Kontrolka oleju

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zzagubiony
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 13:59
Lokalizacja: katowice

Kontrolka oleju

Post autor: zzagubiony » ndz lut 19, 2012 22:02

W piatek pierwszy raz mialem taka sytuacje ze zaczela mi mrugac ikonka oleju, zapiszczala 3 razy przestala piszczec ale mrugala wiec zjechalem zgasilem sprawdzilem olej, jest nawet powyzej max. Wsiadam odpalam, i problem ustapil. Zrobilem jakies 100km i dzis sie to powtorzylo, wjechalem juz na parking mialem gascic auto i zaczela piszczec i mrugac, zgasilem odpalilem i nie ma juz problemu, czy to moge byc oznaki jakiejs awari ? mruga na czerwono ! nie na pomaranczowo jak opisuja inni



mirek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 10:27
Lokalizacja: PL

Kontrolka oleju

Post autor: mirek87 » ndz lut 19, 2012 22:07

kolego jaki masz silnik ? ile na oleju przejechane? Może być to wina czujnika ciśnienia oleju bądz złego ciśnienia. Kontrolka ta właśnie odpowiada za ciśnienie oleju.



zzagubiony
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 13:59
Lokalizacja: katowice

Kontrolka oleju

Post autor: zzagubiony » ndz lut 19, 2012 22:11

aj wybacz zapomnialem o tym hehe :)
1,6 sr benzyna + gaz

ja mam auto od 2 tyg nie robilem jeszcze przy nim nic, na karteczce z oleju jest niby wymiana przy 180 tys ja mam teraz 182 tys, w marcu planuje wymiane rozrzadu + popychacze bo klepia + olej bo juz zakupiony

a do starego oleju dolalem litr swiezego mobil super, bo myslalem ze jest totalnie pusto ... ale okazalo sie ze nie umiem mierzyc oleju w golfie przez plastikowa obudowe bagnetu hehe



mirek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 10:27
Lokalizacja: PL

Kontrolka oleju

Post autor: mirek87 » ndz lut 19, 2012 22:15

za wysoki poziom oleju to też nie dobrze i to bardzo!!! podjedz do jakiego mechanika i zmierz też cisnienie.



zzagubiony
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 13:59
Lokalizacja: katowice

Kontrolka oleju

Post autor: zzagubiony » ndz lut 19, 2012 22:24

nie ma to jak dostawac sprzeczno info od uzytkownikow forum xD
jeden mowi ze nie stanie sie nic jak jest wiecej ze jest okej drugi ze zle :)
okej tak wiec zrobie o ile znajde takiego ktory a manometr hehe

powiedz mi jeszcze kolego czy jak klepia mi popychacze i to wydaje mi sie ze dosc gloscno bo jak wylacze radio i klime to slysze je w srodku to moge cos wiecej uszkodzic ? czy tylko popychacze sa do wymiany



mirek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 10:27
Lokalizacja: PL

Kontrolka oleju

Post autor: mirek87 » ndz lut 19, 2012 22:33

nie po to jest na miarce min i max żeby lać ile bądz. Nadmiar szkodzi tak samo jak i niedobór! np przy hamowaniu silnikiem badz szybkiej jezdzie. Możliwe że jeszcze szklanki oczywiście odrazu komplecik uszczelek, pierścienie.Mechanik jak rozbierze silniczek to bedzie widział co pasuje wymienic. Narazie zalecam spokojna jazde no i ten olej poprawić.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kontrolka oleju

Post autor: Qto » ndz lut 19, 2012 22:40

Temat opisywany setki razy... z tego co piszesz wynika że kontrolka zapala się tylko na rozgrzanym silniku ??
Myślę że wymiana oleju i filtra (najlepiej knecht) załatwi sprawę - olej wymienia się po kupnie auta :bajer:
Jak nie pomoże to można zdjąć miskę i badać co tam się dzieje
zzagubiony pisze:jeden mowi ze nie stanie sie nic jak jest wiecej ze jest okej drugi ze zle :)
to czemu do pełna się oleju nie leje ?? :helm:



zzagubiony
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 13:59
Lokalizacja: katowice

Kontrolka oleju

Post autor: zzagubiony » ndz lut 19, 2012 22:43

Qto, nie wiem jakbym byl mechanikiem to pewnie nie pytalbym was bo wiedzialbym co boli to auto,

wybacz jesli byl opisywany setki razy widocznie nie umiem szukac ;) bo to co wpisywalem nie znalazlem akurat takiego problemu chyba ze mrugajaca ikona na pomaranczowo nie rozni sie od czerwonego no ale pok ico daltonista jeszcze nie jestem :) wiem kiedy sie wymienia olej i rozrzad ale poki co auto oddaje w jedne rece i do tych rak tez auto trafi a ze kolejka dluga wiec musi chwile poczekac ;)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kontrolka oleju

Post autor: Qto » ndz lut 19, 2012 22:49

zzagubiony, przecież nie napisałem tego złośliwie...wiadomo że nie każdy jest mechanikiem - ja też nim nie jestem :bajer:

Nie odpowiedziałeś czy kontrolka jest tylko na ciepłym silniku...



zzagubiony
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 13:59
Lokalizacja: katowice

Kontrolka oleju

Post autor: zzagubiony » ndz lut 19, 2012 22:55

Qto, no ale tak to zabrzmialo w oczach zwyklego szarego urytkwnika samochodu ...
powiem tak raz napewno byl na cieplym bo zrobilem wtedy trase okolo 100km, dzis hmm po przejechaniu 6km nie jestem w stanie ci sie na 100% okreslic czy zagrzal sie do tych 90 stopni bo mechanik ktory powiedzial ze za duzo oleju nie zaszkodzi stwierdzil ze mam termostat walniety, tak czy siak jak auto jedzie nie zagrzeje go wyzej niz 70 stopni na postoju 90 dochodzi bez problemu



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kontrolka oleju

Post autor: Qto » ndz lut 19, 2012 23:10

zzagubiony pisze:tak to zabrzmialo
to sorrki :kwiatek:
Przy padniętym termostacie moja teoria trochę nie dziala
Olej i filtr tak czy siak będziesz wymieniał, więc moim zdaniem nie ma co przed tym zrzucać miski skoro sama wymiana może pomóc
Jak nie pomoże to miska w dół i czyszczenie smoka...i sprawdzamy czy są efekty
Pomiar ciśnienia niewiele tu da skoro kontrolka nie pali się cały czas - raczej nie o brak ciśnienia tu chodzi



mirek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 10:27
Lokalizacja: PL

Kontrolka oleju

Post autor: mirek87 » ndz lut 19, 2012 23:15

no a u mnie był rozszczelniony i kapke ciśnienie gorsze. Po remoncie już sie nie darł... aha i z reguły mi sie darł jak butowałem go na ciepłym.



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Kontrolka oleju

Post autor: czarekcw » ndz lut 19, 2012 23:56

Ja utrzymuję poziom 1/2 bagneta. Jak kupiłem, to był ponad max zalany olejem i dziwnie silnik chodził, jak mechanik wymienił i wlał na te 1/2 to głos jest inny.
Nie wiem co masz za mechanika, ale coś mi się zdaje, że nawet książka serwisowa VW mówi o poziomie oleju.

Przejechałem już prawie 10 000km na oleju bodajże Elf 10w40 i (o zgrozo) na Filtronie :goof: Nic się nie działo z kontrolką od sierpnia po dzień dzisiejszy, ubyło oleju ok 1~1,5mm na bagnecie.


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

zzagubiony
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 13:59
Lokalizacja: katowice

Kontrolka oleju

Post autor: zzagubiony » pn lut 20, 2012 09:01

czarekcw, mechanik kumaty robil kiedys w audi, lapie sie tylko za vw i audi :)
co do oleju no taka info ze powyzej max nic sie nie stanie uzyskalem na forum ale nie bede mowil od kogo :)

mirek87, nie butuje juz auta bo dojezdzam dziennie 100km do pracy i staram sie jezdzic ekonomicznie xD
Qto, postaram sie powalczyc w tym tyg z wymiana tego oleju
tylko pytani czy przy wymianie rozrzadu i popychaczy nie bedzie nastepna wymiana ? tzn czy on nie musi spuscic oleju zeby to wymienic ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości