Poszarpało, stuknęło i zdechło...

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rss05
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Poszarpało, stuknęło i zdechło...

Post autor: rss05 » pt mar 02, 2012 03:25

Sprawa wygląda tak:
samochód postał na parkingu przez około 24 godziny i po tym czasie uruchomiłem go. Przejechałem jakieś 100 metrów na benzynie i przełączyłem na gaz. Auto przejechało jakiś 300 metrów bez problemów jednak później zaczęły się dziać cuda. Zaczęło się dusić i traciło na mocy, po czym cos stuknęło pod maską i silnik zgasł. Próby uruchomienia go (ważne! Z wciśniętym pedałem gazu, bo inaczej ani nie drgnęło), spełzły na niczym. Po przekręceniu kluczyka, próbowałem uruchomić ale później już tylko zaczęło „żężyć”. Wiec postanowiłem ze przeczekam kilka minut i spróbuję ponownie. i… udało się! Auto uruchomiło się. I na benzynie pojechałem. Przejechałem około 200 metrów przełączyłem na gaz, i znowu zgasł. Później jednak znowu po 3 minutach uruchomiłem i pojechałem. Przełączyłem na gaz, było wszystko w porządku.

Oto 3 filmiki opisujące całą sytuację:
1.filmik – " onclick="window.open(this.href);return false; – próba odpalenia auta, cały czas kluczyk przekręcony w stacyjne + noga na pedale gazu – jakimś cudem od 0:24 zaczęło się poprawiać i silnik uruchomił się
2.filmik – " onclick="window.open(this.href);return false; – silnik pochodził do 2:34 po czym zgasł i potem znowu były problemy aby go uruchomić jednak po kręceniu kluczykiem oraz noga na gazie, w 2:56 okazał jakieś chęci uruchomienia, po czym w 3:28 uruchomił się i pojechałem na benzynie jakieś 300 metrów, postawiłem na parkingu niedaleko, przełączyłem na gaz w 5:18 i auto zgasło, jednak później uruchomiło się. Od 5:45 jest w dolnym prawym rogu czerwone światełko od gazu. Jak mryga, znaczy ze auto jest na benzynie a jak świeci się to auto jest na gazie. Od 6:32 już było wszystko ok na gazie i pojechałem się przejechać sprawdzić czy znowu nie będzie niespodzianek i na dystansie około 3km wszystko było ok.
3.filmik – " onclick="window.open(this.href);return false; – auto uruchomiło się i już działa bez problemów.

Jednak chciałbym wiedzieć czemu tak się dzieje gdyż to już 3 raz w miesiącu się stało i wolałbym to wcześniej zdiagnozować i naprawić niż potem wydać „miliony” na naprawę bo zawczasu się tego nie zrobiło. Mam nadzieje ze dobrze i szczegółowo opisałem problem i ze ktoś mi pomoże za co będę bardzo wdzięczny.
Gdzie może leżeć przyczyna takiego zwrotu zdarzeń? Dodam ze akumulator jest nowy wiec to na pewno nie jego wina.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Poszarpało, stuknęło i zdechło...

Post autor: stonefree » sob mar 03, 2012 11:43

Kolego, po pierwsze nie piszesz nam jaki masz samochód, i jaki silnik. Po drugie, zacznij od wyszukiwarki wpisuj objawy, jakie ma twoje auto, bo diagnoza na podstawie oglądaniafilmów to wróżenie z fusów.



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Poszarpało, stuknęło i zdechło...

Post autor: krzycho85 » sob mar 03, 2012 12:16

Kto Cie uczył odpalać samochód z wciśniętym do podłogi pedałem gazu? Zamiast go tak kręcić, sprawdź czy podczas pracy rozrusznika jest iskra.



Awatar użytkownika
rss05
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Poszarpało, stuknęło i zdechło...

Post autor: rss05 » sob mar 03, 2012 16:02

Kto nauczył.. życie nauczyło bo czasami inaczej się nie da odpalić, samochód to VW Golf III 1,6 benzyna, rok 1996, silnik AEE.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Poszarpało, stuknęło i zdechło...

Post autor: stonefree » sob mar 03, 2012 16:31

rss05 pisze:Dodam ze akumulator jest nowy
Jezeli akumulator wymieniałeś lub odłączałeś i po tym zaczęło się dziać, to może wystarczy adaptacja przepustnicy.



Awatar użytkownika
rss05
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Poszarpało, stuknęło i zdechło...

Post autor: rss05 » sob mar 03, 2012 19:11

zaczęło się to wszystko jeszcze przed wymianą akumulatora



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Poszarpało, stuknęło i zdechło...

Post autor: danioo » ndz mar 04, 2012 22:13

to poczytaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=297690 jak masz problemy z AEE


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Poszarpało, stuknęło i zdechło...

Post autor: dani3lo » wt mar 06, 2012 17:12

Wygląda mi na przestawiony zapłon, U mnie było to samo jak kąt wyprzedzenia był za duży.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości