Problemy z olejem silnikowym.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
manghik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob mar 27, 2010 16:39
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Problemy z olejem silnikowym.

Post autor: manghik » wt sty 31, 2012 17:28

Co jakis czas musze dolewać oleju bo dość szybko mi się gdzieś "ulatnia" (podczas wymiany oleju po kupnie samochodu miska olejowa byla uszczelniona sylikonem). Ostatnio kiedy chciałem dolać oleju bo kontrolka wskazała jego mała zawartość, nie umialem odkrecic korka a po lekkim siłowaniu się zobaczylem coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

http://speedy.sh/GWApg/IMAGE00017.jpg

Kod: Zaznacz cały

http://speedy.sh/RwKZj/IMAGE00018.jpg

Kod: Zaznacz cały

http://speedy.sh/S4V5b/IMAGE00019.jpg
Zdziwiłem się strasznie widząc tą substancje. Byla ona stwardniala i to przez nia nie umialem odkrecić korka. Do silnika wlewam caly czas ten sam olej mianowicie PÓŁsyntetyczny. Dolalem wiec troche oleju i postanowilem sie przejechać. Kiedy wróciłem i zajrzałem pod maske zauważyłem że z bagnetu wyciekł olej. Wyciągnałem go i był cały z oleju(cała jego długość). Odpalilem samochod i zaobserwowalem ze przez bagnet wyciskany jest olej(mianowicie wycieka).

Nie wiem za bardzo co z tym fantem zrobić może ktoś z was miał podobny przypadek ?

Pozdrawiam,
Grzegorz


[img]http://img266.imageshack.us/img266/9535/23881869.jpg[/img]

Awatar użytkownika
halabala
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: wt paź 27, 2009 21:28
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Problemy z olejem silnikowym.

Post autor: halabala » wt sty 31, 2012 17:47

samochod normalnie jezdzi ? nie przerywa ? nie szarpie ? , ja mialem przypadek ze odma byla na maxa zawalona , i z tad te maselko a teraz mroz to zrobilo sie twarde , rozrzad dobrze zalozony ? byl taki przypadek ze rozrzad byl zle zalozony tzn o jeden zabek , + zapchana odma to olej wywalalo przez uszczelke dekla zaworowego , po ustawieniu rozrzadu na prawidlowe seryjne miejsce tam masz orginalne znaczniki , i wyczyszczeniu calej odmy , przepustnicy itp , i wymianie uszczelki pod deklem zaworowym , zrobilo sie sucho i nic nigdzie nie uciekalo , sprezanie na cylindrach wynioslo od 13 - 14 , i wszystko wrocilo do normy . Mysle ze to moze byc dosc istotne a zarazem dziwne , mimo ze rozrzad byl przestawiony o zabek samochod jezdzil normalnie , nie szarpal nie gasl itp , wszystko bylo z nim ok . sprawdz te rzeczy , czyli jeszcze raz , odma , przepustnica , wszystko czyscyc , rozrzad ,w moim przypadku jak reka odjal .



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Problemy z olejem silnikowym.

Post autor: oldstaszek » wt sty 31, 2012 18:49

Odpowietrzenie skrzyni korbowej - ODMA - zalepiona na amen.
Rozmrozić, wyczyścić i założyć.
Tak na marginesie - nie blokujcie bagnetu np. przylepiając czy wiążąc bo wówczas macie pewność iż wypchnie któryś z simmeringów i olej ciecze!
Szczegół z odmą jest szczególnie widoczny przy LPG - dużo pary ze spalin.
:pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

hugibugi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 27, 2012 13:52

Problemy z olejem silnikowym.

Post autor: hugibugi » śr lut 01, 2012 17:19

Mi 2 dni temu została tez wyczyszczona odma bo kaluza oleju byla pod autem, problem chyba masowy bo duzo aut z podobnymi przypadkami w serwisach



achim22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob cze 20, 2009 16:47
Lokalizacja: gliwice

Problemy z olejem silnikowym.

Post autor: achim22 » śr lut 01, 2012 19:46

Zalozyc gurne odpowietrzanie i po problemie!!!



Awatar użytkownika
manghik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob mar 27, 2010 16:39
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Problemy z olejem silnikowym.

Post autor: manghik » śr lut 01, 2012 22:59

Mieliscie racje ;). Dzisiaj udałem się do garażu i ODMA była cała zapchana. Troche trzeba bylo się nameczyć z tym przy takim mrozie jaki teraz panuje. Ale suszarka dała rade ;). Dziekuje wam i życze szerokiej drogi !


[img]http://img266.imageshack.us/img266/9535/23881869.jpg[/img]

thom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 07, 2011 15:18

Problemy z olejem silnikowym.

Post autor: thom » czw lut 02, 2012 15:53

Witam mam drugi sam.golf 1.4 i miałem to samo czyściłem odme 3000km temu i dzisiaj widziałem ze znów jest zapchana!! pasowałby dolot powietrza od golfa 1.6?



achim22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob cze 20, 2009 16:47
Lokalizacja: gliwice

Problemy z olejem silnikowym.

Post autor: achim22 » czw lut 02, 2012 17:58

ja zalozylem gurne odpowietrzanie i spokuj mialem!!!

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6&start=56" onclick="window.open(this.href);return false; na samym dole



cashtan

Problemy z olejem silnikowym.

Post autor: cashtan » sob lut 04, 2012 12:00

Ja też zastosowałem patent kolegi Robsson79. Kupiłem przejściówkę pod korek oleju (nr 036 115 302N od silnika BCB - pasuje idealnie), na króciec zakładam wężyk i opary wylatują tamtędy. W razie zamarznięcia odmy powietrze ma się którędy wydostać. Jedyny problem jest taki, że w wężyk idą spore ilości wody (aż sam się zdziwiłem), które mogą w nim zamarznąć po zgaszeniu silnika. Po skończonej jeździe trzeba wiec otworzyć maskę, zdjąć wężyk i przedmuchać go/wytrząsnąć tą wodę zanim zamarznie i zatka odpływ. Poza tym warto też otworzyć korek na kilka minut żeby wilgoć odparowała - a paruje jej sporo. Wiadomo że jest to trochę dłubania po jeździe ale są efekty - zbiera się mniej "masła" na korku i jest spokój z odmą.



achim22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob cze 20, 2009 16:47
Lokalizacja: gliwice

Problemy z olejem silnikowym.

Post autor: achim22 » ndz lut 05, 2012 09:57

kolega cashtan ma racje ale lrpiej po jezdzie przedmuchac wezyk niz rano miec niespodzianke ze olej wywali.tez tak robilem i niebylo problemu i odmy nie czyscilem..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości