Syczenie

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ostr8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob sie 06, 2011 12:37

Syczenie

Post autor: ostr8 » pn kwie 02, 2012 22:27

Witam,

Ostatnio zauważyłem że coś syczy koło przepustnicy podczas dawania gazu. Obstawiałem że jest to uszczelka pod przepustnicą ta metalowa bo była w złym stanie to wymieniłem, okazuje się że syczenie pozostało. Jest to syczenie tylko podczas dawania gazu , jeśli dodaje po woli słychać to lekko , jeśli daje nagle gaz mocno to słychać. Mocy nie stracił samochód- nie odczułem. Dodam że mam zaślepiony EGR, i Ten syk słychać w okolicy przepustnicy. Co to może być?? Jakiś pomysł gdzie może być nieszczelność ?? Czekam na propozycję.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8870
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Syczenie

Post autor: marcin7x5 » wt kwie 03, 2012 09:51

Naturalny dźwięk podczas otwierania przepustnicy. Możesz sobie jeszcze sprawdzić uszczelkę w obudowie filtra powietrza co nasuwana jest własnie na przepustnicę czy w miare szczelnie dolega do gardzieli przepustnicy.



ostr8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob sie 06, 2011 12:37

Syczenie

Post autor: ostr8 » wt kwie 03, 2012 10:40

Może i naturalny dźwięk kiedyś wydaje mi się że tego nie słyszałem ale może nie patrzyłem na to. Generalnie ta uszczelka nachodząca z obudowy filtra jest już troszkę stara znaczy wiem że nie dolega aż tak bardzo , można ją kupić w normalnym sklepie z częściami czy tylko w serwisie vw/skody ?? ma ona jakiś numer ??



endriu11111111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 01, 2012 22:10

Re: Syczenie

Post autor: endriu11111111 » wt kwie 03, 2012 11:38

ostr8 pisze:Witam,

Ostatnio zauważyłem że coś syczy koło przepustnicy podczas dawania gazu. Obstawiałem że jest to uszczelka pod przepustnicą ta metalowa bo była w złym stanie to wymieniłem, okazuje się że syczenie pozostało. Jest to syczenie tylko podczas dawania gazu , jeśli dodaje po woli słychać to lekko , jeśli daje nagle gaz mocno to słychać. Mocy nie stracił samochód- nie odczułem. Dodam że mam zaślepiony EGR, i Ten syk słychać w okolicy przepustnicy. Co to może być?? Jakiś pomysł gdzie może być nieszczelność ?? Czekam na propozycję.
U mnie tez ostatni syczało przy dodawaniu gazu (w Golfie IV 1,6 benzyna). Okazało się, że rozszczelniła się jedna z gumowych rurek, zlokalizowana w okolicach zbiornika wyrównawczego płynu hamulcowego (jak na rysunku poniżej):

Obrazek

P.S. Jak ktoś wie jaką role spełnia ta rurka (w której powietrze jest na podciśnieniu) to niech da znać :).



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8870
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Syczenie

Post autor: marcin7x5 » wt kwie 03, 2012 12:09

ostr8 pisze:można ją kupić w normalnym sklepie z częściami czy tylko w serwisie vw/skody ?? ma ona jakiś numer ??
Obawiam sie, że trudno ja będzie dostac gdzie indziej. Popatrz na stronie Intercarsu ew skodaczesci.pl



Awatar użytkownika
Acid55555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: ndz paź 23, 2011 18:02
Lokalizacja: Mińsk Maz/Dobre
Kontakt:

Syczenie

Post autor: Acid55555 » pt kwie 06, 2012 00:59

co do sklepu to polecam http://www.iparts.pl" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości