1.6 EZ dziwne odpalanie po dłuższym postoju

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
corradzisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 15, 2011 21:18

1.6 EZ dziwne odpalanie po dłuższym postoju

Post autor: corradzisz » wt sty 31, 2012 11:14

Witam,

Problemów z porannym odpalaniem na tym forum jest sporo, ale niestety szukajka nie znalazła zachowania takiego jak mojego golfa. Czy u kogoś też tak wygląda poranny rozruch?

-Za pierwszym razem kręcę, to samochód nie pali w ogóle, kręci sucho
-Jeżeli poczekam chwilę, np 1-2min, za drugim razem silnik zapali dosłownie na sekundę, dwie sekundy i zgaśnie
-Czekam znowu jakieś 2 min, kręcę rozrusznikiem i silnik znowu zapali na jakieś 2 sekundy i gaśnie (dodawanie gazu nie pomaga)
-Czekam znowu trochę i za czwartym razem, czasem za piątym odpala dosłownie za dotknięciem

Kiedy po jeździe samochód uruchomię w ten sam dzień (nawet po około 6-ciu godzinach), jest ok. Dosłownie od razu zapala.

Trzy uwagi:
-Tak samochód zachowywał się w temp. ok 0-5st. na plusie. Dzisiaj to nie wiem, czy jest go sens nawet kręcić.
-Ostatnio znajomy polecił mi, żebym wcisnął przed startem kilka razy gaz, żeby puścił paliwa do kolektora pompką przyśpieszającą i przed każdym zapłonem mu tam kopnę ze trzy-cztery razy. Może rzeczywiście przynosi to skutek, bo właśnie tak do piątego razu zaskoczy. A wcześniej nie wystartował, bo w końcu po hmm 8-10 próbach padał (stary) akumulator i nic (obecnie mam nowy, rozrusznik ładnie kręci, ale rozruch, jak na początku posta).
-Z gaźnikiem jest coś nie tak, bo silnik kopci. Dlatego jak tylko przejadę około kilometra, wrzucam na LPG i świetnie jeździ. W lecie palił na LPG. Benzyny zacząłem do startu używać dopiero od jesieni, bo na gazie przestał palić (z racji temp. zapewne)

Czy świece, kable dawałyby takie objawy? Chyba raczej nie? To o czym powinienem pomyśleć?

Z g. dzięki za odpowiedź.


Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

1.6 EZ dziwne odpalanie po dłuższym postoju

Post autor: jhosef » wt sty 31, 2012 16:05

Rozumiem, że przyjeżdżasz na miejsce postoju na LPG i gasisz?
Później na pb i odpalasz?



carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

1.6 EZ dziwne odpalanie po dłuższym postoju

Post autor: carljohnson » wt sty 31, 2012 18:52

o ile się nie mylę to gaźnik EZ jest to zwykły podciśnieniowy gaźnik
gdy przyjeżdżasz do domu tak km przed przełącz go na benzynę i tak zostaw na noc
a jak pracuje na LPG? przyspiesza płynnie? nie szarpie? podczas deszczów szarpał?
jeżeli tak to świece. kopułka. palec przewody. koszt nie duży
na jaki kolor kopci na benzynie?
jak na czarno to za duża dawka benzyny.
na biało to puściła ci uszczelka pod głowicą
na szaro to po prostu wypala się woda w rurze wydechowej
no a na niebiesko wiadomo żre olej

jeżeli możesz to posprawdzaj wszystkie przewody podciśnieniowe w gaźniku. mogą być stare dziurawe.
sprawdź również a może lepiej wymień zawór wzbogacania mieszanki. to jest patrząc od przodu silnika. po lewej stronie na gaźniku taka pokrywa na 2 śrubki w kształcie trapezu, pod nią jest membranka gumowa dawkująca paliwo pod obciążeniem i membranka uszczelniająca, również sprężyna ( może wyskoczyć) i zaworek, koszt tego zaworu to ok. 25 zł na alegro

powinno wyeliminować przyczynę albo chociaż zminimalizować.
oczywiscie jeśli mowa o gaźniku EZ na podciśnienia:)



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

1.6 EZ dziwne odpalanie po dłuższym postoju

Post autor: jhosef » wt sty 31, 2012 18:58

carljohnson pisze:gdy przyjeżdżasz do domu tak km przed przełącz go na benzynę i tak zostaw na noc
Nie musi być parę kilometrów, wystarczy dać mu pochodzić kilkanaście sekund przed zgaszeniem.

Jeśli przełączasz go po zgaszeniu to niestety paliwo nie zaleje komory pływakowej i nie odpali. Nie odpali bo nie ma paliwa, paliwa nie ma bo silnik nie pracuje. Chwila zejdzie zanim mechaniczna pompka napełni gaźnik stąd problemy z pierwszym zakręceniem.
Obawiam się też o stan pompki.



carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

1.6 EZ dziwne odpalanie po dłuższym postoju

Post autor: carljohnson » wt sty 31, 2012 23:11

"Nie musi być parę kilometrów, wystarczy dać mu pochodzić kilkanaście sekund przed zgaszeniem."
no ja przełączam dosłownie 1 km przed domem, chwilę na jałowych pochodzi, jakieś 15 s i git:D

ja obstawiam ten zawór wymieniony wyżej.. rozbierz go obejrzyj tą pierwszą membrankę, jak widać pęknięcia, ryski, albo jest rozerwana to sprawa jasna.. możesz zrobić taką prowizorkę zastępując ją tymczasowo taką samą membranką tyle że wyciętą z dętki od roweru.. nie jest to co prawda oryginał ale jeżdże na tym ponad miesiąc i chodzi równo..
jeśli będzie poprawa choćby przez pierwsze 2 km jazdy to na pewno to, no a jeśli to nie pomoże to zostaje pompka,
a potem dopiero gaźnik, sprawdź podstawkę gaźnika dezodorantem, jak obroty się zmienią psikając tam jakimś dezodorantem to podstawka również do wymiany koszt ok. 50 zł



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

1.6 EZ dziwne odpalanie po dłuższym postoju

Post autor: Paweł Marek » wt sty 31, 2012 23:43

Membrana zaworu wzbogacania jest podejrzana skoro silnik kopci bo znaczy ma za dużo paliwa, ale przy odpalaniu zimnego silnika i tak trzeba znacznego nadmiaru paliwa - więc do odpalania to nie bardzo pasuje. Wymień świece jeśli są stare - to napewno. Przełączanie na benzynę przed zgaszeniem - to też konieczność. A następnie interesuj sie siłownikiem pull down (korektor ssania) znajdziesz szukajką w czym rzecz


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

1.6 EZ dziwne odpalanie po dłuższym postoju

Post autor: carljohnson » śr lut 01, 2012 00:05

właśnie ma bardzo duży wpływ na odpalanie
gdy ta membrana jest dziurawa, cały czas duża dawka paliwa, więc go na zimnym zalewa, gaśnie, nierówno chodzi, w ogóle trzeba kręcić dużo rozrusznikiem żeby odpalił
wiem, bo miałem podobnie, po wymianie membrany bardzo duża poprawa, odpala prawie że na dotyk, równa praca i nie gaśnie, a dodam że odpalam na takim jakby na wpół wyłączonym ssaniu gdyż pokrywka jest dziurawa od tej przepustnicy ssania, przy której płynie płyn chłodzący, i ją zdemontowałem:P
membrana i pompa, na razie zostaw te wszystkie siłowniki itp. no chyba że zamierzasz inwestować..



Awatar użytkownika
Misza1122
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt lut 02, 2010 12:49
Lokalizacja: Terespol
Kontakt:

1.6 EZ dziwne odpalanie po dłuższym postoju

Post autor: Misza1122 » pt lut 03, 2012 02:55

Hmm a może wie ktoś gdzie można dostać, zestaw naprawczy do układu wzbogacania mieszanki?? Jedynie w IC znalazłem ale to cały zestaw, a owego nie potrzebuje. Bo chyba, że będzie to ostateczność. Znalazłem na allegro coś podobnego, ale od skody Favorit. Próbowałem się skontaktować ze sprzedawcą żeby dopytać, ale jest cisza;/
link do aukcji http://allegro.pl/zawor-membrana-wzboga ... 81808.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

1.6 EZ dziwne odpalanie po dłuższym postoju

Post autor: Paweł Marek » pt lut 03, 2012 10:30

możesz pytać na stronie Etermot ale sa bardzo drodzy, albo gażnik.pl albo w sklepach własnie z częściami do skody- , lub zamów tą co znalazłeś, tylko jest zasada: najpier diagnoza potem leczenie. W tym konkretnym przypadku ten zaworek trzeba odkręcić i dokładnie membranki obejrzeć czy nie mają dziur (wyleje się benzyna z gaźnika). A dla testu na sam spód podłóż kawałek gumy, zakręć i jeśli problem ustapi to znaczy że mambrana jest dziurawa, wówczas możesz tak jeździć póki nie zakupisz nowej, niestety obawiam się że w Twoim wypadku co innego jest zepsute ale sprawdź to.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Misza1122
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt lut 02, 2010 12:49
Lokalizacja: Terespol
Kontakt:

1.6 EZ dziwne odpalanie po dłuższym postoju

Post autor: Misza1122 » pt lut 03, 2012 11:18

U mnie to ogólnie jest masakra z tym EZ... W silniku wymienione od groma części... A ten nagle po długim postoju zaniemówił... Na gazie chodzi jak trzeba, aż miło. A na benzynie by czołg zawstydził... na 15min poszło 5l benzyny....A bez założenia filtra powietrza chodzi normalnie. Pracuje jak by nie na wszystkich cylindrach... czarno za nim jak za stara beczka 2.0D... co najzabawniejsze silnik przed wyjęciem chodził jak marzenie, a po włożeniu problem za problemem. Idę sprawdzę Twój sposób.

Hmm co byś jeszcze obstawiał??



carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

1.6 EZ dziwne odpalanie po dłuższym postoju

Post autor: carljohnson » pt lut 03, 2012 15:41

potrzebna mu regulacja dawki paliwa, jakoś 30 zł na analizatorze.
możesz sprawdzić ustawienie zapłonu ale to raczej nie to.
a filtr powietrza? nowy? filtr paliwa?
sprawdź podstawkę pod gaźnikiem, popsikaj jakimś dezodorantem i słuchaj czy obroty się zmieniają.



Awatar użytkownika
Misza1122
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt lut 02, 2010 12:49
Lokalizacja: Terespol
Kontakt:

1.6 EZ dziwne odpalanie po dłuższym postoju

Post autor: Misza1122 » pt lut 03, 2012 18:25

tak jak najbardziej nowe. Hmm moim zdaniem odpada podstawa, gdyż podczas odpalania bez puchy filtra chodził bardzo zbliżenie do ideału. Nie kopcił i się wkręcał. Hmm sprawdziłem ta membranę i jest cała ale już zdeformowana.

Paweł Marek Jak mam zrobić?? Zamiast tej membrany, wstawić dorobioną? Czy włożyć jeszcze jedna? Bo spotkałem się z dwoma sposobami.
Foty układu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

1.6 EZ dziwne odpalanie po dłuższym postoju

Post autor: carljohnson » pt lut 03, 2012 18:29

ja u siebie tą starą wywaliłem i włożyłem wyciętą z dętki, nie jest to profesjonalne rozwiązanie ale na razie wytrzymuje miesiąc,
możesz włożyć dwie naraz ,
najpierw spróbuj z jedną, a potem 2 naraz, :P



Awatar użytkownika
Misza1122
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt lut 02, 2010 12:49
Lokalizacja: Terespol
Kontakt:

1.6 EZ dziwne odpalanie po dłuższym postoju

Post autor: Misza1122 » pt lut 03, 2012 18:41

I co u Ciebie były podobne objawy co u mnie?? Hmm to zaraz coś się wymodzi:d gdzieś miałem gumę modelarska:d będzie bardziej zbliżone to do org.:D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości