kompressor do wolnossaka

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
aik01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 448
Rejestracja: śr mar 10, 2010 19:08
Lokalizacja: Gdańsk

kompressor do wolnossaka

Post autor: aik01 » ndz kwie 08, 2012 17:47

witam :pub: mam pytanie odnośnie montowania kompresora (np od mercedesa lub tsi) do silnika benzynowego. ile jest z tym roboty. kuzyn ma okazję kupić tanio kompresor EATON m62 i zastanawia się nad montażem w swoim aucie. ciśnienie miałoby być do 0,5bar także obyłoby się bez zakuwania. pytanie do speców jakie graty są potrzebne do montażu i czy jest to związane z dużymi modyfikacjami? czekam na odpowiedzi.
pozdrawiam :pub:


mówicie mi po prostu Paweł :)

było MK3, jest B5.5 :)
viewtopic.php?f=91&t=509440" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

Re: kompressor do wolnossaka

Post autor: dziabi3 » ndz kwie 08, 2012 18:16

ogólnie to dużo roboty i jak się na tym nie znacie to o 1000 razy prościej wrzucić silnik 1,8 t ten 180 konny lub 150 na większych wtryskach i turbinie zestrojona na ponad 200

a jak wy myślicie ze sam kompresor kupiony tani to 1/2 sukcesu to się mylicie

potrzeba wam

interculer
kompresor
przeróbka napędu kompresora
doprowadzić smarowanie kompresora
wymienić przepustnice na większa
dorobić o rurowanie
założyć bova zawór upustowy ciśnienia psssssss psssss
i kupić kompa do wystrojenia tego wszystkiego
kupić sonde szerokopasmowa z wskaźnikiem afr
kupić miernik egt
dać to do wystrojenia

a i odprężyć silnik trza by było
najlepiej dorobić natryski oleju na denko tłoka
kuć by nie trzeba ale pierścienie wymienić na takie przynajmniej od TDI one są inne i wytrzymują większe temperatury ale to karzdy zakład remontujący silniki dobierze

jakieś 7 tysi może nie starczyć

powodzenia


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

Awatar użytkownika
aik01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 448
Rejestracja: śr mar 10, 2010 19:08
Lokalizacja: Gdańsk

kompressor do wolnossaka

Post autor: aik01 » ndz kwie 08, 2012 18:48

"Witaj, ciekawy temat jak odkrecisz te sróbke to nic nie wyleci newet po demontażu kompresora... w WIS-ie cos posalo na temat smarowania ale już nie pamiętam wydaje mi sie ze lożyska są typu 2RS i nie wymagaja smarowania..."- cytat z forum mercedesa,
"dzwonilem do ASO i pan mi powiedzial ze Mercedes nie przewiduje wymiany oleju w samym Kompressorku."-j.w.

Z tego co czytałem przy doładowaniu do 0.5bar nie jest potrzebne odprężanie silnika, obieg powietrza w kompresorze eaton (z mercedesa) jest zamknięty i nie potrzebuje BOV'a , przy tym doładowaniu nawet ICek nie jest potrzebny ale dla pewności można wstawić jakiś mały z TDI. Temperatura w silniku również miałaby się podnieść o jakieś 20C więc sądzę że zmiana pierścieni również jest zbędna.


mówicie mi po prostu Paweł :)

było MK3, jest B5.5 :)
viewtopic.php?f=91&t=509440" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

Re: kompressor do wolnossaka

Post autor: dziabi3 » śr kwie 11, 2012 23:24

kolego 0,5 bara to wcale nie tak mało jak na silnik wolno ssący

ale pytanie co to za silnik bo jeśli jakiś 1 punkt bez dużego sprężania to poleci ,a le jeśli to np 1,6 gt to jest do prężony fabrycznie

icek się przyda na bank zawsze chłodniej , większy moment obrotowy
jeśli kompresor nie wymaga smarowania olejem silnika i zarazem chłodzenia go nim to bajer


ja bym domontował dodatkowy wtryskiwacz założył det 3 dał sprawniejszy wydech wystroił i wio

tylko pytanie co to za silnik


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

Awatar użytkownika
aik01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 448
Rejestracja: śr mar 10, 2010 19:08
Lokalizacja: Gdańsk

kompressor do wolnossaka

Post autor: aik01 » czw kwie 12, 2012 13:46

silnik to akurat jest 1.3 w felicii :kac: jest to auto kuzyna a ja zbieram dla niego informacje :-) dziabi3, dzięki za odpowiedź :pub:


mówicie mi po prostu Paweł :)

było MK3, jest B5.5 :)
viewtopic.php?f=91&t=509440" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
el Kozako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1471
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 11:08
Lokalizacja: CK - City Kielcowo

Re: kompressor do wolnossaka

Post autor: el Kozako » pn lip 09, 2012 12:58

dziabi3 pisze: icek się przyda na bank zawsze chłodniej , większy moment obrotowy
jeśli kompresor nie wymaga smarowania olejem silnika i zarazem chłodzenia go nim to bajer
Panie Kolego Eaton to kompresor, który w przeciwieństwie do G-lader i T nie ma zewnętrznego smarowania olejem z silnika i to właśnie jest jedna z jego największych zalet - na forum wsio o tym jest

a co do icka to w T niezbędny, ponieważ T tłoczy powietrze rozgrzane pracą samej T jak i temp. spalin sprężarki które ja napędzają z tego co wiem, zwracam uwagę, że g60 nie ma icka


R.I.P. CzarnyCzarnuch
R.I.P. PiaskowyCzarnuch
Third MKII in progress - jurney to the vr6
viewtopic.php?f=87&t=565756

ozzy1979

kompressor do wolnossaka

Post autor: ozzy1979 » śr lip 11, 2012 18:16

aik01 pisze:Z tego co czytałem przy doładowaniu do 0.5bar nie jest potrzebne odprężanie silnika, obieg powietrza w kompresorze eaton (z mercedesa) jest zamknięty i nie potrzebuje BOV'a , przy tym doładowaniu nawet ICek nie jest potrzebny ale dla pewności można wstawić jakiś mały z TDI. Temperatura w silniku również miałaby się podnieść o jakieś 20C więc sądzę że zmiana pierścieni również jest zbędna.
0,5 bara to nie dużo??? Zaraz zaraz, silnik wolnossący ma w dolocie podciśnienie, a nagle dostanie 0,5 bara cisnienia manometrycznego i to nie jest duzo?? Zrób więc doświadczenie - weź głęboki oddech i zobacz ile zassasz powietrza i zmierz czas zasysania. Potem weź w usta węża od kompresora, ustaw reduktor na 0,5 bara i też weź oddech i zapodaj te 0,5 bara na ten zmierzony czas:-P Zobaczysz czy to niedużo :-P A swoją drogą to wiele z tego silnika nie zostanie...



Awatar użytkownika
qniu89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:13
Lokalizacja: Miasto Maczet ;)

kompressor do wolnossaka

Post autor: qniu89 » śr lip 11, 2012 21:22

Do 0,5 bara to jest jeszcze tzw. soft-turbo, więc (przeważnie) nie trzeba robić jakichś wielkich modyfikacji w silniku, ale... silnik 1,3 z Felicii to chyba w prostej linii ten co w Favoritce, który z kolei jest modyfikacją silnika z poczciwej Skody 120. I o ile wiem, ten silnik ma tylko trzy podpory wału, także 0,5 bara może być dla niego stanowczo za dużo


Fiesta 1.1/50KM CLX '91 -> Vectra 2.0/115KM CD '94 -> Golf 1.6/101KM GT '96

"nie zawsze kierowcą Golfa III jest bezmózgi, naćpany i pijany dres."

adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

Re: kompressor do wolnossaka

Post autor: adamwwy » czw lip 12, 2012 14:12

Ma tylko 3 podpory, ale w tym wypadku nie obniża to jego trwałości bo przebiegi bez napraw silnika robi zaskakująco duże.



Awatar użytkownika
rolekvr6
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: śr mar 28, 2012 08:40
Lokalizacja: Międzyrzecz

kompressor do wolnossaka

Post autor: rolekvr6 » czw lip 12, 2012 14:15

Tak, tylko że jak dasz więcej ognia na tłoki to może pęknąć pod obciążeniem.


VW

adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

kompressor do wolnossaka

Post autor: adamwwy » pt lip 13, 2012 00:51

Jest kila egzemplarzy Felicii 1.3 z turbo i śmigają, ale tam chyba już odprężali silniki bo dmuchali więcej niż 0.5. Myślę jednak, że dając 0.5bara i jeżdżąc rozsądnie, a nie ciągle z pedałem w podłodze będzie dobrze.



Awatar użytkownika
maciejhan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 16:14
Lokalizacja: WLKP okolice Poznania

kompressor do wolnossaka

Post autor: maciejhan » pt lip 13, 2012 21:46

podejrzewam, że więcej zyska się swapując na silnik o większej pojemności.
Do jakiej pojemności silników montowa była ta turbinka, i jaka ilość spalin jest potrzebna żeby ją rozpędzić do momentu w którym ożyje. Może się okazać że trzeba będzie felicje kręcić pod 4 tyś żeby dawała te 0,5 bara a na niskich obrotach dalej będzie się zbierać jak 1,3 l. :rozpacz:



Awatar użytkownika
qniu89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:13
Lokalizacja: Miasto Maczet ;)

kompressor do wolnossaka

Post autor: qniu89 » sob lip 14, 2012 00:01

maciejhan, kolega pisał że chce kompresor włożyć :) Choć fakt, z takiego silniczka to wyciśnie się może 80KM i trwałości to wielkiej raczej mieć nie będzie, tak więc swap lepszy... no chyba, że robi się to dla tzw. sztuki :)


Fiesta 1.1/50KM CLX '91 -> Vectra 2.0/115KM CD '94 -> Golf 1.6/101KM GT '96

"nie zawsze kierowcą Golfa III jest bezmózgi, naćpany i pijany dres."

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

kompressor do wolnossaka

Post autor: PinkFloyd » sob lip 14, 2012 08:29

tylko np w dieslu nadmiar powietrza nie szkodzi i wchodzi tu w gre wytrzymalosc turbawki i samego silnika, w benzynie nadmiar powietrza w stosunku do paliwa powoduje nagly wzrost temp i moze spowodowac poplyniecie tlokow i wypalenie zaworow, to jak jazda na LPG tylko w mniejszym stopniu zubozony gaz w stosunku do ilosci paliwa powoduje uszkodzenia glowicy. Dlatego podniesienie doladowania musi isc z samym wystrojeniem i podniesieniem dawkowania paliwa



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości