NIe równe obroty film

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

olej_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 14:01
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

NIe równe obroty film

Post autor: olej_87 » ndz lut 26, 2012 17:21

Witam to juz kolejny post potrzebuje pomocy z autem napisze co wymieniłem a wy napiszcie jakies sugestie co może być przyczyną ze auto tak nierówno pracuje na zimnym silniku na ciepłym jest lepiej ale też nie do końca. Wiec wymieniony filtr powietrza świece przewody wyczyszczona odma przepływka przepustnica i dolot w miare możliwości. Vag pokazuje taki błąd 537 Regulacja Lambda poza specyfikacją - wartość górna - BŁĄD SPORADYCZNY co go skasuje po krótkiej jeździe wyskakuje co robić?? w aucie nie falują obroty praktycznie trzymają sie ok 800 jak zimny to troche więcej.

LINK " onclick="window.open(this.href);return false;

Pomocy

Auto WV Golf IV 1.6 8 zaworowy 1998 silnik AKL



Domcioo20
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: wt sie 23, 2011 18:32

NIe równe obroty film

Post autor: Domcioo20 » ndz lut 26, 2012 18:57

Kiedys moje auto chodziło podobnie, sprawdzałem wszystkie te rzeczy co Ty, ale dalej było podobnie. Może nie aż tak bardzo ale dało się to odczuć.
Przy wymianie świec odkręcales może kolektor dolotowy? Jeśli tak radzil bym zmienić te uszczelki... Mi to pomogło więc mam nadzieję ze u Ciebie może być podobnie. Koszt kilku zł. a na prawde czuć różnice. z lambdą miałem podobnie, ale po jakimś czasie błąd sam się usunoł:O



olej_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 14:01
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Re: NIe równe obroty film

Post autor: olej_87 » ndz lut 26, 2012 19:14

Domcioo20 pisze:Kiedys moje auto chodziło podobnie, sprawdzałem wszystkie te rzeczy co Ty, ale dalej było podobnie. Może nie aż tak bardzo ale dało się to odczuć.
Przy wymianie świec odkręcales może kolektor dolotowy? Jeśli tak radzil bym zmienić te uszczelki... Mi to pomogło więc mam nadzieję ze u Ciebie może być podobnie. Koszt kilku zł. a na prawde czuć różnice. z lambdą miałem podobnie, ale po jakimś czasie błąd sam się usunoł:O
okej dzięki za porade postaram sie jutro to zrobić. czekam na dalsze propozycje



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

NIe równe obroty film

Post autor: marcin7x5 » pn lut 27, 2012 13:13

Skoro bład dotyczy lambdy to albo ona jest uszkodzona albo masz nieszczelnośc w dolocie. Sprawdź jeszcze na vagu czasy wtrysku paliwa. Norma to bodajże 2-4ms. Powyżej tego to cos jest nie tak.



olej_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 14:01
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

NIe równe obroty film

Post autor: olej_87 » pn lut 27, 2012 20:32

Okazał sie nieszczelny dolot wymieniłem te uszczelki (takie niby oringi jakby wycięte z dętki i auto pracuje zarówno jak i na ciepłym jak i na zimnym super oby tak zostało! dzieki wszystkim za pomoc można zamknąć temat powiedzcie mi jeszcze tylko co jest na zdjeciu??? i od tego urwał mi sie ten czarny kapelusz przy tym mniejszym wężu niewiem jak bo go nawetnie dotknołem Obrazek



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

NIe równe obroty film

Post autor: psilos1 » pn lut 27, 2012 20:49

Nazywa się to "węglowy pochłaniacz par paliwa" .http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=436296



olej_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 14:01
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

NIe równe obroty film

Post autor: olej_87 » pn lut 27, 2012 21:14

Dzięki wielkie!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości