolki ciśnienia oleju

Post autor: ozzy1979 » sob sie 04, 2012 17:35

mariuszsz pisze:olej lotos 15 w 40 wymieniony 3 tys km ( 6 m-c temu)przebieg 150 tys
Jaki jest cel lania tak gównianego oleju (nadającego się do dużego kwiata jedynie i żuka) do silnika, który powinien chodzic na oleju DOBREJ klasy?? I potem się dziwić, że są problemy przy przebiegu rzędu 150 tyś km.



wpj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob sie 13, 2011 10:57

Pomiar ciśnienia oleju + miganie kontrolki ciśnienia oleju

Post autor: wpj » ndz sie 12, 2012 22:19

Ja mam zalany mobilem 10 w 40 i po zalaniu nowego kontrolka nie włącza się przez może 2 tygodnie potem codziennie tak po przejechaniu 10 km w przyszłym tygodniu może będę mierzył ciśnienie u innego mechanika (to będzie już 3 raz) objawów poza mrugającą kontrolką też nie mam żadnych np. w pracy silnika



Hakerman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt gru 06, 2005 23:09
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Pomiar ciśnienia oleju + miganie kontrolki ciśnienia oleju

Post autor: Hakerman » ndz wrz 02, 2012 18:52

Witam,
Mam problem, wlacza mi sie kontrolka oleju i 3 razy brzeczek chwilke po odpaleniu i caly czas swieci sie ta kontrolka nawet na wysokich obrotach. zauwazyłem ze silnik jak odpale i pracuje ma ponad 10 i kreske natomiast jak spadnie ponizej tej 10 to po chwili wlacza sie ta kontrolka i brzeczek. natomiast jak potrzymam auto na obrotach powyzej tej 10 to sie nie zalacza. a tez jesli mam temp oleju 90stopni to tez sie nie zalacza ta kontrolka i brzeczek. Co to moze byc? cisnienie oleju, olej do wymiany, czujnik cisnienia lub temperatury, pompa oleju, czy cos innego??


Andy

Awatar użytkownika
maciejhan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 16:14
Lokalizacja: WLKP okolice Poznania

Pomiar ciśnienia oleju + miganie kontrolki ciśnienia oleju

Post autor: maciejhan » ndz wrz 02, 2012 20:40

Oznacza to niestety koniec, nie koniecznie panewek, może pompy oleju.
Panewki słychać - przy przyspieszaniu klepią.



Hakerman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt gru 06, 2005 23:09
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Pomiar ciśnienia oleju + miganie kontrolki ciśnienia oleju

Post autor: Hakerman » pt wrz 07, 2012 14:34

Wrócilem od machanika, sprawdzili wszystko tzn cisnienie ok, olej ok, pompe ok, filtry ok , panewki nie stukaja. I najdziwniejsze to ze wszystko jest ok a tu tylko nawalił czujnik oleju i po wymianie wszytko dziala poprawnie.


Andy

wpj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob sie 13, 2011 10:57

Pomiar ciśnienia oleju + miganie kontrolki ciśnienia oleju

Post autor: wpj » wt wrz 11, 2012 20:20

Witam
mam pytanie czy powodem mrugania tej kontrolki może być uszczelka pod głowicą ?
jak pisałem wcześniej po zalaniu nowego oleju przez jakiś czas dawała spokój (a oleju jakby trochę przybyło) w sumie nie mam maźi na bagnecie czasem ino trochę na korku ,
ale zauważyłem w zbiorniczku z płynem chłodniczym brązowy osad na ściankach i mętny płyn
czy możliwe żeby olej tracił swoje właściwości w połączeniu z płynem chłodniczym i to było by powodem tego mrugania ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pomiar ciśnienia oleju + miganie kontrolki ciśnienia oleju

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 12, 2012 14:49

wpj, może tak być ale informacje sa zbyt skape żeby być pewnym, i trudno samemu taką pewność zyskać w początkowym okresie awarii uszczelki. Poza tym piszesz o trzech pomiarach ciśnienia to czemu nie podasz tu wyników.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wpj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob sie 13, 2011 10:57

Pomiar ciśnienia oleju + miganie kontrolki ciśnienia oleju

Post autor: wpj » śr wrz 12, 2012 21:19

Na trzecim nie byłem (tam gdzie miałem akurat sprawdzić mieli urlop)
jakie jest ciśnienie dokładnie to nie wiem tam gdzie robili mi pomiar powiedzieli tylko "może jeszcze być" co wydaje mi się już podejrzane
a w aucie problemów nie ubywa
doszło grzanie się do 110
po odpaleniu lubi sobie zatrząść silnikiem (strasznie głośno chodzi)
teraz oprócz nie równej pracy lekko falują obroty
jak się zagrzeje to sam dodaje gazu

W aucie przez około ostatnie pół roku wymieniałem - kopułkę , palec , przewody , świece , cewkę zapłonową , halla , sondę lambda , odmę , podstawę gaźnika , regeneracja alternatora .
wszystko oj skubło po kieszeni a nie robiłem tylko tego przy aucie



mariuszsz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob sie 04, 2012 12:56

Pomiar ciśnienia oleju + miganie kontrolki ciśnienia oleju

Post autor: mariuszsz » pn paź 15, 2012 17:45

Ja już mam po zawodach wymieniłem pompę oleju i ciiiszaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa nic nie mruga nic nie piszczy i ciszaaaaaaaaaaaaaaaaa



wpj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob sie 13, 2011 10:57

Pomiar ciśnienia oleju + miganie kontrolki ciśnienia oleju

Post autor: wpj » ndz paź 28, 2012 19:57

Witam

Paweł Marek - odebrałem auto w sobotę tydzień temu z roboty tej uszczelki pod głowicą (planowanie i komplet uszczelek)
Wymieniany był też termostat z obudową
kazałem też zrobić pomiar tego ciśnienia , niestety nie zostało zmierzone , mechanik powiedział że nie ma potrzeby bo silnik dobrze chodzi :banghead:
mówię że kontrolka mruga to mi na to że jak znowu zacznie żebym zmienił olej na Elf sporti 15W40
jak myślicie nada się w ogóle taki do tego silnika jak teraz jeździ na mobil 10W40 ?

Przez tydzień jeszcze się nie zaświeciła ani razu a robiłem takie odcinki po których wcześniej zapalała się parę razy
olej nie był zmieniany
teraz nie wiem czy udało się pozbyć usterki czy może ochłodzenie ma też na to wpływ

Co do nie równej i głośnej pracy powodem mogła być uszkodzona jedna świeca (podobno prawie wpadła do silnika)
teraz mam znowu nówki



ozzy1979

Pomiar ciśnienia oleju + miganie kontrolki ciśnienia oleju

Post autor: ozzy1979 » ndz paź 28, 2012 22:11

wpj pisze:mechanik powiedział że nie ma potrzeby bo silnik dobrze chodzi
Mechanik to sobie może mówić - Ty decydujesz, co ma być zrobione i pomierzone.
wpj pisze:mówię że kontrolka mruga to mi na to że jak znowu zacznie żebym zmienił olej na Elf sporti 15W40
Ten mechanik to kompletny baran bez jakiejkolwiek wiedzy n/t środków smarnych. Tyle nawet nie wie, że poleca ci gówniany olej, do tego o mniejszej lepkości niż masz obecnie zalany. Jaki więc sens? Mówie oczywiście o lepkości w temp pracy silnika. Zmień mechanika.



Awatar użytkownika
qniu89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:13
Lokalizacja: Miasto Maczet ;)

Re: Pomiar ciśnienia oleju + miganie kontrolki ciśnienia ole

Post autor: qniu89 » pn paź 29, 2012 01:00

wpj pisze:mówię że kontrolka mruga to mi na to że jak znowu zacznie żebym zmienił olej na Elf sporti 15W40
A jak i to nie pomoże, to pewnie następnym krokiem będzie "wlej motodoktora" :banghead:
wpj pisze:czy może ochłodzenie ma też na to wpływ
Teoretycznie jest taka możliwość. Najlepiej by było jakbyś dobrze rozgrzał silnik i przejechał kilkanaście - kilkadziesiąt km.


Fiesta 1.1/50KM CLX '91 -> Vectra 2.0/115KM CD '94 -> Golf 1.6/101KM GT '96

"nie zawsze kierowcą Golfa III jest bezmózgi, naćpany i pijany dres."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 26 gości