głowica i wałek pytanie??

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
vw-maniak92
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 610
Rejestracja: śr lut 17, 2010 15:57
Lokalizacja: Szczecin/ Łobez
Kontakt:

głowica i wałek pytanie??

Post autor: vw-maniak92 » pn gru 19, 2011 23:05

Witam!
Panowie mam takie pytanie mam głowice o takim numerze z golfa 026 103 373Q 3ME tylko że nie jest wybite germany tylko mexico. Czytalem juz ze ten numer odpowiada dla silnika 1.6 i 1.8. odkrecilem pokrywe zaworów żeby odczytac jakie oznaczenie ma wałek rozrządu dla pewnosci i znalazłem na nim AG 5a 026. To oznaczenie czemu odpowiada 1.6 czy 1.8. Mocowania wałka tez mają wybite mexico? Nie wiem czy jest to z mk2 czy mk3 bo rok jest wybity 96. Bardziej by odpowiadalo ze do mk3. Może mi ktoś powiedzieć konkretnie od jakiego silnika pochodzi zestaw? i ile mozna wziąć za walek ile za glowice lub caly zestaw

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

głowica i wałek pytanie??

Post autor: Paweł Marek » wt gru 20, 2011 00:40

Napiszę ci tylko tyle że jest problem w identyfikacji z czego pochodzą takie części. Głównie dlatego że podstawowy katalog czyli ETKA nie wyświetla części których produkcja już została dawno zakończona i brak zamienników. Tu masz temat z podobnym problemem a było ich więcej.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=15&t=314380" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozostaje przeszukać google wpisując te numery, i czytać w opisach oferowanych części używanych od czego pochodzą


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
vw-maniak92
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 610
Rejestracja: śr lut 17, 2010 15:57
Lokalizacja: Szczecin/ Łobez
Kontakt:

głowica i wałek pytanie??

Post autor: vw-maniak92 » wt gru 20, 2011 00:51

Paweł Marek, Dzieki za podsuniecie ale szukałem w tym co mi wyslales i nic nie moge znaleźć w googlach tez szukalem i kaszana nic nie ma. Ale tak myśle jeśli jest wybite mexico to przypuszczam ze jest to 1.8 bo chyba rzadko byly spotykane w tamtych rejonach silniki 1.6. Dodam ze walek ma osadzenie na czterech prowadzeniach a moglby byc na pieciu ale jedno jakby jest wyłączone i nie ma na koncu nacięcia w przypadku ustawienia poziomego



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

głowica i wałek pytanie??

Post autor: Paweł Marek » wt gru 20, 2011 09:27

akurat tej jednej pokrywki ma nie być - tak jest zawsze w silnikach tej rodziny że sa 4. Numer głowicy wklepywałem sam w google z ciekawości wychodził mi zwykle silnik JV i AAM, czyli ponad 10 lat różnicy w latach produkcji


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
vw-maniak92
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 610
Rejestracja: śr lut 17, 2010 15:57
Lokalizacja: Szczecin/ Łobez
Kontakt:

głowica i wałek pytanie??

Post autor: vw-maniak92 » wt gru 20, 2011 22:20

to juz sam nie wiem co to za zestaw. A odnośnie wałka i jego oznaczeń? Widac ze jest w stanie dobrym bez zadnych uszczerbień i nie jest skrzywiony a chcialbym go sprzedac moze komus sie przyda a nie wiem ile mozna dostac za niego



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

głowica i wałek pytanie??

Post autor: Lipek81 » śr gru 21, 2011 16:22

Raczej bardziej prawdopodobne, że to od 1.8 jest - ale nie ze względu, że produkcja mexico - bo to nie ma znaczenia. Tylko silniki 1.8 w golfie 3 miały taką głowicę. 1.6 jest już na mały bloku - tak, jak np. 1.4 - kolektory ssący i wydechowy są po przeciwnych stronach głowicy, podczas, gdy w 1.8 są po tej samej stronie.
Głowica sama w sobie - owszem, mogła by być do 1.6 także, ale do golfa 2. W golfie 2 głowice silników 1.6 i 1.8 były identyczne (piszę o 1.8 RP) - bo w przeciwieństwie do golfa 3 w golfie 2 silnik 1.6 był na dużym bloku.

Pytanie tylko czy głowica jest od wersji 75KM, czy od 90KM.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Re: głowica i wałek pytanie??

Post autor: Paweł Marek » śr gru 21, 2011 23:28

w serwisówce mam wymienionych parę oznaczeń do kilku silników - tego twojego nie znalazłem niestety


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
vw-maniak92
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 610
Rejestracja: śr lut 17, 2010 15:57
Lokalizacja: Szczecin/ Łobez
Kontakt:

głowica i wałek pytanie??

Post autor: vw-maniak92 » pt gru 23, 2011 13:04

rok na glowicy tez jest 96. takze wychodzi ze to szybciej jest od mk3. to nie wiem co to za oznaczenia. dokladnie jeszcze foty zrobie moze wiecej wam cos to powie :bajer:



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

głowica i wałek pytanie??

Post autor: sas_gti » sob gru 24, 2011 16:43

zrób zdjęcie rozety na głowicy i wrzyć jak możesz. (tutaj przykład http://images32.fotosik.pl/399/71811edaf28afaf7gen.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;)
Jesteś pewny, że to 96r? I że wogóle pochodzi z golfa?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości