Silnik 1.6 AEE źle pracuje jak zimny.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dycha10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn paź 03, 2011 16:38
Lokalizacja: Gdynia

Silnik 1.6 AEE źle pracuje jak zimny.

Post autor: dycha10 » pn mar 05, 2012 10:33

Witam

Po postoju auta w tych największych mrozach mam problem z pracą silnika.Auto stało w największych mrozach 3 tygodnie ponieważ byłem za granicą a żonie zerwało się zabezpieczenie linki sprzęgła.Po powrocie naprawiłem samochód i od tej pory mam problem. Na samym początku zaczęła zapalać mi się kontrolka oleju mrugała jak chodził na wolnych obrotach,więc wymieniłem czujnik ciśnienia oleju bo myślałem że padł. Po wymianie dalej mrugała kontrolka więc podjechałem do mechanika to powiedział że może być rzadki olej i te silniki ze względu na swoje niskie obroty 600-650 mogą tak robić. Olej mam niedawno wymieniony przejechałem ok 5000tysięcy, mówił żebym dolał zagęszczacza do oleju który podniesie kompresję i zagęści trochę olej. Więc dolałem i pomogło kontrolka nie mruga.Drugi problem to że jak po nocy go zapalę to chodzi raz na 3 raz na 4 cylindry i tak jest co dziennie rano. Potem już jak się rozgrzeje to jest ok.Wymieniłem świece bo myślałem że któraś padła ale nic dalej to samo.Wyczyściłem kopułkę i palec i dalej lipa.
Może wy coś poradzicie bo ja nie mam koncepcji na to co się dzieje.

Nie miałem takich problemów z moim autem bo jeździł prawie cały czas dopiero się zaczęło po tym dłuższym postoju.
Będę wdzięczny za podpowiedź.

Darek



metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Silnik 1.6 AEE źle pracuje jak zimny.

Post autor: metalizer78 » pn mar 05, 2012 12:25

Miałem podobny problem tylko że kontrolka oleju mi nie mrugała mam identyczny silnik AEE to są dobre silniki ale do czasu radził bym ci sprawdzić uszczelkę pod głowicą bo ja miałem tak samo od tego się zaczęło też jak się rozgrzał mi silnik to miał moc i nie jest prawdą że jak wydmucha uszczelkę pod głowicą to silnik nie ma mocy u mnie moc była ale na ciepłym silniku i też w te cholerne mrozy wydmuchało mi uszczelkę podczas jazdy olej mi się zaświecił niezdążyłem wyłączyć silnika bo za późno zauważyłem kontrolkę i efekt był taki:zatrzymało wałek rozrządu i zerwało pasek no i trzeba było naprawiać na szczęście pół silnika ja nie chcę cię straszyć żebyś czasem tak nie myślał nie jestem mechanikiem ale staram się doradzić jeżeli miałem podobny problem



Awatar użytkownika
dycha10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn paź 03, 2011 16:38
Lokalizacja: Gdynia

Re: Silnik 1.6 AEE źle pracuje jak zimny.

Post autor: dycha10 » pn mar 05, 2012 15:23

Myślałem nad uszczelką pod głowicą ale wątpię że to wina uszczelki bo z płynem jest ok nie ma emulsji jak sprawdzałem olej.Płyn też mam w normie.Teraz właśnie pojeździłem i znów ta kontrolka mruga i już ręce rozkładam bo nie wiem czy się po prostu nie kończy silnik.Chodzi na wolnych obrotach trzyma ładnie 600 a za chwilkę obroty spadają i wchodzą znów na 600 i zaczyna mrugać kontrolka.Chodzi tak jakby ciężej.Jak go wyłączę to obroty ma 900 a po paru minutach spadają do 600.
Może przepustnica zgubiła nastawy bo żona odłączyła akumulator i zabrała do domu jak stał 3 tygodnie. nie wiem, nie wiem.A dopiero w piątek gościu mi zajrzy do auta i posprawdza co może być.Tylko znając mechaników to zaczną wymyślać i kasę wyciągać. Dlatego też napisałem na forum bo może ktoś miał podobne objawy i się z nimi sam uporał.



Szybki5151
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pn maja 30, 2011 20:52

Silnik 1.6 AEE źle pracuje jak zimny.

Post autor: Szybki5151 » pn mar 05, 2012 17:51

Też po mrozach mam problem , po zapaleniu tak jak by chodził na 3 gary , jak się rozgrzeje to mruga kontrolka oleju , ale to chyba przez chiński czujnik , bo wcześniej mi lał i wymieniłem i zaczęło mrugać :-x .



Awatar użytkownika
dycha10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn paź 03, 2011 16:38
Lokalizacja: Gdynia

Re: Silnik 1.6 AEE źle pracuje jak zimny.

Post autor: dycha10 » pn mar 05, 2012 18:06

Szybki5151 pisze:Też po mrozach mam problem , po zapaleniu tak jak by chodził na 3 gary , jak się rozgrzeje to mruga kontrolka oleju , ale to chyba przez chiński czujnik , bo wcześniej mi lał i wymieniłem i zaczęło mrugać :-x .
No właśnie wstawiłem zamiennik za 12 zł i nie wiem czy to łajno dobrze chodzi.Orginał 60 złotych kosztuje.I dalej masz takie problemy czy się uporałeś z tym?
Zastanawiam się cały czas dlaczego to taks ie nagle stało,nic nie grzebałem nic nie rozbierałem, poszła żonie tylko blaszka zabezpieczająca linkę sprzęgła i od tej pory lipa
Może to wina tego że akumulator został odłączony na 3 tygodnie i pogubił nastawy i parametry?Podłączyłem go pod vaga i nic nie pokazało.Żadnych błędów.
Nie miałem z nim problemów dobrze jeździł,nie brał oleju.Nie wiem!!!!!!



Szybki5151
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pn maja 30, 2011 20:52

Silnik 1.6 AEE źle pracuje jak zimny.

Post autor: Szybki5151 » pn mar 05, 2012 19:58

To odpal go i niech chodzi na wolnych bez żadnych przygazówek i włączania nawiewów aż złapie 90 stopni i się wentylator włączy . Tą mrugającą kontrolką się nie przejmuję chociaż trochę irytuje , ale jak gaśnie po dodaniu gazu to raczej wszystko jest ok , co innego jak by się na wyższych obrotach świeciła ( pewnie to ten chiński zamiennik czujnika jest winny ) . Większym problemem jest to odpalanie na 3 gary , ale jak pochodzi 10 s to już wszystko jest ok i raczej nie traci na mocy .



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Silnik 1.6 AEE źle pracuje jak zimny.

Post autor: Paweł Marek » pn mar 05, 2012 20:16

Szybki5151, umów sie najpierw na diagnoze z mechanikiem nie deklarując że będziesz naprawiał. Sam na razie omomierzem sprawdź czujnik temperatury - opisy na forum. Mechanik niech zmierzy ciśnienie spreżania i ciśnienie oleju (bo najpierw myślisz o niskim cisnieniu oleju dopiero potem o uszkodzeniu czujnika, a miganie na wolnych to już nie jest rzecz do zbagatelizowania), ew. jak ma mozliwość niech podłączy auto pod komputer.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
dycha10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn paź 03, 2011 16:38
Lokalizacja: Gdynia

Re: Silnik 1.6 AEE źle pracuje jak zimny.

Post autor: dycha10 » pn mar 05, 2012 20:52

Paweł Marek pisze:Szybki5151, umów sie najpierw na diagnoze z mechanikiem nie deklarując że będziesz naprawiał. Sam na razie omomierzem sprawdź czujnik temperatury - opisy na forum. Mechanik niech zmierzy ciśnienie spreżania i ciśnienie oleju (bo najpierw myślisz o niskim cisnieniu oleju dopiero potem o uszkodzeniu czujnika, a miganie na wolnych to już nie jest rzecz do zbagatelizowania), ew. jak ma mozliwość niech podłączy auto pod komputer.
Umówiłem się na sprawdzenie ale miał wolne miejsce dopiero na piątek.Dlatego pozwoliłem sobie na podjęcie tematu na forum bo sam dużo sobie zrobię przy aucie.Czujnik temperatury mam sprawdzić czy czujnik ciśnienia oleju? Napisałeś że mam spr.czujnik temperatury omomierzem.
Dzięki za odpowiedź.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Silnik 1.6 AEE źle pracuje jak zimny.

Post autor: Paweł Marek » wt mar 06, 2012 14:59

tak, czujnik tempreratury płynu chłodzącego, 4- pinowy. Niesprawny moze dać probemy z obrotami


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
dycha10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn paź 03, 2011 16:38
Lokalizacja: Gdynia

Re: Silnik 1.6 AEE źle pracuje jak zimny.

Post autor: dycha10 » wt mar 06, 2012 21:57

Paweł Marek pisze:tak, czujnik tempreratury płynu chłodzącego, 4- pinowy. Niesprawny moze dać probemy z obrotami
Nie mogę odszukać porady jak zrobić pomiary tego czujnika.Może jak stał bez akumulatora przez 3 tygodnie to zgubił nastawy i dlatego to się dzieje.Jutro podjadę do gościa to zrobi mi adaptację przepustnicy kupiłem sobie kabel i oprogramowanie ale nie mogę ogarnąć tego programu "VAG 2.5 POLSKI podłączam go do kompa zaczyna działać ale nie mogę zrobić adaptacji przepustnicy.Błędów nie ma bo sprawdzałem może ktoś ma ten program i ogarnia temat to będę wdzięczny za podpowiedź.
Obrazek Obrazek
Może nie jest to coś zaawansowanego ale dla mnie wystarczy.



Awatar użytkownika
dycha10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn paź 03, 2011 16:38
Lokalizacja: Gdynia

Re: Silnik 1.6 AEE źle pracuje jak zimny.

Post autor: dycha10 » śr mar 07, 2012 16:26

Byłem dzisiaj ma pomiarze ciśnienia na cylindrach 1 cylinder 11,5 2 cylinder 12,0 3 cylinder 14,5 4 cylinder 14,0
Myślę że nie ma tragedii z tym ciśnieniem.Sprawdzałem ciśnienie w związku z mrugającą kontrolką oleju.Nie wiem co dalej mogę sprawdzić żeby być spokojnym co do silnika.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Silnik 1.6 AEE źle pracuje jak zimny.

Post autor: Paweł Marek » sob mar 10, 2012 00:32

trzeba było zmierzyć ciśnienie oleju, skoro miga kontrolka od oleju.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości