Kopci na czarno jak zimny

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Tuning_Boy_2005
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: czw lut 16, 2006 22:51
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Kopci na czarno jak zimny

Post autor: Tuning_Boy_2005 » śr gru 14, 2011 20:58

Witam mam taki problem z moim MK3, mam w nim silnik 2,0 115km ABA , po odpaleniu wszystko chodzi normalnie, obroty nie faluja, jak lekko da sie gazu to kopci na czarno, po minucie to ustaje . Wyszło na kompie ze jest przepływka walnieta, kupiłem nowo z boscha ale dalej kopci, na przegladzie wyszło mi ze sonda lambda nie działa ale przecierz na zimnym silniku sonda wogole nie pracuje(przynajmniej przeczytalem tak na forum) kable, swiece sa nowe wiec co to moze byc?? oleju nie bierze ani grama, juz pomysły mi sie wyczerpały wiec prosze was o pomoc :)


http://www.vwslask.pl/

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Kopci na czarno jak zimny

Post autor: marcin7x5 » czw gru 15, 2011 16:03

Skoro kopci na czarno tzn, że nie przepala paliwa / jest go za duzo.
Sprawdź również filtr powietrza czy nie jest juz zatkany.



Awatar użytkownika
Tuning_Boy_2005
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: czw lut 16, 2006 22:51
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Kopci na czarno jak zimny

Post autor: Tuning_Boy_2005 » czw gru 15, 2011 21:57

zgadza sie z tym paliwem, filtr co prawda nie jest nowy ale jest czysty bo niedawno go przedmuchałem, nawet całą obudowe odkreciłem wyczyscilem w srodku wiec jest clear :D


http://www.vwslask.pl/

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Kopci na czarno jak zimny

Post autor: Paweł Marek » czw gru 15, 2011 22:18

Tuning_Boy_2005, sprawdź regulator ciśnienia benzyny. A co do sondy - konkretnie jak błąd, jeśli napięcie stoi na wysokim czyli 0.8 (współczynnik lambda wyraźnie poniżej 1) to pasuje do uwalonego regulatora bo leje benzyną z powodu nadmiernego jej ciśnienia i ew. przez pękniętą membranę do układu podciśnienia i w dolot


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Tuning_Boy_2005
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: czw lut 16, 2006 22:51
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Kopci na czarno jak zimny

Post autor: Tuning_Boy_2005 » pt gru 16, 2011 13:09

jak bylem na przegladzie bo po wsadzeniu tego ich czujnika do koncowego tłumika to diagnosta powiedział ze nie działa tak jak ma bo spaliny sa za duze , a gdzie ten regulator sie znajduje, gdzies przy przepsutnicy??


http://www.vwslask.pl/

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Kopci na czarno jak zimny

Post autor: Paweł Marek » pt gru 16, 2011 13:32

nie wiem jak w ABA, metalowy grzybek z dochodzacym przewodem podciśnieniowym, gdzieś w okolicy listwy wtryskowej, albo w nia wmontowany albo na wezach paliwowych w jej okolicy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości