Gdzie jest umiejscowiona el.pomka wspom. układ chłodzenia

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

alamakota
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: wt sty 19, 2010 01:35
Lokalizacja: wwa

Gdzie jest umiejscowiona el.pomka wspom. układ chłodzenia

Post autor: alamakota » sob gru 24, 2011 17:31

wiem że jest montowana w VW min. w pasatach , golfach a będę po świętach na szrocie i muszę sam wyszukać

( bo mam dość beznadziejnego ogrzewania na postoju w moim golfie i
chcę sobie zamontować przed nagrzewnicą
a jakby ktoś stwierdził że zwariowałem to informuję że mam nową pompę wody , nową nagrzewnicę+klapki ok i nowy termostat )
Ostatnio zmieniony sob sty 07, 2012 01:12 przez alamakota, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Gdzie jest umiejscowiona EL. POMPA WODY WSPOMAGAJĄCA UKŁAD

Post autor: italiano_83 » sob gru 24, 2011 17:37

O dodatkowej pompie w układzie chłodzenia przyznam się szczerze pierwszy raz w życiu słyszę :blush:
Chyba, że miałeś na myśli podgrzewacz cieczy chłodzącej - trzy świece w króćcu wodnym przy głowicy :bajer:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gdzie jest umiejscowiona EL. POMPA WODY WSPOMAGAJĄCA UKŁAD

Post autor: sas_gti » sob gru 24, 2011 22:12

tylko, że ta pompka elektryczna to jest do wspomagania obegu cieczy w głowicy, montowana np w vr6.
a jakby ktoś stwierdził że zwariowałem to informuję że mam nową pompę wody , nową nagrzewnicę+klapki ok i nowy termostat )
Może nie zwariowałeś, ale niemożliwe jest aby grzanie było słabe jeśli wszystko byłoby sprawne.
Ustal usterkę i ją usuń a nie jakieś druciarstwo chcesz wdrażać w życie w postaci dodatkowej pompy wody. Jak ci schodzi powietrze z koła to montowujesz elektryczną pompkę przy kole na stałe czy jedziesz do wulkanizacji?
Czy sądzisz, że klienci którzy kupili nowe golfy w np 94r w salonie też mieli taki problem jak Ty i im nie grzało :) ?

Sprawdź czy przypadkiem nie masz tzw. bypass'a na rurkach od nagrzewnicy jak w niektórych mk2. Nie wiem czy w mk3 to montowali ale jeśli tak to biorąc po uwagę to, że mamy rok 2011 to na pewno są zapchane. Wtedy trzeba to wywalić i zastąpić rurką.
Przyczyną może też być za mało wody w układzie.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Gdzie jest umiejscowiona EL. POMPA WODY WSPOMAGAJĄCA UKŁAD

Post autor: grg474 » sob gru 24, 2011 23:21

sas_gti pisze:Przyczyną może też być za mało wody w układzie.
przyczyną może być uszkodzenie głowicy - wtedy ogrzewania zero.
Tak w ogóle to sas_gti, ma całkowitą rację


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

alamakota
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: wt sty 19, 2010 01:35
Lokalizacja: wwa

Re: Gdzie jest umiejscowiona EL. POMPA WODY WSPOMAGAJĄCA UKŁ

Post autor: alamakota » ndz gru 25, 2011 15:28

głowica nie jest uszkodzona bo płynu nie ubywa
druciarstwo uskuteczniam bo nie ma innego wyjścia
a pompka wygląda tak
http://allegro.pl/nowa-bosch-pompka-wod ... 07546.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Gdzie jest umiejscowiona EL. POMPA WODY WSPOMAGAJĄCA UKŁAD

Post autor: grg474 » ndz gru 25, 2011 17:09

jest to taka sama pompka jak stosowana w webasto - jeśli ją chcesz dodatkowo zamontować to daj ją przed nagrzewnicą


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gdzie jest umiejscowiona EL. POMPA WODY WSPOMAGAJĄCA UKŁAD

Post autor: sas_gti » ndz gru 25, 2011 19:09

Jak tam chcecie ale moim skromnym zdaniem nie tędy droga.
Jak mało światła mi wpada do pokoju to myję szyby :) a nie jadę do sklepu po mocniejszą żarówkę w żyrandolu. Tak to mniej więcej widzę.
Sprawdziłbym jeszcze dwa razy termostat oraz czy węże ciepłe, które ciepłe, przy ilu się włącza wentylator na postoju i tego typu oczywiste sprawy. W życiu bym nie podszedł do sprawy w ten sposób co Ty. Jak się włączy wentylator i w środku nadal nie ma ogrzewanie to albo pompa nie wyrabia albo coś jest niedrożne. Pisałem o bypassach ale puściłeś to mimo uszu. A zrobisz jak chcesz, ja tylko chcę pomóc we właściwy sposób.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Gdzie jest umiejscowiona EL. POMPA WODY WSPOMAGAJĄCA UKŁAD

Post autor: grg474 » ndz gru 25, 2011 19:30

sas_gti, on już podjął decyzję więc jałowa dyskusja - trzeba mu pomóc tylko zamontować tak jak chce i tyle. :bigok: no chyba że do Ciebie podjedzie bo widzę, że chyba też warszawiak i sam mu powiesz w czem problem


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Gdzie jest umiejscowiona EL. POMPA WODY WSPOMAGAJĄCA UKŁAD

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 25, 2011 19:55

no ale ale warto żeby zrozumiał że to nic nie da. alamakota, dobrze ułożony pasek pompy (pod kołem pasowym , nie nad kołem), dobra nagrzewnica, zatkane dziury w klapie nawiewu. To są 3 przyczyny główne przez które grzanie nie działa, reszta to rzeczy bardziej sporadyczne. Jeśli jest niesprawność w nagrzewnicy lub klapie to żadna pompa nie rozwiąże sprawy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Gdzie jest umiejscowiona EL. POMPA WODY WSPOMAGAJĄCA UKŁAD

Post autor: Qto » ndz gru 25, 2011 23:20

alamakota pisze:EL. POMPA WODY WSPOMAGAJĄCA UKŁAD
edytuj i napisz małymi literami



alamakota
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: wt sty 19, 2010 01:35
Lokalizacja: wwa

Gdzie jest umiejscowiona EL. POMPA WODY WSPOMAGAJĄCA UKŁAD

Post autor: alamakota » sob sty 07, 2012 01:06

no i dało ! zamontowałem tą pompkę za wylotem z głowicy w stronę nagrzewnicy
kilka cybantów , parę cm rurek , zasilanie po stacyjce i gotowe .
teraz grzeje jak głupi ... co ja mówię jak oszalały :)
pompki nie słychać .
Wiem że to prowizora ale jak wszystkie próby nie zdały egzaminu (patrz 1 post) to lepsze to niż marznąć ...
a najśmieszniejsze jest to że jak wtyczkę zasilania od pompki się odłączy to obieg wody też jest ... po staremu na letnio ...
i to nie jest jakieś dziwne rozwiązanie bo np w mercedesie 124 jest też taka pompka - wiem to na pewno (nie webasto).
amen.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości